خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/04 09:00:25
سرویس اقتصادی
تشریح مصوبات نشست 194 هیئت واگذاری بنگاه‌های دولتی؛

کرمی راد: شرایط واگذاری سهام 14 شرکت تعیین شد

نماینده ناظر مجلس در هیئت واگذاری فعالیت‌ها و بنگاه‌های دولتی به بخش غیر دولتی از ۱۴ مصوبه در یکصد و نود و چهارمین نشست این هیئت خبر داد.
کرمی راد: شرایط واگذاری سهام 14 شرکت تعیین شد نماینده ناظر مجلس در هیئت واگذاری فعالیت‌ها و بنگاه‌های دولتی به بخش غیر دولتی از 14 مصوبه در یکصد و نود و چهارمین نشست این هیئت خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/241.jpg کرمی,راد:,شرایط,واگذاری,سهام,14,شرکت,تعیین,شد Icana

"محمد کرمی‌راد" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که نشست هیئت واگذاری بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی روز گذشته (شنبه سوم اردیبهشت) در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، افزود: در این نشست شرایط واگذاری 14 سهام 14 شرکت بررسی و تصویب شد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قیمت پایه و شرایط واگذاری 20 درصد سهام شرکت عمران  و مسکن سازان استان آذربایجان غربی از شرکت‌های زیرمجموعه مادر تخصصی عمران و به‌سازی شهری ایران برای واگذاری از طریق مزایده مطرح شد و با شرایطی که سازمان خصوصی‌سازی پیشنهاد کرده بود، تصویب شد.

به گفته این نماینده، قیمت پایه و شرایط واگذاری 17 درصد سهام شرکت عمران و مسکن سازان استان بوشهر از شرکت‌های زیرمجموعه مادر تخصصی عمران و به‌سازی شهری ایران برای واگذاری از طریق مزایده مطرح و پس از بررسی مصوب شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان این که 20 درصد سهام شرکت عمران و مسکن سازان استان لرستان و 20 درصد سهام شرکت عمران و مسکن سازان استان مازندران از شرکت‌های زیرمجموعه مادر تخصصی عمران و به‌سازی شهری ایران برای واگذاری از طریق مزایده به تصویب رسید.

کرمی راد افزود: 17 درصد سهام شرکت عمران و مسکن سازان استان خوزستان و قم از شرکت‌های زیرمجموعه مادر تخصصی عمران و به‌سازی شهری ایران برای واگذاری از طریق مزایده بررسی شد.

نماینده ناظر مجلس در هیئت واگذاری فعالیت و بنگاه‌های دولتی تصریح کرد: همچنین یک درصد از سهام شرکت عمران و مسکن سازان مطابق جزء«الف» بند «3» ماده «8» قانون بودجه سال 89 کشور به تصویب رسید.

کرمی راد ادامه داد: در این نشست عرضه مجدد 49 درصد سهام شرکت بهره‌برداری استان گلستان از زیرمجموعه های شرکت مادر تخصصی مدیریت آب ایران مطالعه شد و از آنجا که دو بار مزایده آن برگزار و به فروش نرسید، مقرر شد به روش مذاکره به فروش برسد.

به گفته این نماینده، قیمت پایه عرضه مجدد 49 درصد سهام شرکت بهره‌برداری آبیاری و زهکشی استان گیلان از زیرمجموعه های شرکت مادر تخصصی منابع ایران مطرح و موضوع از دستور کار هیئت واگذاری خارج شد.

نماینده مردم کرمانشاه گفت: قیمت پایه 40 درصد سهام شرکت مهندسی حفاری و اکتشاف از زیرمجموعه های شرکت مادر تخصصی سازمان توسعه و نوسازی صنایع ایران به صورت نقد و اقساط به تصویب رسید.

کرمی راد تصریح کرد: همچنین مقرر شد 100 درصد سهام مؤسسه فرهنگی و آموزشی راه آهن از زیرمجموعه شرکت‌های مادر تخصصی راه‌آهن از طریق فرابورس و با شرایط نقد و اقساط واگذار شود.

این نماینده افزود: در نشست امروز واگذاری 100 درصد سهام انفورماتیک راهور از زیرمجموعه‌های شرکت مادر تخصصی مطالعات بازرگانی پیمانکاران آموزش و پرورش سال 89 به صورت نقد و اقساط مطرح شد.

کرمی راد در باره مصوبه دیگر هیئت واگذاری بنگاه‌های دولتی به غیر دولتی گفت: عرضه مجدد 49 درصد سهام شبکه آبیاری از شرکت‌های مادر تخصصی مدیریت آب ایران از طریق مذاکره به تصویب رسید.

این نماینده تصریح کرد: سهام شبکه آبیاری پیش از این دو بار برای واگذاری به روش مزایده به فروش گذاشته شده بود که به علت فروش نرفتن سهام شرکت با این روش، هیئت تصمیم گرفت این سهام با مذاکره واگذار شود.

نماینده ناظر مجلس در هیئت واگذاری فعالیت‌ها و بنگاه‌های دولتی به بخش غیر دولتی با بیان این که در نشست امروز، پالایشگاه نفت بندرعباس جایگزین پالایشگاه شازند اراک شد، تشریح کرد: این جایگزینی به این صورت انجام می شود که 20درصد سهام دولت یعنی وزارت نفت از پالایشگاه شازند اراک در اختیار دولت قرار می‌گیرد و 80 درصد سهام باقی مانده واگذار خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet