هدر موبایل
1390/02/04 19:31:49
سرویس سیاسی
رحیمی با اشاره به وضعیت کشورهای همسایه؛

قانون تشدید مجازات اسلحه در دستور کار کمیسیون قضایی است

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت کشورهای مرزی مانند عراق، قانون تشدید مجازات برای اسلحه گرم در کشور را ضروری دانست.
قانون تشدید مجازات اسلحه در دستور کار کمیسیون قضایی است نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت کشورهای مرزی مانند عراق، قانون تشدید مجازات برای اسلحه گرم در کشور را ضروری دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/2524.jpg قانون,تشدید,مجازات,اسلحه,در,دستور,کار,کمیسیون,قضایی,است Icana

"امین حسین رحیمی" در گفت‌وگو با هگمتانه با بیان این مطلب گفت: همسایگی با کشورهایی مانند عراق و عربستان و همچنین ناآرامی‌ها در این کشورها موجب قاچاق اسلحه به کشور شده است، لذا باید برای کاهش این قاچاق اقدامی جدی صورت بگیرد.

امین حسین رحیمی، نماینده مردم ملایر در خانه ملت افزود: جدا از اصلاح ماده 147قانون ثبت که در کمیسیون با جدیت پیگیر می‌شود، درصدد تصویب لایحه تشدید مجازات حمل و خرید و فروش اسلحه و مهمات در کشور هستیم.

وی ادامه داد: متأسفانه چند وقتی است شاهد افزایش ورود اسلحه گرم به کشور هستیم و این امر می‌تواند موجب ناآرامی در کشور شود. در حال حاضر قانون مجازات چندان قوی نیست و نیاز به بازنگری جدی در این حوزه وجود دارد.

رحیمی در پایان گفت: دولت نیز با توجه به اهمیت موضوع لایحه‌ای به مجلس ارائه کرده است که در کمیسیون در حال بررسی است و به‌نظر می‌رسد این لایحه بازدارندگی لازم را داراست.

این عضو کمیسیون قضایی مجلس همچنین از بررسی طرح نظارت بر دارایی مسئولان و مقامات جمهوری اسلامی نیز در این کمیسیون سخن گفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet