هدر موبایل
1390/02/03 17:39:00
سرویس سیاسی
شهریار طاهرپور:

در روابط با کشورهای همسایه نباید خویشتن‌داری را از دست بدهیم

شهریار طاهرپور در یادداشتی که در هفته‌نامه هگمتانه منتشر شده است تصریح کرد که در روابط با کشورهای همسایه نباید خویشتن داری را از دست بدهیم.
در روابط با کشورهای همسایه نباید خویشتن‌داری را از دست بدهیم شهریار طاهرپور در یادداشتی که در هفته‌نامه هگمتانه منتشر شده است تصریح کرد که در روابط با کشورهای همسایه نباید خویشتن داری را از دست بدهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/482.jpg در,روابط,با,کشورهای,همسایه,نباید,خویشتن‌داری,را,از,دست,بدهیم Icana

مسائل کشور ما با کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و به‌ویژه عربستان متفاوت از یکدیگر است و ما ریشه‌های فرهنگی متفاوتی از همدیگر داریم. از سوی دیگر وابستگی کشورهای عربی به آمریکا و استکبار قطعا و عینی است. حتی دیدگاه ما و آنها درباره اسلام تفاوت‌های بارزی با همدیگر دارد.

اما نکته‌ای که در این میان وجود دارد، این است که تلاش ما همواره این بوده تا روابط خوبی با کشورهای همسایه مان داشته باشیم. از سوی دیگر حفظ وحدت به‌ویژه وحدت اسلامی برای ما همواره حائز اهمیت بوده است. در واقع با نگاهی به تاریخ پس از انقلاب باید گفت تلاش ما این بوده تا ارتباط خوبی با دیگر کشورهای اسلامی داشته باشیم تا از منظر امت اسلام مستحکمتر شود.

در کنار این تلاش ما شاهد وقایع تلخی در ارتباط با کشور عربستان و کشتار زائرانمان بوده‌ایم. اخیرا نیز یکسری مسائل در کشورهای عربی رخ داده که از آن به‌عنوان بیداری کشورهای اسلامی نام می‌برند. در این میان عربستان به‌عنوان کشوری که خود را قطب جهان عرب می‌داند، تلاش می‌کند، با نفوذ در بسیاری از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و دخالت در امور آن‌ها، این حرکت‌ها را سرکوب کند. اما خواه ناخواه بخش بسیاری از این بیداری به طرز فکری باز می‌گردد که در ایران وجود داشته است و عربستان به همین دلیل زیاد از این موضوع راضی و خوشنود نیست و همین امر زمینه ساز تنش‌های میان 2 کشور شده است.

با این حال معتقدم جمهوری اسلامی ایران باز هم باید از خود خویشتنداری نشان دهد و درباره رفتارهای همسایگانش با سعه صدر رفتار کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet