ایام محرم 1398
1390/02/03 16:44:55
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

دیوید کوهن حتما دست خالی از ترکیه به کشورش بر می‌گردد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر "دیوید کوهن" معاون وزیر خزانه داری آمریکا به ترکیه و فرانسه در هفته جاری، گفت: با توجه به شرایط منطقه و رویکردهای مستقلانه دولتمردان ترکیه در محیط بین‌الملل مطمئنا سفر دیوید کوهن به ترکیه بی‌نتیجه خواهد بود.
دیوید کوهن حتما دست خالی از ترکیه به کشورش بر می‌گردد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر "دیوید کوهن" معاون وزیر خزانه داری آمریکا به ترکیه و فرانسه در هفته جاری، گفت: با توجه به شرایط منطقه و رویکردهای مستقلانه دولتمردان ترکیه در محیط بین‌الملل مطمئنا سفر دیوید کوهن به ترکیه بی‌نتیجه خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/1902.jpg دیوید,کوهن,حتما,دست,خالی,از,ترکیه,به,کشورش,بر,می‌گردد Icana

"عبدالمحمد بابا احمدی"در گفتوگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، گفت: سفر معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا به دو کشور ترکیه و فرانسه در هفته جاری در راستای پروژه ایجاد ائتلاف و اتحاد علیه جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد.

نماینده مردم لردگان در مجلس، افزود: سفر مقامات آمریکایی به کشورهای مختلف و تشویق و تطمیع دولتمردان دیگر کشورها برای اعمال فشار به ایران در طول سالیان گذشته تداوم داشته و تنها در این چند سال نسبت به گذشته افزایش یافته است.

وی با اشاره به دلایل این سفر، خاطر نشان ساخت: واقعیت سفرهای پی‌در‌پی مقامات آمریکایی به برخی کشورها نظیر ترکیه گویای این واقعیت است که این کشور بعد از سال‌ها تلاش برای برای ایجاد ائتلاف علیه ایران هنوز موفق به این امر و ایجاد ائتلاف علیه ایران نشده است.

بابااحمدی با بیان اینکه مقامات ترکیه در اتخاذ سیاست‌های خود واقع بین هستند، گفت: دولتمردان ترکیه در طول چند سال گذشته با توجه به منافع ملی خود سیاست‌هایی را در محیط بین‌الملل اتخاذ کردند که این سیاست‌ها نشان دهنده استقلال این مقامات در تصمیم گیری‌ها است.

نماینده مردم لردگان افزود: اگر چه معاون وزیر خزانه داری آمریکا با پیشنهادهای متنوعی به ترکیه سفر کرده و سعی در همراهی این کشور با سیاست‌های آمریکا علیه ایران خواهد کرد، ولی پذیرش سیاست‌های آمریکا از طرف دولت ترکیه در شرایط فعلی بعید خواهد بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کشور ترکیه اگر چه روابط گسترده‌ای با کشورهای غربی و اروپایی دارد، ولی این روابط مانع از توجه این کشور به منطقه و روابطش با کشورهای مهم منطقه به ویژه ایران نشده و این واقعیت‌ها خود گویای این نکته است که معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا دست‌خالی از ترکیه باز خواهد گشت.

در ادامه سیاست‌های شکست‌خورده کاخ سفید، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد؛ معاون وزیر خزانه‌داری این کشور در امور تروریسم و اطلاعات مالی در ادامه سیاست‌های اعمال فشار بین‌المللی علیه ایران ولیبی به فرانسه و ترکیه سفر می‌کند.

 براساس اعلام این وزارتخانه، "دیوید کوهن" در نظر دارد تا در مدت اقامت 4 روزه که از روز یکشنبه آغاز می‌شود با مسئولان عالی‌رتبه کشورهای ترکیه و فرانسه دیدار و گفت‌وگو کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet