آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بروغنی با انتقاد از برکناری رئیس میراث فرهنگی خراسان رضوی:

خدمتگزاران کارآمد و لایق نظام نباید به صرف مخالفت با خواسته یک نهاد برکنار شوند

سرویس فرهنگی
عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با انتقاد از نحوه و زمان برکنار شدن رئیس میراث فرهنگی استان خراسان رضوی این تصمیم را عجولانه و نادرست عنوان کرد و ،تأکید کرد: افراد کارآمد و خدوم نظام نباید به صرف مخالفت با خواسته یک نهاد، به سرعت کنار گذاشته شوند.
شنبه 3 اردیبهشت 1390 ساعت 17:05
خدمتگزاران کارآمد و لایق نظام نباید به صرف مخالفت با خواسته یک نهاد برکنار شوند عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با انتقاد از نحوه و زمان برکنار شدن رئیس میراث فرهنگی استان خراسان رضوی این تصمیم را عجولانه و نادرست عنوان کرد و ،تأکید کرد: افراد کارآمد و خدوم نظام نباید به صرف مخالفت با خواسته یک نهاد، به سرعت کنار گذاشته شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/1250.jpg خدمتگزاران,کارآمد,و,لایق,نظام,نباید,به,صرف,مخالفت,با,خواسته,یک,نهاد,برکنار,شوند Icana

"علی بروغنی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به برکناری رئیس میراث فرهنگی خراسان رضوی به دلیل مخالفت با واگذاری باغ ملک به شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور، اظهار داشت: برکناری سریع و بدون توجیه و توضیح رئیس میراث فرهنگی خراسان رضوی، صرفا به دلیل مخالفت با خواسته شورای عالی امور ایرانیان، به هیچ عنوان پسندیده و قابل پذیرش نیست.

نماینده مردم سبزوار کنار گذاشتن سریع و بدون توضیح یکی از مدیرکل‌های خدوم استان خراسان رضوی را نادرست دانست و تأکید کرد: چنین اقداماتی امنیت شغلی و فکری مسئولان و خدمت‌گزاران نظام را از بین می‌برد و باعث بی‌اعتمادی و بروز مسائل حاشیه‌ای می‌شود.

بروغنی عملکرد رئیس میراث فرهنگی پیشین خراسان رضوی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نمایندگان مجلس و بویژه نمایندگان خراسان رضوی از عملکرد رئیس میراث فرهنگی این استان رضایت کامل داشتند و از برکناری ناگهانی وی، راضی نیستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر دوری مسئولان از مسائل حاشیه‌ای در سال جهاد اقتصادی، تصریح کرد: همه مسئولان باید از اقدامات حاشیه‌ای دوری کنند و از چنین اقدامات نادرستی که سبب نارضایتی و بروز حواشی می‌شود خودداری نمایند.

بروغنی برکناری رئیس میراث فرهنگی خراسان رضوی را تصمیمی نادرست و عجولانه عنوان کرد و گفت: این‌گونه اقدامات موجب می‌شود تا خدمت‌گزاران نظام، از بابت شکل‌گیری عزل و نصب‌های غیراصولی و رابطه‌ای نگران و ناراضی شوند.

وی در پایان رئیس میراث فرهنگی خراسان رضوی را فردی خدوم و دلسوز و کارآمد دانست و ادامه داد: مسئولان دلسوز و کارآمد نظام نباید به دلیل مخالفت با شورای عالی امور ایرانیان و یا هر سازمان و نهاد دیگری کنار گذاشته شوند.

چندی پیش مدیرکل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی تودیع و فرد دیگری به عنوان سرپرست این اداره معرفی شد. سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دلیل این برکناری را مخالفت رئیس میراث فرهنگی خراسان رضوی با واگذاری باغ ملک به شورای عالی ایرانیان خارج از کشور عنوان کرده است.

این در حالی است که پس از انتصاب "حمید بقایی"، رئیس پیشین سازمان میراث فرهنگی به سمت معاون اجرایی رییس جمهور، این سازمان بدون رییس یا سرپرست قانونی اداره می‌شود و مشخص نیست که عزل و نصب‌های این سازمان ازسوی چه کسی و با چه پستی صورت می‌گیرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000