هدر موبایل
1390/02/03 16:59:04
سرویس اقتصادی
میر‌خلیلی خواستار شد:

جبران نابرابری‌های غیر‌موجه درآمدی از طریق سیاست‌های صحیح اقتصادی

عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی خواستار جبران نابرابری‌های غیرموجه درآمدی از طریق سیاست‌های صحیح اقتصادی، اعطا یارانه‌های هدفمند و ساز و کار بیمه‌ای شد.
جبران نابرابری‌های غیر‌موجه درآمدی از طریق سیاست‌های صحیح اقتصادی عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس شورای اسلامی خواستار جبران نابرابری‌های غیرموجه درآمدی از طریق سیاست‌های صحیح اقتصادی، اعطا یارانه‌های هدفمند و ساز و کار بیمه‌ای شد. https://cdn.icana.ir/d/019/271.jpg جبران,نابرابری‌های,غیر‌موجه,درآمدی,از,طریق,سیاست‌های,صحیح,اقتصادی Icana

"سید علی میرخلیلی"نماینده میناب، رودان، بشاگرد، سیریک و جاسک در مجلس در شورای اسلامی در گفت‌وگو با نشریه صبح ساحل با انتقاد از نابرابری‌های غیرموجه درآمدی در سطح کشور گفت: این نابرابری درآمدی منجر به افزایش فاصله طبقاتی در کشور شده به‌طوری‌که ما شاهد گسترش این فاصله هستیم.

وی افزود: مسئولین باید توجه داشته باشند و با برنامه‌ریزی دقیق در راستای کاهش این نابرابری گام‌بردارند و بدانند که این نابرابری بیش از هر چیزی به ضرر کشور و جامعه است.

راهکارهای جبران نابرابری‌های غیر‌موجه درآمدی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: گسترش فعالیت‌های اقتصادی در مناطق ساحلی و مرزی به‌خصوص سواحل شهرستان‌های شرق استان هرمزگان با استفاده از ظرفیت‌های بازرگانی و مبادلات مرزی و ارتقای سطح درآمد و زندگی روستائیان و کشاورزان با تهیه طرح‌های توسعه روستایی، گسترش کشاورزی صنعتی، صنایع روستایی و خدمات نوین و اصلاح نظام قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی از جمله راهکارهای جبران این نابرابری‌های غیر‌موجه درآمدی است.

میر‌خلیلی گفت: اگر این راهکارها با دقت مورد توجه مسئولان قرار گیرد و همه دستگاه‌ها برای تحقق این هدف با هم هماهنگ و متحد باشند، قطعا ما شاهد بهبود فضای موجود و رفع این مشکلات خواهیم بود.

تذکر به رئیس‌جمهور

وی با بیان این‌که در این رابطه با مسئولین اجرایی و به‌خصوص با دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور مکاتباتی داشته، گفت: در همه این مکاتبات ضمن ارائه راهکارها خواستار توجه به مطالبات مردم در این رابطه شدم و عاجزانه از رئیس‌جمهور خواستم تا به داد مردم برسد.

نماینده میناب، رودان، بشاگرد، سیریک و جاسک در مجلس در شورای اسلامی گفت: اینجانب بارها به مسئولین اجرایی از جمله به وزرای مربوطه و رئیس‌جمهور محترم در صحن مجلس تذکر دادم و خواستار حل مشکل موجود شدم.

تاکید بر کاهش نابرابری‌های موجود بین جامعه روستائی و شهری

میرخلیلی با تاکید بر ارتقا سطح درآمد و کیفیت زندگی روستائیان و کشاورزان و کاهش نابرابری‌های موجود بین جامعه روستائی و جامعه شهری تصریح کرد: ارتقای شاخص‌های توسعه روستایی و ارائه خدمات نوین و تهیه برنامه اولویت‌بندی خدمات روستایی با توجه به شرایط منطقه‌ای و محلی و حمایت از گسترش کشاورزی، صنعتی و صنایع روستایی که بخش اعظم نهاده‌ها و عوامل تولید آن در جغرافیای روستایی وجود دارد، باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد.

وی افزود: همچنین صنایع‌دستی و خدمات گردشگری و ایجاد و توسعه بازارهای محلی با اولویت مراکز دهستان‌ها و تدوین سیاست‌های تشویقی در جهت مهاجرت معکوس از شهر به روستا و تثبیت نسبی جمعیت روستایی در شهرستان‌های میناب، رودان، بشاگرد، سیریک و جاسک باید مد نظر همه باشد.

ضرورت تقویت هویت ملی جوانان متناسب با آرمان‌های انقلاب اسلامی

میر‌خلیلی در ادامه به ضرورت تقویت هویت ملی جوانان متناسب با آرمان‌های انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: فراهم کردن محیط رشد فکری و علمی یکی دیگر از مطالبات ماست که مسئولین باید توجه جدی و ویژه به آن داشته باشند.

وی افزود: باید در جهت رفع دغدغه‌های شغلی، ازدواج، مسکن و آسیب‌های اجتماعی آنان و توجه به مقتضیات دوره جوانی و نیازها و توانایی‌های آنان و حفظ این سرمایه‌ها که آینده کشور متعلق به آنان است، تلاش کرد.

خدمت‌رسانی به جوانان و تامین کرامت و معیشت آنان

 عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خدمت‌رسانی به آنان و تامین کرامت و معیشت آنان و پیشگیری از فسادی که جوانان را تهدید می‌کند و مبارزه با آن و تنظیم لوایح مورد نیاز جوانان به‌خصوص جوانان شهرستان‌های میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد که محرومیت مضاعفی را تحمل می‌کنند، شایسته است بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

میرخلیلی اضافه کرد: در رابطه با تقویت هویت ملی جوانان متناسب با آرمان‌های انقلاب اسلامی و فراهم کردن محیط رشد فکری و علمی به رئیس‌جمهور محترم تذکر دادم و خواستار توجه بیشتر مسئولین در این رابطه شدم.

سواحل هرمزگان فراموشکده کشور

وی با بیان اینکه متأسفانه سواحل شهرستان‌های میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد به فراموشی سپره شده اند، گفت: این منطقه مورد بی‌مهری و بی‌توجهی قرار گرفته و به فراموشکده کشور تبدیل شده است که ضرورت دارد تا با یک نگاه جامع به سواحل شرق استان هرمزگان شاهد رونق بیشتر اقتصادی و تجاری منطقه باشیم.

نماینده میناب، رودان، بشاگرد، سیریک و جاسک در مجلس در شورای اسلامی گفت: در گذشته نه چندان دور امارات متحده عربی نیازمند کشور ما بود ولی عدم ‌عنایت به بنادر شرق استان و محدود کردن عرصه کار و تلاش بر ساحل‌نشینان باعث شد افرادی به شغل‌های کاذب روی آورده و جایگاه خود را در مبادلات مرزی از دست بدهند.

ضرورت توجه دولت به ساحل‌نشینان شرق استان

میرخلیلی با بیان این‌که کشورهای همسایه با تعدیل تعرفه‌ها و اصلاح مقررات رشد قابل توجهی کردند و بازرگانی و تجارت را توسعه دادند، افزود: چرا تاجران ما نباید برنج پاکستان را مستقیم از پاکستان وارد نکنند و این کار از طریق دوبی انجام گیرد؟ مگر نمی‌شود کشورهای آسیای میانه صادرات و واردات خود را از طریق بنادر شرق استان انجام دهند؟

وی تصریح کرد: ضرورت دارد تا برای نجات ساحل‌نشینان شرق استان از عقب‌ماندگی، دولت به سرعت وارد عمل شود تا مجددا این منطقه مرکز رفت‌وآمد و رونق تجاری و اقتصادی گردد.

فقر و رکورد شدید اقتصادی در منطقه

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس خاطرنشان کرد: گلایه شدید مردم منطقه این است که دولت بنادر شرق استان را فراموش کرده و این بی‌توجهی باعث فقر موجود و رکورد شدید اقتصادی و روی آوردن به شغل‌های کاذب گردیده است.

میر‌خلیلی گفت: انتظار می‌رود تا دولت خدمتگزار، مردمی و عدالت محور دکتر احمدی‌نژاد با قوت و سرعت بیشتر منطقه را مدیریت کند و مردم بیش از گذشته شاهد خدمت‌رسانی باشند.

ضرورت اعطای تسهیلات از منابع صندوق توسعه ملی به بخش‌های خصوصی

وی ضرورت اعطای تسهیلات از منابع صندوق توسعه ملی به بخش‌های خصوصی، تعاونی و عمومی غیردولتی با هدف تولید و توسعه سرمایه‌گذاری را یادآور شد و گفت: سه شغل اصلی مردم استان هرمزگان کشاورزی، صیادی و مبادلات مرزی است که هر‌کدام با مشکل خاص خود دچار گردیده و بسیاری از مردم این 3 شغل را از دست داده‌اند.

 عضو مجمع نمایندگان روحانی مجلس اضافه کرد: متأسفانه دولت توجهی به شغل جایگزین ننموده و روز‌به‌روز وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم سخت‌تر می‌گردد.

تذکر به حسینی وزیر اقتصاد

میر خلیلی با بیان اینکه با این وجود ضرورت دارد در این زمینه در سال جهاد اقتصادی دولت توجه بیشتری به منطقه نشان دهد، خاطرنشان کرد: در همین رابطه به سید شمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی تذکر داده و خواستار رفع این مشکل شدم.

وی اضافه کرد: امیدواریم تا دولت و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در این سال با برنامه‌ریزی دقیق و اجرای درست قوانین هم اهداف و منویات مقام معظم رهبری را محقق کرده و هم در جهت رفع مشکلات مردم گام‌بردارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet