هدر موبایل
1390/02/03 17:09:56
سرویس سیاسی
نماینده مردم کرمانشاه:

تمکین از اوامر مقام معظم رهبری، وظیفه همه است

جهانبخش امینی در واکنش به اتفاقاتی که پیرامون استعفای وزیر اطلاعات رخ داد، تمکین از اوامر مقام معظم رهبری را وظیفه همگانی خواند.
تمکین از اوامر مقام معظم رهبری، وظیفه همه است جهانبخش امینی در واکنش به اتفاقاتی که پیرامون استعفای وزیر اطلاعات رخ داد، تمکین از اوامر مقام معظم رهبری را وظیفه همگانی خواند. https://cdn.icana.ir/d/019/634.jpg تمکین,از,اوامر,مقام,معظم,رهبری،,وظیفه,همه,است Icana

"جهانبخش امینی"رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه و عضو کمیسیون انرژی مجلس در رابطه با مسائل روز کشور گفت‌وگویی با نشریه باختر داشته  که در ادامه از نظرتان می‌گذرد:

ادغام وزارتخانه‌های زیربنایی درست نیست

جهانبخش امینی با اشاره به این‌که وزارت راه‌وترابری به تنهایی به اندازه 3، 4 وزارتخانه کار دارد، گفت: طبق برنامه پنجم توسعه و تا پایان این برنامه دولت باید تعداد وزارتخانه‌ها را کاهش داده و به عدد 17 برساند، اما به‌نظر من هر وزارتخانه‌ای را نمی‌شود ادغام کرد، چرا که وظایف محوله به بعضی از این وزارتخانه‌ها به خاطر گستردگی بیش از حد درصورت ادغام با یک وزارتخانه دیگر روی زمین می‌ماند و کارها به تعویق می‌افتد که اصلا کار درستی نیست و هزینه‌ها و عواقب بدی برای کشور در پی دارد.

وی در ادامه افزود: ادغام 4 وزارتخانه (راه‌وترابری- مسکن و صنایع- بازرگانی) درست نیست و به‌نظر من فقط وزارت راه‌وترابری به اندازه 3، 4 وزارتخانه دیگر کار دارد؛ بحث راه‌ها، نگهداری، تعمیرات، ساخت بزرگراه‌ها، خطوط ریلی، هواپیمایی و کشتیرانی در حیطه وظایف وزارت راه‌وترابری است که با این حجم بالای کار ادغامش با وزارت مسکن ‌و شهرسازی که به بحث زیرساخت‌های مسکن، نقشه‌های شهری و... رسیدگی می‌کند درست و مثمر ثمر نیست. هرکدام از این 2 وزارتخانه تکالیف خاص و سنگینی دارند که درصورت ادغام و سپردن همه این تکالیف به یک نفر به‌عنوان وزیر انجام کارها را با سختی مواجه می‌کند و شخصی که در راس هرم این ادغام قرار بگیرد قطعا اشراف لازم را بر امور نخواهد داشت.

امینی همچنین گفت: در بحث ادغام وزارت بازرگانی با وزارت صنایع هم باید بگویم که وزارت بازرگانی در بحث واردات و صادرات کالا کار می‌کند و وزارت صنایع و معادن در بحث معادن کشور که گستردگی زیادی دارد و نباید در هم ادغام شوند؛ اعتقاد بنده بر این است که ادغام وزارتخانه‌ها درست است و باید در راستای کوچک‌سازی دولت صورت بگیرد اما ادغام وزارتخانه‌های همراستا باید در دستور کار دولت قرار بگیرد، مثلا وزارت کار و تعاون مشابه هم هستند و چارچوب کاری‌شان تقریبا یکی است و درصورت ادغام هم اتفاق خاصی رخ نخواهد داد یا وزارت رفاه را می‌شود در یک وزارتخانه دیگر که از نظر کاری با هم نزدیک هستند ادغام کرد و معتقدم وزارتخانه‌های کوچک با حجم کم باید در هم ادغام شوند تا هم کوچک‌سازی دولت در راستای تحقق برنامه‌های 5 ‌ساله انجام شود و هم وزارتخانه‌های زیربنایی و مادر به کارشان ادامه دهند تا کارهای زیربنایی هرچه بهتر و سریع‌تر انجام شوند و مردم دچار سردرگمی نشوند.

 

فوق لیسانس به تنهایی شرط خوبی نیست

با امینی درباره شرایط جدید برای کاندیداهای مجلس صحبت کردیم و نظر وی را جویا شدیم که گفت: به اعتقاد بنده فوق‌لیسانس به تنهایی کافی نیست و باید زمینه را برای ورود افرادی که تجربه بالا و خوبی دارند به مجلس فراهم کرد. تجربه بالا و توان مدیریتی خوبی می‌تواند کمک‌حال مجلس باشد و در گذشته بودند افرادی که با سوادی کمتر ولی سابقه اجرایی خوب و توانایی‌های زیاد که موفق‌تر هم بودند. مجلس باید شرایطی را فراهم کند تا افرادی به مجلس وارد شوند که توانایی بالایی داشته باشند و نباید زیاد به میزان سواد افراد توجه کرد، چرا که در بعضی از افراد سواد بالا کارایی توانایی در امور اجرایی را بالا نمی‌برد و قطعا این افراد نمی‌توانند حلال مشکلات مجلس باشند و به‌نظر من ورود آنها مشکلات مجلس را بیش از پیش خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: اگر می‌خواهیم شرایط را عوض کنیم می‌توانستیم شرایط دیگری غیر از میزان سواد را ملاک قرار دهیم تا توانمندی مجلس را در پی داشته باشد و در کل باید بگویم با این موضوع موافق نیستم.

 

وزیر اطلاعات باید از امر مقام معظم رهبری تمکین کند

"جهانبخش امینی" نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که دولت باید با وزارت اطلاعات بیشتر هماهنگ باشد، گفت: اطلاع چندانی از چندوچون اتفاقات رخ‌داده ندارم و زیاد در مورد این عزل و نصب آگاه نیستم اما آنچه مهم است این‌که رهبر حکم کردند و همه باید همان‌طور که در تمام موارد پیرو ایشان هستیم در این زمینه هم پیرو اوامر فقیهانه ایشان باشیم.

وی همچنین گفت: بعد از این‌که مقام معظم رهبری دستور برگشت به وزیر محترم اطلاعات صادر کردند 2 مطلب باید مورد توجه قرار بگیرد؛ یکی این‌که آقای مصلحی وزیر اطلاعات باید بدون هیچ صحبتی بپذیرد و شروع به کار کند و دوم این‌که دولت هم باید مطیع اوامر مقام معظم رهبری باشد و سرپیچی نکند.

به‌نظر من با توجه به ورود رهبری در این موضوع دولت باید از این به بعد همکاری بیشتری با وزیر اطلاعات داشته باشد.

نماینده مردم کرمانشاه در ادامه افزود: این وزارتخانه دولتی نیست و به نظام و حاکمیت تعلق دارد که با دیگر وزارتخانه‌ها تفاوت دارد و در اتفاق رخ‌داده فکر می‌کنم وزیر مشکلاتی را مشاهده کرده که با کلیت نظام در تضاد بوده است. این وزارتخانه فراتر از هیات دولت کلیت را می‌بیند و کلی‌نگری می‌کند و فراتر از بقیه وزارتخانه‌هاست که مقام معظم رهبری هم نظر خاصی روی این وزارتخانه دارند و در خیلی از مسائل مثل مسائل سیاسی و امنیتی حق اظهار نظر دارد و اگر تعامل کافی بین دولت و وزارت اطلاعات وجود نداشته باشد قطعا مشکلاتی برای کشور به‌وجود خواهد آمد.

وی همچنین گفت: توجه به نظرات این وزارتخانه بسیار مهم است و به‌نظر بنده مقام معظم رهبری اختیاراتی را به آقای مصلحی وزیر اطلاعات تفویض کرده‌اند که ایشان هم باید به دولت ارجاع دهند و دولت هم با توجه به این‌که کل نظام تحت امر مقام معظم رهبری است باید نظرات وزیر اطلاعات را مد نظر قرار دهد.

 

مجمع نمایندگان پیگیر اجرایی شدن مصوبات سفر اخیر رئیس‌جمهور است

جهانبخش امینی رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: اعضای مجمع نمایندگان استان بعد از سفر ریاست‌جمهور و هیات همراه به استان کرمانشاه خواستار جمع‌بندی مصوبات هستند و از استانداری درخواست کارگروهی را برای پیگیری و اجرای مصوبات کرده‌ایم که هنوز جوابی نداده‌اند ولی آنچه مهم است این‌که مصوبات خوبی در سفر اخیر ریاست‌جمهور و هیات همراه به استان کرمانشاه داشته‌ایم که نباید اجازه دهیم این مصوبات بلاتکلیف بمانند.

وی در ادامه افزود: مجمع نمایندگان چند جلسه برگزار کرده که مهم‌ترین بحث این جلسات پیگیری وعده‌های دولت برای استان کرمانشاه است و امیدوارم بتوانیم در این زمینه موفقیت خوبی کسب کنیم.

 

درصورت اثبات تخلف، کمیسیون انرژی برخورد خواهد کرد

امینی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که شاید در بالا بردن نرخ گاز بی‌قانونی صورت گرفته باشد، گفت: هفته گذشته بحث افزایش قیمت گاز در دستور کار کمیسیون انرژی قرار گرفت و از رئیس شرکت از دعوت کردیم تا درخصوص اعتراض مردم نسبت به افزایش قیمت گاز توضیحات لازم را ادا کنند و در همین جلسه قبض‌های گاز با قیمت‌های بالا را به ایشان نشان دادیم که ایشان دلایلی را بیان کردند که در مجموع اعضای کمیسیون انرژی نپذیرفتند و قرار شد طی چند روز آینده اطلاعات دقیق‌تری در اختیار کمیسیون انرژی قرار بگیرد. معتقدم در افزایش قیمت گاز بی‌قانونی صورت گرفته است که درصورت مسجل شدن این موضوع کمیسیون انرژی برخورد قاطعانه‌ای با مسببان این موضوع خواهد داشت.

 

مقابله به مثل منجر به بروز مشکلات دیگر می‌شود

جهانبخش امینی با اشاره به این‌که شرکت‌های هواپیمایی ایران نسبت به همتایان اروپایی خود از محدودیت بیشتری برخوردار هستند، گفت: عدم‌تحویل سوخت به هواپیماهای ایرانی در اروپا را به نظرم باید با دیپلماسی حل کنیم و اعتقاد بنده بر این است که در مقابله به مثل ما موفق نمی‌شویم چون ما نسبت به آنها با محدودیت‌هایی مواجه هستیم؛ مثلا کشورهای اروپایی در نزدیکی ایران می‌توانند از کشورهای دیگر مثل کشورهای حوزه خلیج‌فارس استفاده کنند و با مشکل چندانی در این زمینه روبه‌ور نشوند اما ما به خاطر وجود تحریماتی که علیه کشورمان اعمال می‌شود نمی‌توانیم از خیلی از کشورها در نزدیکی مقصد سوخت تهیه کنیم که قطعا مشکلات در این زمینه را کمتر که نمی‌کند هیچ آنها را افزایش هم می‌دهد.

 

اشتغال‌زایی؛ هدف اول سال جهاد اقتصادی

جهانبخش امینی نماینده مردم کرمانشاه به‌عنوان بحث پایانی با اشاره به این‌که مشکل اشتغال‌ در استان کرمانشاه بیداد می‌کند، گفت: امیدوارم در سال جهاد اقتصادی با برنامه‌ریزی و با توجه به امکانات در استان کرمانشاه بحث مشکل بیکاری حل شود و اشتغال‌آفرینی در حد مطلوب تحقق پیدا کند تا مشکلات جوانان و افراد جویای کار حل شود. این نماینده مجلس در پایان افزود: جوانان استان کرمانشاه با توجه به هم‌مرز بودن با کشورهای همجوار و هجمه‌های فرهنگی بیگانگان درصورت بیکاری بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرند که می‌طلبد برای حل مشکل بیکاری آنها و برای این‌که این عزیزان در دام بیگانگان گرفتار نشوند بیشتر به بحث اشتغال توجه شود تا خانواده‌های زیادی از نگرانی خارج شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet