هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بروجردی:

هدف مک‌کین از سفر به لیبی، زمینه‌سازی برای تسلط برمنابع نفتی است

سرویس دیگر رسانه‌ها
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، هدف از سفر مک‌کین به لیبی را باز کردن جا پای آمریکا در این کشور با هدف سلطه بر منابع نفتی آن عنوان کرد.
شنبه 3 اردیبهشت 1390 ساعت 17:15
هدف مک‌کین از سفر به لیبی، زمینه‌سازی برای تسلط برمنابع نفتی است رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، هدف از سفر مک‌کین به لیبی را باز کردن جا پای آمریکا در این کشور با هدف سلطه بر منابع نفتی آن عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2260.jpg هدف,مک‌کین,از,سفر,به,لیبی،,زمینه‌سازی,برای,تسلط,برمنابع,نفتی,است Icana

علاءالدین بروجردی، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سفر مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی به لیبی و مذاکره با شورای انتقالی این کشور، گفت: آمریکایی‌ها از آغاز بحران در لیبی بیشتر نظاره‌گر تحولات بودند و علی‌رغم مواضع همیشه اعلام شده‌شان در ارتباط با حقوق بشر، کشتار وحشیانه مردم بی‌گناه و استفاده از سلاح‌های غیرمتعارف را به لحاظ وجود منابع انرژی در لیبی مورد توجه قرار نمی‌دادند.

به گفته وی، پس از گذشت یک ماه تنها منطقه پرواز ممنوع در شورای امنیت تصویب شد و عملا نیز در چندین نوبت مواضع نیروهای مردمی بمباران شد و لذا غرب و آمریکا اقدام جدی در حمایت از مردم لیبی انجام ندادند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس، درگیری‌های آمریکا در عراق و افغانستان را عاملی توصیف کرد که طی آن آمریکا تلاش کرد مسوولیت اقدامات در لیبی را بدوش ناتو بگذارد که بر سر این مسئله نیز اختلاف‌نظرهایی وجود داشت.

بروجردی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها در شرایط فعلی درصدد ورود به مذاکره با شورای مقاومت و شورای انتقالی هستند تا بتوانند حداکثر امتیاز را بگیرند و منافع خود را تامین کنند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در پایان تاکید کرد: آمریکایی‌ها قصد دارند با باز کردن جای پا در لیبی، ضمن تثبیت حضورشان در این کشور، سلطه بر منابع نفتی را نیز محقق نمایند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000