هدر موبایل
1390/02/03 17:35:53
سرویس بین الملل
با ارسال نامه‌ای صورت گرفت؛

قدردانی نخست وزیر ژاپن از کمک‌های ملت ایران به آسیب‌دیدگان زلزله و سونامی

نخست وزیر ژاپن در پیامی از کمک‌ها و ابراز احساسات صمیمانه دولت و ملت ایران نسبت به مصیبت دیدگان حادثه زلزله وسونامی اخیر در کشورش قدردانی کرد.
قدردانی نخست وزیر ژاپن از کمک‌های ملت ایران به آسیب‌دیدگان زلزله و سونامی نخست وزیر ژاپن در پیامی از کمک‌ها و ابراز احساسات صمیمانه دولت و ملت ایران نسبت به مصیبت دیدگان حادثه زلزله وسونامی اخیر در کشورش قدردانی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/1738.jpg قدردانی,نخست,وزیر,ژاپن,از,کمک‌های,ملت,ایران,به,آسیب‌دیدگان,زلزله,و,سونامی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، "نائوتوکان" در بخشی از این پیام که توسط سفیر ژاپن در تهران برای رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ارسال شده، آورده است: از نیات خوب اکثریت عظیم ایرانیانی که سیل همدردی و پشت گرمی خود را ابراز نموده اند، سپاسگزارم.

وی تصریح کرد: از جانب مردم ژاپن مراتب تشکر صمیمانه خود را برای ارسال چنین کمک هایی از سراسر دنیا ابراز می دارم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به نامه سفیر ژاپن در تهران ضمن ابراز مجدد مراتب همدردی خود با مصیبت دیدگان این حادثه، گفت: کمک های جمهوری اسلامی ایران به ملت ژاپن در این حادثه انعکاس احساسات دوستانه ملت ایرانی نسبت به مردم ژاپن می باشد.

"علاء الدین بروجردی" در این پیام با بیان اینکه ملت‌ها در طول تاریخ از اینگونه حوادث تلخ بارها تجربه کرده‌اند افزود: تنها ملت هایی که با صبر و شکیبایی مشکلات را مدیریت کردند، توانسته اند بر آنها فائق آمده و پیروز شوند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- ژاپن در مجلس شورای اسلامی در ادامه این پیام ابراز امیدواری کرده است، ملت ژاپن نیز با توانمندی و تدبیر مسئولان محترم کشورشان از این گذرگاه سخت تاریخی عبور کرده و بر مشکلات فائق آیند.

لازم به یادآوری است، سفیر ژاپن در تهران در نامه ای به "علاء‌الدین بروجردی" ضمن قدردانی از کمک ها و ابراز احساسات دولت و ملت ایران نسبت به حادثه دیدگان زلزله و سونامی اخیر دراین کشور، متن نامه تشکر آمیز "نائوتوکان" نخست وزیر ژاپن را خطاب به ملت ایران ارسال کرد.

متن نامه نخست وزیر ژاپن به شرح ذیل است:

یک ماه از زمان وقوع زلزله عظیم شرق ژاپن که باعث از دست رفتن جان 13000 نفر در زلزله و سونامی مهیب شد، می گذرد. حتی اکنون نیز، از بیش از 14000 نفر خبری در دست نیست وحدود 150000 نفر که مجبور به تخلیه ناحیه شده اند، هنوز مجبور به اقامت در پناهگاه ها هستند. تسلیت خود را نسبت به تمامی افرادی که در نتیجه این فاجعه رنج برده اند از ژاپنی ها و افراد غیرژاپنی و همچنین نسبت به خانواده هایشان ابراز می نمایم.

هم اکنون در حال بسیج تمامی منابع هستیم تا شرایط را در نیروگاه اتمی "دای ایچی فوکوشیما" تحت کنترل باثبات در آوریم و تلاش می کنیم تا وضعیت را در اولین زمان ممکن تثبیت کنیم.

این یک ماه از زمان زلزله عظیم دوره ای بسیار صعب و طاقت فرسا برای ژاپن بوده است. ولی در عین حال دوره ای را شاهد بوده ایم که در آن ژاپن بار دیگر دریافت و شکرگزار بود که در کنار جهانیان با هم ایستاده‌ایم.

تا این زمان، بیش از 130 ملت و منطقه، حدود 40 سازمان بین المللی، تعدادی از سازمان های غیردولتی و مردم از سراسر دنیا بهترین آرزوهایشان را به سویمان روانه ساخته اند، و علاوه بر این حمایت و همبستگی خود را به واسطه کمک های اعطائی و سایر طرق بیان داشته اند. کشورها و مناطق، امدادگران را به سرعت گسیل داشتند تا سریعاً عملیات نجات را در مناطق آسیب دیده به انجام رسانند و اقلامی نظیر غذا، تجهیزات پزشکی و پتو تدارک دیدند. این کمک ها همچنین تشویق صمیمانه ای را برای بلادیدگان به همراه داشت. علاوه بر این ما هزاران درنای کاغذی "اوریگامی" دریافت کرده‌ایم که مشتاقانه توسط کودکان ملل دوردست با آرزوی بازسازی مناطق فاجعه دیده ساخته شده است.

همچنین مایلیم که توجه شما را به نیات خوب اکثریت عظیم ایرانیانی که سیل همدردی و پشت گرمی خود را ابراز نموده اند، جلب نمائیم. جمعیت هلال احمر ایران کمک های غذایی خود را به ژاپن ارسال نموده است که از این بابت سپاسگزاریم.

از جانب مردم ژاپن، مراتب تشکرات صمیمانه خود را برای چنین کمک هایی از سراسر دنیا ابراز می نمایم.

تردیدی نیست که ژاپن بهبود خواهد یافت، دوباره پرتحرک و سرزنده خواهد شد و به کشوری شگفت انگیزتر از پیش بدل خواهد شد. در پاسخ به تشویق های صمیمانه و همبستگی جامعه بین المللی با ژاپن، تصور می کنم که اکنون بر ما واجب شده است که تولدی دوباره را تجربه کنیم، و این بهترین راه برای جبران توجهات مهربانانه شماست. عمیقاً اعتقاد دارم که با بهره گیری از توان ذاتی مردم ژاپن و همکاری صمیمانه جامعه بین المللی، بدون شکست به این مهم دست خواهیم یافت.

همچنین مصمم هستم که ژاپن، کمک های دوستانه ای را که از سراسر جهان دریافت نموده است با ایفای سهم خویش در همکاری‌های بین المللی، قطعاً جبران خواهد نمود.

با این هدف، با نهایت توانم برای تحقق بازسازی ژاپن تلاش خواهم کرد.

نائوتوکان

نخست وزیر ژاپن

دوست آن باشد که گیرد دست دوست                   در پریشان‌حالی و درماندگی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet