هدر اصلی
1390/02/04 07:51:00
سرویس سیاسی
دهقان:

ولایت فقیه همواره نقش مهمی در جلوگیری از انحرافات داشته است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش برجسته مقام معظم رهبری در جلوگیری از انحراف دولت‌ها از مسیر انقلاب، یادآورشد: در هر دولتی برخی افراد تلاش به انحراف انقلاب داشتند.
ولایت فقیه همواره نقش مهمی در جلوگیری از انحرافات داشته است عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش برجسته مقام معظم رهبری در جلوگیری از انحراف دولت‌ها از مسیر انقلاب، یادآورشد: در هر دولتی برخی افراد تلاش به انحراف انقلاب داشتند. https://cdn.icana.ir/d/019/1227.jpg ولایت,فقیه,همواره,نقش,مهمی,در,جلوگیری,از,انحرافات,داشته,است Icana

"محمد دهقان" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، راجع به اظهارات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هرجا رهبری احساس کند از مصلحت بزرگی غفلت می‌شود، وارد خواهد شد؛ گفت: از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی همواره نقش ولایت فقیه در حفظ مسیر انقلاب و جلوگیری از انحرافات بسیار مهم و برجسته بوده است.
نماینده طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری نگاه حمایتی از دولت‌ها داشتند و تنها در مسائل نادری به امور اجرایی وارد می‌شدند. به عنوان مثال دستور ایشان مبنی بر تغییر وزیر فرهنگ دولت اصلاحات به خاطر دیدگاه انحرافی "مهاجرانی" بود که با کمی تامل از سوی رئیس جمهور وقت اعمال شد، بدون آنکه به عرصه عمومی کشور کشیده شود.
وی افزود: در زمان مجلس ششم نیز طرح اصلاح قانون مطبوعات با امر ولایت به رغم مقاومت نیروهای تندرو اصلاح طلب از دستور کار خارج شد.
عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد: افکار عمومی از "احمدی‌نژاد" در قیاس با "هاشمی" و "خاتمی" بیشتر برداشت ولایت مداری دارد و ایشان نیز تاکنون سعی کرده این مسئله پررنگ نشان داده شود، بنابراین انتظار می‌رود نتیجه عملکرد رئیس جمهور در حوزه عمل به فرمایشات رهبری، نمره بالایی به خود اختصاص دهد.
وی افزود: از شروع دولت دهم، "محمود احمدی‌نژاد" با دو آزمون بزرگ مواجه شد. انتصات ناهماهنگ و ناصواب مشایی به عنوان معاون اول مسئله‌ای بود که بعد از یک هفته ختم به خیر شد. اما رئیس جمهور در موضوع برکناری وزیر اطلاعات ضربه دیگری با دست خود به دولت زد که باید آن را جبران کند.
دهقان تاکید کرد: از اول انقلاب عزل و نصب وزیران اطلاعات، امورخارجه، دفاع و کشور باید با مقام ولایت هماهنگ می‌شد؛ اما در موضوع برکناری "منوچهر متکی" وزیر سابق امورخارجه، این هماهنگی از سوی رئیس جمهور صورت نگرفت و مقام معظم رهبری نیز درباره آن سکوت کرد.
وی ادامه داد: بعداز گذشت چند ماه مجددا بدون اخذ نظر مقام معظم رهبری، رئیس جمهور در جلسه هیئت وزیران به یکباره وزیر اطلاعات را عزل کرد که باعث تعجب وزیران شد. این کار با توجه به شرایط منطقه و کشور به هیچ عنوان مصلحت نبود. برخی از صاحب نظران معتقدند تغییر وزیر اطلاعات در این زمان با رهبری جریان انحرافی دولت به منظور اقدامات خطرناک علیه نظام کلید خورده است.
وی افزود: از سویی دیگر از اول انقلاب تاکنون رسم بر آن بوده که وزیر اطلاعات باید درجه اجتهاد داشته باشد، بنابراین در شرایط فعلی شخصی که بتواند با دولت احمدی‌نژاد کار کند و مورد تایید مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و مجلس باشد و درجه اجتهاد نیز داشته باشد بعید است در داخل کشور یافت شود. و خود رئیس جمهور هم که قصد داشت سرپرستی وزارت اطلاعات را بر عهده گیرد فاقد درجه اجتهاد است.
نماینده مجلس هشتم یادآور شد: با تفاصیل یاد شده در هر دولتی بودند کسانی که تلاش می‌کردند در انقلاب انحراف ایجاد کنند؛ اما ولایت فقیه با اشرافی که بر مسائل داشتند اجازه این کار را ندادند و قطعا انحرافات بروز کرده در قضایای اخیر نیز با هوشیاری ملت ایران و با درایت مقام معظم رهبری راه به جایی نخواهد برد.
حضرت آیت الله "خامنه‌ای" رهبر معظم انقلاب اسلامی روزشنبه در دیدار پرشورهزاران نفر از مردم استان فارس در سخنان بسیار مهمی ضمن تبیین شرایط حساس کنونی دنیا و منطقه، با توجه به بیداری اسلامی، همه مردم و مسئولان را به حفظ اتحاد و انسجام و کار و تلاش بی‌وقفه، و بهانه ندادن بدست دشمنان نظام اسلامی توصیه کردند.
مقام معظم رهبری در بخش دیگری از گفته‎‌هایشان، تأکید کردند: امروز قوای سه‌گانه بویژه دولت حقاً و انصافاً در حال خدمت و تلاش هستند و ملت و رهبری همواره از خط کار و خدمت در کشور حمایت خواهند کرد اما هرجا که رهبری احساس کند از مصلحت بزرگی غفلت می‌شود، وارد خواهد شد و رهبری تا زنده است هیچ‌گاه نخواهد گذاشت، در حرکت عظیم ملت ایران بسوی آرمان‌ها، ذره‌ای انحراف ایجاد شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet