خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/03 17:23:57
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نریمان:

برخی مسوولیت‌های وزارتخانه‌های ادغامی باید به بخش خصوصی سپرده شود

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادغام وزارتخانه‌های راه و مسکن را در جهت کاهش تصدی‌گری دولت دانست و اظهار کرد: ادغام این وزارتخانه‌ها به معنی تجمیع‌شان نیست، چون باید در کنار این ادغام‌، برخی مسوولیت‌ها به بخش خصوصی منتقل شود تا مشارکت مردم در اداره کشور نیز میسر گردد.
برخی مسوولیت‌های وزارتخانه‌های ادغامی باید به بخش خصوصی سپرده شود نایب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادغام وزارتخانه‌های راه و مسکن را در جهت کاهش تصدی‌گری دولت دانست و اظهار کرد: ادغام این وزارتخانه‌ها به معنی تجمیع‌شان نیست، چون باید در کنار این ادغام‌، برخی مسوولیت‌ها به بخش خصوصی منتقل شود تا مشارکت مردم در اداره کشور نیز میسر گردد. https://cdn.icana.ir/d/019/3314.jpg برخی,مسوولیت‌های,وزارتخانه‌های,ادغامی,باید,به,بخش,خصوصی,سپرده,شود Icana

محسن نریمان در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید به اینکه دولت باید طبق برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه تصدی‌گری خود را کاهش دهد، گفت: کوچک کردن دولت با ادغام چهار وزارتخانه بدان معنا نیست که این وزارتخانه‌ها با همه وظایف‌شان در یکدیگر ادغام و تعداد وزرا و معاونین آن کمتر شود بلکه منظور آن است که طبق اصل 44 قانون اساسی، بخش‌هایی از حوزه کاری وزارتخانه به بخش خصوصی واگذار شود.

نریمان در ادامه با بیان اینکه طبق اصل 44 باید یکسری امور مربوط به دولت به بخش خصوصی انتقال یابد، توضیح داد: این رویه که تنها تعداد وزارتخانه‌ها تقلیل یابد ولی حجم کاری دولت همان باشد، با روح برنامه سازگار نیست؛ روح برنامه آن است که با ادغام وزارتخانه‌ها، کاهش تصدی‌گری دولت نیز رخ دهد و با اجرای اصل 44، وظایف دولت به بخش خصوصی و نهادهای غیردولتی منتقل شود.

این عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مباحثی درباره کاهش وظایف دو وزارتخانه ادغامی راه و مسکن مطرح است، ادامه داد: برخی اینگونه مطرح می‌کنند که حوزه هوا و فضا یعنی خطوط پروازی از وزارتخانه ادغامی جدا شود و یا اینکه مسائل مربوط به شهرسازی وزارت مسکن نیز از وزارتخانه ادغامی جدا گشته و به وزارت کشور اضافه شود، چرا که وزارت کشور دارای کارشناسانی عمرانی است که می‌توانند پاسخگوی مسائل شهرسازی ذیل این وزارتخانه باشند.

وی ادامه داد: طرح این مسائل به این دلیل است که احتمال می‌رود وزارتخانه ادغامی دارای حوزه کاری بسیار بزرگ باشد که با جدا کردن این موارد کاری، این وزارتخانه به نحو احسن می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، ادغام وزارت‌خانه‌های راه و مسکن را قابل قبول دانست و تاکید کرد: با توجه به بدنه تخصصی مهندسین و کارشناسان فنی وزارتخانه‌های راه و مسکن، ادغام این دو وزارتخانه دور از ذهن نبود و می‌توان از ادغام این وزارتخانه‌ها در هر دو بخش راه و مسکن استفاده کرد.

نریمان در پایان با تاکید بر اینکه شرح وظایف وزارتخانه ادغامی بایستی به تصویب مجلس برسد، گفت: مطمئنا تا مجلس وظایف وزارتخانه ادغامی را تصویب نکند کار این وزارتخانه شروع نخواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet