ایام محرم 1398
1390/02/03 17:38:45
سرویس فرهنگی
آرین‌منش با تاکید بر ضرورت تدوین دقیق تاریخ انقلاب اسلامی مطرح کرد:

انتقال تاریخ انقلاب، راه انقلاب را استمرار می‌بخشد

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه تاریخ‌نگاری را ضروری دانست و تأکید کرد: نگارش تاریخ انقلاب اسلامی و انتقال ارزش‌های انقلاب به نسل جوان، راه انقلاب اسلامی ایران را تداوم و استمرار می‌بخشد.
انتقال تاریخ انقلاب، راه انقلاب را استمرار می‌بخشد نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه تاریخ‌نگاری را ضروری دانست و تأکید کرد: نگارش تاریخ انقلاب اسلامی و انتقال ارزش‌های انقلاب به نسل جوان، راه انقلاب اسلامی ایران را تداوم و استمرار می‌بخشد. https://cdn.icana.ir/d/019/2820.jpg انتقال,تاریخ,انقلاب،,راه,انقلاب,را,استمرار,می‌بخشد Icana

"جواد آرین منش" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مسئولان مرکز اسناد انقلاب اسلامی، اظهار داشت: تأکید مقام معظم رهبری بر توجه به اصول دقت و صحت در نگارش تاریخ انقلاب اسلامی و ارائه این تاریخ به نسل جوان، در راستای انتقال ارزش‌های انقلاب به نسل جوان و تداوم این انقلاب در آینده است.

نماینده مردم مشهد و کلات آشنایی نسل جوان با تاریخ انقلاب را برای ادامه راه انقلاب اسلامی ضروری دانست و گفت: انقلاب اسلامی ایران باید تا زمان انقلاب جهانی اسلام و ظهور امام عصر (عج) ادامه و استمرار داشته باشد و این مهم تنها با آشنا کردن جوانان با انقلاب و تاریخ آن محقق خواهد شد.

آرین منش اظهار داشت: امروز جوانان ایران اسلامی باید ادامه دهنده راه انقلابی باشند که امام خمین (ره)، مقام معظم رهبری و مجاهدین و رزمندگان انقلاب و دفاع مقدس در راه آن خون داده‌اند و جان خود را نثار کرده‌اند؛ بنابراین نسل جوان باید با آرمان‌ها و آرزوهای انقلاب اسلامی و تاریخ رشادت‌ها و مجاهدت‌های انقلابیون این مرز و بوم آشنا شوند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر نگارش تاریخ انقلاب اسلام برای نسل جوان انقلاب، تصریح کرد: اگر بتوانیم جوانان را با واقعیت‌ها و رویدادهای سرنوشت‌ساز دوران انقلاب آشنا کنیم، این نسل در ادامه راه انقلاب و حراست از ارزش‌های اسلامی و والای این انقلاب موفق خواهد بود.

وی نقش رسانه‌ها را در گسترش و توسعه آشنایی نسل جوان با تاریخ انقلاب، مؤثر دانست و تأکید کرد: تلویزیون، سینما و سایر رسانه‌ها برای تولید برنامه‌های مستند و تاریخی خود نیازمند مستنداتی از تاریخ و وقایع گذشته هستند.

آرین منش ادامه داد: رسانه‌های جمعی می‌توانند با تغذیه کردن از اسناد و تاریخ انقلاب اسلامی، فیلم‌نامه‌ها و بنیادهای برنامه‌های خود را جهت‌دهی کنند و از این برنامه‌ها جهت ارائه تاریخ انقلاب اسلامی و اسناد مستند آن دوره به مردم بهره ببرند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اسناد انقلاب اسلامی را دستمایه ارزشمندی برای تولیدات سینمایی و تلویزیونی توصیف کرد و گفت: اسناد و تاریخ انقلاب اسلامی حاوی هزاران سوژه ارزشمند درباره ایثارگری‌ها و مجاهدت‌‎های انقلابیون ایران اسلامی است که این سوژه‌ها می‌تواند در اختیار پدیدآورندگان آثار هنری فاخر قرار بگیرد و دستمایه خلق آثاری ارزشمند باشد.

آرین منش در پایان انقلاب اسلامی ایران را الگوی کشورهای منطقه در برپایی انقلاب اسلامی توصیف کرد و گفت: کشورهای مسلمان منطقه در بیداری و خیزش اسلامی از انقلاب اسلامی ایران الگو گرفته‌اند؛ بنابراین جمهوری اسلامی ایران باید با اهتمام بیشتر در نگارش تاریخ دقیق و صحیح انقلاب و مستندسازی وقایع آن دوره، الگوی جامع و همه جانبه‌ای از انقلاب اسلامی به کشورهای منطقه ارائه دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet