خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/04 15:34:08
سرویس سیاسی
فتح‌الله حسینی:

نیکزاد با اصرار رئیس جمهور سرپرست وزارت راه شده است

نماینده مردم پاوه با بیان اینکه روی ادغام وزاتخانه‌ها کار کارشناسی صورت نگرفته است، گفت: نیکزاد تمایلی به اداره وزارت راه نداشت و من از خود او شنیدم که به اصرار رئیس جمهور این سمت را پذیرفته است.
نیکزاد با اصرار رئیس جمهور سرپرست وزارت راه شده است نماینده مردم پاوه با بیان اینکه روی ادغام وزاتخانه‌ها کار کارشناسی صورت نگرفته است، گفت: نیکزاد تمایلی به اداره وزارت راه نداشت و من از خود او شنیدم که به اصرار رئیس جمهور این سمت را پذیرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/1871.jpg نیکزاد,با,اصرار,رئیس,جمهور,سرپرست,وزارت,راه,شده,است Icana

"سیدفتح‌ا... حسینی" در گفت‌وگو با نشریه باختر ضمن اشاره به اینکه نباید ساختار چندین ساله وزارتخانه‌ها به هم بخورد، گفت: نظر من در این زمینه به‌طور کلی منفی است. به‌نظر من درست نیست الان ما بیاییم تشکیلات و دستگاه‌هایی که سال‌های سال افراد صاحبنظر زیادی در دوره‌های گذشته برای ساختن پایه و اساس آن زحمت کشیده و پیر شدند به هم بریزیم و این ساختار چندین‌ساله را یک‌باره خراب کنیم.

وی در ادامه گفت: همان‌طور که در گذشته هم گفته‌ام وزارت راه‌وترابری و مسکن‌وشهرسازی اسما ادغام شده، چرا که تا چند روز پیش وزارت راه مسئولی نداشت و آقای نیکزاد هم که قبلا به‌عنوان وزیر مسکن‌وشهرسازی از نمایندگان رای اعتماد گرفته نمی‌تواند هم در بحث راه و هم در بحث مسکن فعالیت کند، کما اینکه شخصا از خود آقای نیکزاد شنیدم که با اصرار رئیس‌جمهور این مسئولیت را پذیرفته است. گستردگی این دو وزارتخانه آنقدر زیاد است که تحت هیچ شرایطی نمی‌توان تجمیع همه کارهای مربوط به این دو را در یک قالب فرض کرد.

حسینی همچنین گفت: نمایندگان نسبت به این ادغام‌ها بدبین هستند. همچنین شنیده‌ام که وزارت بهداشت و رفاه قرار است در هم ادغام شوند که به‌نظر من کار بسیار سختی است و قطعا در آینده شاهد عدم‌انجام کارهای وزارتخانه‌های ادغام شده خواهیم بود. بنده معتقدم اگر راهکار درستی ارائه شود ما هم دوست داریم این اتفاق بیفتد اما الان بدون کار کارشناسی دارند این کار را می‌کنند که ضرر و زیانش بیشتر از منفعتش است، در حال حاضر کارها خوابیده و نابسامان است که باید فکری به حال آنها شود. شخصا با اینگونه ادغام‌ها مخالف هستم و رای منفی به این موضوع خواهم داد و عقیده‌ام این است که مثل خیلی از کارهای دیگر کارشناسی لازم روی آن صورت نگرفته است.

 

وزارت ورزش، برای تقسیم عادلانه بودجه ورزش لازم است

حسینی با اشاره به اینکه دولت درصورت عدم‌تشکیل وزارت ورزش با واکنش سخت مجلس مواجه خواهد شد، گفت: تشکیل وزارتخانه ورزش زمان زیادی است که در مجلس تصویب و نهایی شده اما آقای احمدی‌نژاد گویا با تشکیل این وزارتخانه مخالف هستند و نظرشان این است که سازمان ورزش و تربیت بدنی با هم یکی شوند و نیازی به وزارت نیست و این در حالی است که ما قانونی را در این زمینه تصویب کرده‌ایم که دولت موظف به اجرایی کردن آن است و درصورت عدم‌تمکین از قانون مجلس باید منتظر واکنش سخت مجلس باشد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر سازمان تربیت بدنی در خیلی از موارد پاسخگوی سؤالات متعدد نمایندگان نیست و ما هم نمی‌توانیم با توجه به شرایط فعلی هر روز سؤال مطرح و خدای ناکرده دولت را ضعیف کنیم، از طرف دیگر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی هستیم و مجبور به پاسخگویی. از رئیس‌جمهور می‌پرسم که آیا در حال حاضر بودجه‌های تربیت بدنی به‌صورت عادلانه در همه مناطق محروم و غیرمحروم تقسیم می‌شود؟ قطعا جواب این سؤال خیر است! در حال حاضر حوزه‌های انتخابیه اینجانب با توجه به اینکه جزو مناطق محروم حساب می‌شوند اما از بودجه‌های ورزشی سهم آنچنانی ندارند و انصاف رعایت نمی‌شود.

حسینی همچنین گفت: شما ببینید چه پول‌های هنگفتی هر ساله صرف استقلال و پرسپولیس یا تیم‌های اصفهانی می‌شود، درصورتی که یک‌دهم این پول‌ها را در مناطق محروم و کمتر برخوردار هزینه نمی‌کنند که جای تأسف دارد.

سیدفتح‌الله حسینی به ورزشی بودن خود و تیمداری‌اش در شهر جوانرود اشاره کرده و می‌گوید: با کمک‌های آقای بهبهانی تیم همای تهران را به شهرستان جوانرود بردیم که در حال حاضر به فعالیت مشغول است. شخصا با آقای کفاشیان صحبت کردم و به ایشان گفتم برای اداره این تیم و برای بسط و گسترش ورزش در شهرستان‌ها کمکی به این تیم نمایند تا گوشه‌ای از مشکلات حل شود، اما هیچ کمکی نکردند و حتی حاضر نیستند حتی یک‌میلیون تومان کمک کنند. با توجه به مرزنشین بودن حوزه‌های انتخابیه اینجانب رسیدگی به وضعیت سرانه‌های ورزشی در این مناطق به نظرم از اولویت خاصی برخوردار است چرا که جوانان این منطقه با توجه به رادیوها و جراید بیگانه در معرض خطر تهدیدات مختلفی هستند که با سرگرم کردن آنها در زمینه ورزش می‌شود خیلی از آنها را از به دام بیگانگان افتادن نجات داد.

وی همچنین گفت: شما به رقم قرارداد سرمربی تیم ملی نگاه کنید، اگر یک‌دهم این پول را به مناطق محروم کرمانشاه بدهند خیلی از اتفاقات تلخی که گاه‌وبیگاه شاهد آن هستیم دیگر رخ نخواهد داد. بنده معتقدم ایجاد وزارت ورزش برای تقسیم عادلانه بودجه در همه‌جای کشور لازم و ضروری است و با توجه به اینکه وزارت ورزش در مجلس تصویب شده و دولت ملزم به اجرای آن است اگر این کار را صورت ندهد با واکنش سفت و سخت مجلس روبه‌رو خواهد شد.

 

شرایط جدید منجر به حضور کمرنگ مردم در انتخابات نشود

سیدفتح‌الله حسینی با اشاره به اینکه شرایط جدید و حذف مدرک لیسانس و پنج سال کار اجرایی به کمرنگ شدن حضور مردم در انتخابات دوره آینده منجر خواهد شد، گفت: این موضوع از دو جهت قابل بررسی است؛ یک اینکه سطح نمایندگان هرچه بیشتر باشد سطح کارشناسی مجلس هم بالاتر می‌رود که این قضیه برای مردم هم بهتر است چرا که در آینده مجلسی پویاتر را مشاهده خواهند کرد و قطعا شاهد مصوبات بهتری در مجلس خواهند بود. با توجه به اینکه هر دوره نسبت به دوره قبل این سطح افزایش یافته این دوره هم انتظار می‌رود این سطح افزایش یابد تا پیامدهای مثبتی در پی داشته باشد.

وی همچنین گفت: فکر می‌کنم مردم هم خواهان این افزایش سطح سواد هستند و معتقدند که قوانین باکیفیت‌تر می‌شود؛‌ اما بحث دیگر اینکه شاید شورای نگهبان ایراد بگیرد چون ممکن است با این اتفاق مشارکت مردم در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی کاهش یابد که این امر قطعا به ضرر کشور است چه در داخل و چه در معادلات خارج از کشور. به‌نظر من تشخیص دوستان در شورای نگهبان این است که مجلس باید پویا باشد ولی قطعا مصلحت مردم را در نظر خواهند گرفت.

حسینی تصریح کرد: در بحث انتخابات مردم از هر چیز دیگری مهم‌تر هستند و با توجه به شرایط فعلی که دشمنان خونی کشورمان هم در حال سم‌پاشی علیه نظام اسلامی هستند تا مردم در انتخابات شرکت نکنند، می‌طلبد که مردم حضور گسترده‌ای در انتخابات دوره آینده داشته باشند و یک‌بار دیگر حمایت همه‌جانبه‌ خود را از انقلاب و مقام معظم رهبری اعلام کنند. در کل اگر شورای نگهبان مصلحت ببیند، نظر مجلس هم نظر اکثر نمایندگان خواهد بود و فکر می‌کنم کار خوبی باشد.

 

نظر مقام معظم رهبری همیشه کارگشاست

سیدفتح‌الله حسینی با اظهار بی‌اطلاعی از اتفاقات پشت پرده عزل و ابقای مجدد آقای مصلحی وزیر محترم اطلاعات، گفت: حقیقتا چیزهایی در دولت و در بحث همکاری وزرا وجود دارد که شخصا اطلاع زیادی از آنها ندارم و به همین‌خاطر نمی‌توانم اظهار نظری داشته باشم ولی آنچه مسلم است اینکه هرگاه در هر زمین‌های به بن‌بست می‌خوریم فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری راهگشا و چراغ راه مسئولان قرار می‌گیرد.

معتقدم هرجا که به بن‌بست می‌رسیم و شرایط در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد باید از نظرات ایشان تمکین کنیم و در کل جامعه همه باید این کار را انجام بدهند. وی در ادامه افزود:‌ درخصوص این موضوع هم وقتی رهبری تشخیص دادند که وزیر اطلاعات باید برگردد به‌نظر من باید این مهم اتفاق بیفتد و هم آقای وزیر و هم دولت باید بدون چون و چرا تمکین کنند تا خدای ناکرده گزک دست بیگانگان ندهند. ما در جایگاهی نیستیم که در این‌خصوص اظهار نظری داشته باشیم و فقط باید به‌نظر مقام معظم رهبری احترام بگذاریم.

 

اروپاییان با این کارها به هیچ‌جا نمی‌رسند

 حسینی با اشاره به اینکه همیشه مقابل هر تحریمی راه‌حلی وجود دارد، گفت: به شخصه معتقدم ما اگر ادعا می‌کنیم که مملکتی داریم، تمامیت ارضی داریم، قانون اساسی داریم و کشوری مستقل هستیم باید به اقتدار خودمان پایبند باشیم. برخی از مشکلات از روزهای اول انقلاب و در زمان حیات رهبر کبیر انقلاب وجود داشته و به زمان مقام معظم رهبری کشیده شده ولی بالاخره راه‌حلی برای پیدا کرده‌ایم الان هم معضل سوخت ندادن به هواپیماهایمان را بالاخره حل می‌کنیم و فکر می‌کنم در این‌خصوص مقابله به مثل درست است و باید حتما شرافت و حیثیت خودمان را به کشورهایی که چنین راه‌هایی را برای مقابله با انقلاب کشورمان در پیش می‌گیرند، نشان دهیم.

وی در ادامه گفت: به‌عنوان مثال در جنگ هشت ساله علیه ایران که صدام حسین آغازگر آن بود، بیش از 50 کشور جهان به او کمک کردند که ما در تمام طول آن سال‌ها ایستادگی و از کیان کشور عزیزمان حفاظت کردیم و جوانان زیادی جان خودشان را در این راه دادند، حالا هم معتقدم در مقابل تحریم‌ها نباید سرتعظیم فرود آوریم و باید با آنها مقابله به مثل کنیم.

وی همچنین گفت: این را هم اضافه کنم که غربی‌ها با این کارها به هیچ‌جا نمی‌رسند و مطمئن باشند اگر بعضی از آنها به هواپیماهای ما سوخت ندهند از جای دیگری تهیه خواهیم کرد، ولی شرافت، حیثیت و انقلاب خودمان را از گزند مهاجمان بیگانه حفظ می‌کنیم و اعتقاد بنده بر این است که این مشکل هم زودگذر است و به‌زودی حل خواهد شد و روسیاهی این قضیه در مجامع بین‌المللی می‌ماند برای مسببان این کار.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet