ایام محرم 1398
1390/02/04 09:29:00
سرویس بین الملل
شهریاری:

سفر کوهن به ترکیه پربار نخواهد بود

عضو کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا به ترکیه و فرانسه، گفت: با توجه به رویکرد مقامات ترکیه و تاکید آنان بر گسترش روابط با کشورهای منطقه و به ویژه ایران سفر کوهن به این کشور پر بار نخواهد بود.
سفر کوهن به ترکیه پربار نخواهد بود عضو کمیسیون امنیت ملی سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا به ترکیه و فرانسه، گفت: با توجه به رویکرد مقامات ترکیه و تاکید آنان بر گسترش روابط با کشورهای منطقه و به ویژه ایران سفر کوهن به این کشور پر بار نخواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/720.jpg سفر,کوهن,به,ترکیه,پربار,نخواهد,بود Icana

"محمدمهدی شهریاری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، گفت: کشورهای غربی و به ویژه آمریکا طی سال‌های اخیر سعی داشته تا با انجام اقداماتی از قبیل تشویق و تطمیع و یا در برخی مواقع تهدید، کشورهای دوست و همراه ایران را تحت تاثیر قرار داده و با سیاست‌های خود همراه کنند.

نماینده بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان افزود: متاسفانه برخی از کشورها در این سال‌ها به دلیل فشار کشورهای غربی، از ایران فاصله گرفته و با دشمنان ایران همراهی کردند.

وی با اشاره به رفتار کشورهای روسیه و چین و رفتارهای دو گانه این کشورها، اظهار کرد: دو کشور چین و روسیه دو کشوری بودند که طی این سال‌ها و با افزایش فشار به ایران سعی کرده تا با سوءاستفاده از وضعیت بی اعتمادی پیش‌آمده میان ایران وغرب با کوپن ایران بازی کرده و از دو طرف امتیاز بگیرند.

شهریاری با بیان اینکه ترکیه روابط تجاری گسترده‌ای با ایران دارد، گفت: وضعیت کشور ترکیه نسبت به دو کشور روسیه و چین متفاوت بوده، زیرا این کشور از دیرباز روابط گسترده‌ای با ایران داشته و طی سال گذشته دو طرف بر افزایش مراودات اقتصادی تاکید کردند که این عامل می‌تواند به عنوان یکی از دلایل سفر معاون خزانه‌داری آمریکا به این کشور مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به واکنش کشور ترکیه به درخواست‌های آمریکا، تصریح کرد: با توجه به شرایط منطقه و سیاست‌های اتخاذ شده توسط مقامات ترکیه برای تاثیر بر افکار عمومی کشورهای اسلامی به احتمال زیاد سفر کوهن به ترکیه بدون نتیجه قطعی به اتمام خواهد رسید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: با این حال باید با واقع بینی سفر معاون وزیر خزانه داری آمریکا به ترکیه را رصد کرد؛ زیرا با افزایش فشار بر ترکیه توسط کشورهای اروپایی و غربی احتمال تغییر سیاست‌ها در این کشور و در میان دولتمردان آن، مانند برخی کشورهای دیگر وجود دارد.

در ادامه سیاست‌های شکست‌خورده کاخ سفید، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد؛ معاون وزیر خزانه‌داری این کشور در امور تروریسم و اطلاعات مالی در ادامه سیاست‌های اعمال فشار بین‌المللی علیه ایران ولیبی به فرانسه و ترکیه سفر می‌کند.

 براساس اعلام این وزارتخانه، "دیوید کوهن" در نظر دارد تا در مدت اقامت 4 روزه که از امروز -یکشنبه- آغاز می‌شود با مسئولان عالی‌رتبه کشورهای ترکیه و فرانسه دیدار و گفت‌وگو کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet