ایام محرم 1398
1390/02/03 21:26:00
سرویس سیاسی
نماینده سنقر:

وزارتخانه‌های ادغامی از نظر کاری باید با هم سنخیت داشته باشند

نماینده مردم سنقر و کلیایی با اشاره به موضوع ادغام وزارتخانه‌ها، گفت: به‌نظر من وزارتخانه‌هایی باید با هم ادغام شوند که از نظر کاری با هم سنخیت داشته باشند.
وزارتخانه‌های ادغامی از نظر کاری باید با هم سنخیت داشته باشند نماینده مردم سنقر و کلیایی با اشاره به موضوع ادغام وزارتخانه‌ها، گفت: به‌نظر من وزارتخانه‌هایی باید با هم ادغام شوند که از نظر کاری با هم سنخیت داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/479.jpg وزارتخانه‌های,ادغامی,از,نظر,کاری,باید,با,هم,سنخیت,داشته,باشند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "صمد فدایی" در گفت وگو  با نشریه "باختر" با اعلام این‌که ادغام وزارتخانه‌ها باید با کار کارشناسی بیشتری انجام شود، گفت: طبق مصوبه مجلس و در راستای اجرای احکام برنامه پنجم و دسترسی به چشم‌انداز این برنامه، دولت موظف است تعداد وزارتخانه‌ها را به 17 کاهش دهد و ادغام‌های فعلی هم در همین راستا انجام می‌شود.

نماینده سنقر و کلیایی در ادامه، گفت: دغدغه نمایندگان در حال حاضر اصل ادغام‌ها نیست، بلکه سنخیت آنهاست. به‌نظر من وزارتخانه‌هایی باید با هم ادغام شوند که از نظر کاری با هم سنخیت داشته باشند.

وی همچنین افزود: در حال حاضر بحث اصلی در ادغام وزارتخانه راه‌وترابری و مسکن و شهرسازی، این است که وزارتخانه عریض و طویل راه‌وترابری جزو وزارتخانه‌های مادر و اساسی در کشور ماست که ادغام این وزارتخانه با یک وزارتخانه دیگر که خود مشکلات زیادی دارد نه تنها باری از دوش کشور برنمی‌دارد بلکه مشکلات عدیده‌ای را در پی خواهد داشت.

فدایی همچنین گفت: سازمان هواپیمایی، کشتیرانی، خطوط ریلی و جاده‌ای از زیرمجموعه‌های وزارتخانه راه‌وترابری است و حفظ، نگهداری و تعمیر جاده‌ها از وظایف این وزارتخانه است که می‌طلبد یک مجموعه کامل به‌طور تمام‌وقت به مشکلات آن رسیدگی کند و وزارت مسکن و شهرسازی هم که در بحث تامین مسکن مردم، بهسازی بافت‌های فرسوده و... فعالیت می‌کند به تنهایی باید یک مجموعه از افراد متخصص و کارشناس را در بالای سر خود ببیند، پس به‌نظر من ادغام وزارتخانه‌هایی با این گستردگی به صلاح کشور و مردم نیست.

صمد فدایی افزود: وزارت صنایع‌ومعادن و بازرگانی از نظر من با هم سنخیت دارند و ادغام آنها هم می‌تواند کار درستی باشد؛ در مجموع می‌توان گفت این ادغام‌ها در راستای کوچک‌سازی دولت انجام می‌شود و اتفاق مثبتی است، اما دولت باید وقت بیشتری را صرف کارشناسی این مهم کند و وزارتخانه‌هایی که ادغام آنها لطمه‌ای به کشور و مردم وارد نمی‌کند را شناسایی کرده و به ادغام آنها بپردازد.

 

مجلس باید هر دوره نسبت به دوره قبل قوی‌تر باشد

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که ورود افراد متخصص به مجلس، به این ارگان کمک می‌کند تا قوانین به‌روزتر و بهتری را تصویب کنند که در نهایت به نفع مردم و کشور باشد، گفت: دوره قبل یکی از شروط لازم برای ورود به مجلس 5 ‌سال کار اجرایی و مدرک لیسانس بود که شاید این دوره این شرط حذف شده و به جای آن فقط مدرک کارشناسی ارشد لحاظ گردد.

وی گفت: مجلس چون قانونگذار است و قانونگذاری برای هر کشوری از مهم‌ترین کارهای مسئولان است، به‌نظر من نیاز است که افرادی وارد مجلس شوند که تخصص کافی را در این زمینه داشته باشند و هرچه میزان تحصیلات نمایندگان بالا برود، توانایی نمایندگان و در مجموع مجلس برای وضع قوانین بهتر بالا می‌رود.

فدایی در ادامه افزود: امیدوارم شورای نگهبان ایرادی نسبت به این قانون نداشته باشد تا با ورود افراد با تخصص بالاتر به مجلس دیگر شاهد وضع و تصویب قوانین متعارض نباشیم.

 

دولت باید از مصلحی دلجویی کند

فدایی با اشاره به بیانیه اخیر نمایندگان مجلس درخصوص وزارت اطلاعات، گفت: یکی از وزارتخانه‌هایی که مقام معظم رهبری روی آن نظر ویژه و خاصی دارند وزارت اطلاعات است. این وزارتخانه دولتی نیست و به نظام و حاکمیت تعلق دارد و حسابش از دیگر وزارتخانه‌ها جداست.

وی همچنین گفت: در بیانیه‌ای که اخیرا 216 نماینده مجلس آن را امضا کردند و خود بنده هم یکی از اعضای امضاکننده بودم، از آقای مصلحی وزیر محترم اطلاعات حمایت کردیم و از دولت هم خواستیم که از ایشان حمایت کافی و وافی را داشته باشند.

فدایی افزود: به‌نظر من در شرایط فعلی و با توجه به اتفاقات رخ‌داده در منطقه و سعی و تلاش اروپاییان و آمریکاییان برای دخالت در کشور عزیزمان و همچنین نظرات مقام معظم رهبری دولت باید از وزیر اطلاعات حمایت و حتی دلجویی کند و بنده به شخصه از آقای مصلحی تقاضا می‌کنم قدرتمندتر از گذشته به کارشان در وزارتخانه اطلاعات ادامه دهند.

 

در بحث تحریم‌ها باید از موضع قدرت برخورد کنیم

صمد فدایی با اشاره به این‌که عدم‌تحویل بنزین به هواپیماها در هر گوشه‌ای از جهان خلاف قوانین بین‌المللی است، گفت: من نظر شخصی خودم را بیان می‌کنم و معتقدم مقابله به مثل در بحث عدم‌تحویل به بنزین به هواپیماهای ایران اقدام مثبتی است و باید صورت پذیرد تا حساب کار دست اروپاییان و دیگر دشمنان ایران بیاید.

وی در ادامه افزود: وقتی کشوری مثل آلمان با ادعای حمایت از حقوق بشر به هواپیماهای مسافربری ایران بنزین نمی‌دهد و مسافران هواپیما را با چالش مواجه می‌کند، در اصل می‌خواهد کشور و ملت ما را دچار مشکل کند و چه ایرادی دارد ما هم مقابله به مثل کرده و همین کار را در مقابل حرکت ناپسند آنها انجام دهیم؟

فدایی افزود: البته ذکر این نکته لازم است که این کار در عرف بین‌الملل خلاف قوانین است ولی وقتی ما در کشورمان به آژانس‌های هواپیمایی کشورهای دیگر سوخت می‌دهیم از آنها انتظار داریم که همین رفتار را با ما انجام دهند و اگر غیراز این باشد باید از موضع قدرت با این قضیه برخورد کنیم تا ثابت شود که ما هم توانایی انجام تحریم آنها را هرچند محدودتر داریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet