هدر موبایل
1390/02/03 18:55:29
سرویس سیاسی
رضایی میرقائد با اعلام نهایی نشدن گزارش کمیسیون تلفیق:

بودجه 90، سه‌شنبه به صحن می‌آید

عضو هیئت رئیسه مجلس از به تعویق افتادن بررسی کلیات بودجه ۹۰ در صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: به علت آماده و منتشر نشدن گزارش نهایی کمیسیون تلفیق، رسیدگی به کلیات بودجه ۹۰ به سه‌شنبه ۶ اردیبهشت موکول می‌شود.
بودجه 90، سه‌شنبه به صحن می‌آید عضو هیئت رئیسه مجلس از به تعویق افتادن بررسی کلیات بودجه 90 در صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: به علت آماده و منتشر نشدن گزارش نهایی کمیسیون تلفیق، رسیدگی به کلیات بودجه 90 به سه‌شنبه 6 اردیبهشت موکول می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3325.jpg بودجه,90،,سه‌شنبه,به,صحن,می‌آید Icana

"امیدوار رضایی میرقائد" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با اعلام نهایی نشدن گزارش کمیسیون تلفیق بودجه 90 درباره لایحه بودجه امسال، از به تعویق افتادن رسیدگی به کلیات این لایحه خبر داد و افزود: با توجه به این که گزارش کمیسیون تلفیق 24 ساعت پیش از بررسی باید در اختیار نمایندگان قرار گیرد، به نظر می‌رسد در فرصتی زودتر از نشست سه‌شنبه (6 اردیبشهت) امکان بررسی بودجه در صحن علنی مجلس وجود ندارد.

 

بودجه 90 منتظر نتیجه نشست هیئت رئیسه تلفیق با نمایندگان دولت

محمد دهقان، یکی دیگر از اعضای هیئت رئیسه مجلس هم از احتمال تعویق یک جلسه‌ای رسیدگی به بودجه 90 خبر داد و گفت: نشست هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق با مسئولان معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری از صبح امروز (شنبه سوم اردیبهشت) در محل این معاونت جریان دارد و تاکنون نیز به پایان نرسیده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که بر لزوم توزیع و انتشار گزارش کمیسیون تلفیق قبل از رسیدگی به کلیات بودجه در صحن تأکید دارد، گفت: هنوز گزارش نهایی کمیسیون تلفیق برای ویرایش، چاپ، تکثیر و توزیع بین نمایندگان ارائه نشده است و به همین علت، امکان بررسی لایحه بودجه در نشست فردا(یکشنبه 4 اردیبهشت) بعید به نظر می‌رسد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پاسخ به این سئوال که در صورت تعویق در رسیدگی به لایحه بودجه، این لایحه کدام روز در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد، گفت: اگر بررسی کلیات لایحه بودجه فردا (یکشنبه چهارم اردیبهشت) در دستور کار مجلس قرار نگیرد، تصمیم‌گیری درباره روز بررسی این لایحه بر عهده رئیس مجلس است و وی می‌تواند بین روز دوشنبه (5 اردیبشهت) و روز سه شنبه (6 اردیبهشت) یکی را برای آغاز بررسی لایحه بودجه 90 انتخاب کند.

 

بودجه 90؛ پر فراز و نشیب‌ترین بودجه بعد از انقلاب

کار رسیدگی به لایحه بودجه سال 90 پس از برگزاری 41 نشست، عصر پنج شنبه (اول اردیبهشت) در کمیسیون تلفیق بودجه 90 مجلس به پایان رسید؛ این در حالی‌است که دولت این لایحه را با 75 روز تأخیر به مجلس ارائه کرد و نمایندگان مجلس کار رسیدگی به این لایحه را در کمیسیون‌های تخصصی از تاریخ سوم اسفند سال 89 آغاز کردند.

هم زمان با بررسی لایحه بودجه سال 90 کشور در کمیسیون‌های تخصصی مجلس، 51 نفر از نمایندگان مردم به عنوان اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال 90 معرفی شدند.

با نهایی شدن کار رسیدگی به لایحه بودجه سال 90 کشور در کمیسیون‌های تخصصی مجلس و آماده شدن گزارش این کمیسیون‌ها درباره این لایحه و ارائه آن به کمیسیون تلفیق بودجه 90 مجلس، اعضای این کمیسیون کار رسیدگی به بخش‌های مختلف این لایحه را آغاز کردند و با نزدیک شدن تعطیلات نوروز سال 90 اعضای کمیسیون تلفیق در تاریخ 26 اسفند سال گذشته آخرین نشست خود را برای بررسی لایحه بودجه برگزار کردند.

پس از پایان تعطیلات نوروز، اعضای کمیسیون تلفیق از 15 فروردین سال جاری لایحه بودجه سال 90 کشور را به صورت مداوم بررسی کردند و آخرین نشست این کمیسیون نیز روز پنج‌شنبه (اول اردیبهشت) برگزار شد، اما برخی اختلافات در تراز بودجه میان دولت و مجلس موجب شد، هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق مأمور حل این مشکل در نشست با نمایندگان دولت شود و در این نشست‌ها مصوبات کمیسیون تلفیق نهایی شود.

آخرین نشست هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق با نمایندگان دولت از صبح امروز (شنبه سوم اردیبشهت) در محل معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری در جریان است و تاکنون گزارش نهایی این نشست به تصمیم‌های پیشین  کمیسیون تلفیق الحاق نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet