ایام محرم 1398
1390/02/03 20:03:00
سرویس بین الملل
مهدی‌زاده با اشاره به تلاش‌های ضد ایرانی آمریکا:

رویکردهای استقلال‌طلبانه ترکیه سفر کوهن را بی‌نتیجه می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر "دیوید کوهن" معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا به ترکیه و فرانسه در هفته جاری، گفت: روابط دو کشور ترکیه و ایران با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو کشور در آینده افزایش نیز خواهد یافت.
رویکردهای استقلال‌طلبانه ترکیه سفر کوهن را بی‌نتیجه می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر "دیوید کوهن" معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا به ترکیه و فرانسه در هفته جاری، گفت: روابط دو کشور ترکیه و ایران با توجه به اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو کشور در آینده افزایش نیز خواهد یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/2395.jpg رویکردهای,استقلال‌طلبانه,ترکیه,سفر,کوهن,را,بی‌نتیجه,می‌کند Icana

" مهدی مهدی‌زاده" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: ایران و ترکیه با دستور و سفارش آمریکا روابط تجاری و مالی خود را آغاز و گسترش نداده و به دستور مقامات این کشور نیز این روابط را کاهش نخواهند داد.

نماینده گناباد و بجستان، افزود: دو کشور ترکیه و ایران به دلیل نزدیکی و اشتراکات فرهنگی، تاریخی و مذهبی از دیر باز دارای روابط گسترده‌ای بودند و این روابط به طور حتم در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به سفر کوهن به ترکیه در جهت افزایش فشارهای مالی بر ایران، گفت: شرایط منطقه و همچنین رویکردهای استقلال طلبانه مقامات کشور ترکیه به طور حتم موجب بی نتیجه بودن سفر معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا به ترکیه خواهد شد.

نماینده مردم گناباد تاکید کرد: فشارهای کشورهای غربی به ترکیه در زمینه کاهش روابط با ایران از دیر باز وجود داشته و امر تازه‌ای نیست و مقامات ترکیه با این فشارهای آشنایی کامل دارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان ساخت: کاهش روابط تجاری با ایران به ضرر کشور ترکیه بوده و بخش دولتی و خصوصی این کشور از هر گونه کاهش روابط لطمات بسیار گسترده ای خواهد خورد که این واقعیت مورد توجه دولتمردان ترکیه قرار دارد.

در ادامه سیاست‌های شکست‌خورده کاخ سفید، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد؛ معاون وزیر خزانه‌داری این کشور در امور تروریسم و اطلاعات مالی در ادامه سیاست‌های اعمال فشار بین‌المللی علیه ایران ولیبی به فرانسه و ترکیه سفر می‌کند.

 براساس اعلام این وزارتخانه، "دیوید کوهن" در نظر دارد تا در مدت اقامت 4 روزه که از روز یکشنبه آغاز می‌شود با مسئولان عالی‌رتبه کشورهای ترکیه و فرانسه دیدار و گفت‌وگو کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet