ایام محرم 1398
1390/02/03 18:07:00
سرویس سیاسی
ونایی:

ادغام وزارتخانه‌ها باید در کمیسیون تخصصی بررسی شود

نماینده مردم شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی درباره ادغام وزارتخانه‌ها گفت: ادغام وزارتخانه‌هایی که از نظر کارایی شبیه به هم هستند باید به‌صورت یک لایحه تقدیم مجلس و در کمیسیون‌های تخصصی بررسی شوند.
ادغام وزارتخانه‌ها باید در کمیسیون تخصصی بررسی شود نماینده مردم شهرستان ملایر در مجلس شورای اسلامی درباره ادغام وزارتخانه‌ها گفت: ادغام وزارتخانه‌هایی که از نظر کارایی شبیه به هم هستند باید به‌صورت یک لایحه تقدیم مجلس و در کمیسیون‌های تخصصی بررسی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/3314.jpg ادغام,وزارتخانه‌ها,باید,در,کمیسیون,تخصصی,بررسی,شود Icana

"حسن ونایی" در گفت و گو با نشریه هگمتانه در مورد ادغام وزارتخانه‌ها طبق برنامه توسعه پنجم در گفت‌وگو با هگمتانه افزود: طبق برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران دولت مکلف است تا وزارتخانه‌ها را کاهش دهد و 20 وزارتخانه موجود را به 17 وزارتخانه کاهش دهد و وزارتخانه‌هایی را که از نظر نوع عملکرد و کارایی شبیه به هم هستند، با هم ادغام کنند. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: این یک قانون ابلاغی به دولت است اما اینکه کاهش و چگونگی کاهش و یا یکسان بودن وزارتخانه‌ها، شرح وظایف آنها چگونه باشد، نیاز به بحث‌های تخصصی دارد. اینکه دولت بدون لایحه و فقط با تشخیص رئیس‌جمهور این ادغام را صورت دهد این کار مغایر با قانون اساسی کشور است و باید توسط یک لایحه تنظیم و به مجلس شورای اسلامی ابلاغ شود و مجلس آن را در کمیسیون تخصصی بررسی کند.

 ونایی نماینده مردم شهرستان ملایر در ادامه گفت: همان طور که می‌دانید، وزارتخانه راه و ترابری یکی از وزارتخانه‌هایی است که دارای زیر مجموعه‌ها و سازمان‌ها، نهادهای متنوع با کارایی مجزا از هم است، به‌طور مثال در حوزه زمینی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، راهداری، شرکت پایانه‌ها و در قسمت هوایی فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی، همچنین در بخش دریای دارای زیر مجموعه‌هایی است که اگر بررسی‌های کارشناسانه‌ای صورت نگیرد تمام این نهاد‌ها در انجام وظایفشان دچار مشکلات جدی می‌شوند.

وی اضافه کرد: اگر ما نتوانیم این ادغامات را با بررسی‌های کارشناسانه‌ای انجام دهیم یقینا در اداره این وزارتخانه‌های دچار اختلال می‌شویم و خساراتی را به کشور وارد می‌شود که مشکلات زیادی را به بار خواهد آورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet