خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/04 07:15:00
سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

ادعای امارات علیه ایران به دستور مقامات غربی است

عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که ایران همواره احترام همه جانبه را در حق کشورهای همسایه قائل شده است، گفت: متاسفانه با وجود این که ایران همیشه بیشترین حق همسایگی را در مقابل کشورهای حوزه خلیج‌فارس رعایت کرده، اما در موارد مختلف شاهدیم که این کشورها دست به کارهای غیرمعمول و غیرمتعارف برای متهم کردن ایران می‌زنند.
ادعای امارات علیه ایران به دستور مقامات غربی است عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که ایران همواره احترام همه جانبه را در حق کشورهای همسایه قائل شده است، گفت: متاسفانه با وجود این که ایران همیشه بیشترین حق همسایگی را در مقابل کشورهای حوزه خلیج‌فارس رعایت کرده، اما در موارد مختلف شاهدیم که این کشورها دست به کارهای غیرمعمول و غیرمتعارف برای متهم کردن ایران می‌زنند. https://cdn.icana.ir/d/019/519.jpg ادعای,امارات,علیه,ایران,به,دستور,مقامات,غربی,است Icana

"سیدعلی آقازاده دافساری" در گفت­وگو با خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به ادعاهای وزیر خارجه امارات علیه ایران، طرح این ادعاها را تحت تاثیر کشورهای اروپایی و آمریکایی دانست و افزود: نفوذ عوامل آمریکا و اروپا بر این کشورها باعث شده تا همواره تحت تاثیر عوامل آمریکا و اروپا بوده و حرف‌های آنان را دیکته کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ادعای اخیر وزیر خارجه امارات مبنی بر دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی با دستور مستقیم مقامات آمریکایی و اروپایی و به منظور راضی نگه داشتن آنها صورت گرفته است.

 آقازاده دافساری با اشاره به بحران­های  اجتماعی در کشورهای عربی، ادامه داد: این کشورها با فرافکنی مشکلات و ضعف‌های خود به دنبال این هستند که مشروعیت از دست رفته خود را باز یافته و زمینه بقای خود را فراهم کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص اقدام کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان کمیسیون مربوطه، گفت: سعه صدر جمهوری اسلامی باعث شده که به طور مستمر شاهد چنین اظهاراتی علیه ایران باشیم، بر این اساس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با دعوت از مسئولان وزارت امور خارجه موضوع را پیگیری و دستگاه یپلماسی اقدامات مقتضی را به انجام خواهد رساند.

آقازاده در پایان افزود: علاوه بر این جمهوری اسلامی ایران درصدد است تا اطلاعات صحیح را در اختیار سایر کشورها قرار داده و آنان را از شرارت­های این گونه کشورها به منظور ایجاد تنش در منطقه آگاه کند.

"شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان" وزیر خارجه امارات اخیرا طی ادعایی از جمهوری اسلامی ایران خواست تا از دخالت در امور داخلی کشورهای عربی منطقه بپرهیزد.                     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet