هدر موبایل
1390/02/03 13:26:00
سرویس سیاسی
عیسی جعفری:

هدف از ادغام، کوچک کردن بدنه دولت است

"عیسی جعفری"نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ اظهار کرد: هدف از ادغام وزارتخانه‌ها کوچک کردن بدنه دولت است و این یکی از وظایف برنامه توسعه پنجم است که باید اجرا شود.
هدف از ادغام، کوچک کردن بدنه دولت است "عیسی جعفری"نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ اظهار کرد: هدف از ادغام وزارتخانه‌ها کوچک کردن بدنه دولت است و این یکی از وظایف برنامه توسعه پنجم است که باید اجرا شود. https://cdn.icana.ir/d/019/3315.jpg هدف,از,ادغام،,کوچک,کردن,بدنه,دولت,است Icana

نماینده مردم شهرستان بهار و کبودرآهنگ در گفت‌وگو با هگمتانه در ارتباط با ادغام وزارتخانه‌ها گفت: به‌نظر من در بحث ادغام وزارتخانه‌ها با هم باید بررسی کارشناسانه‌تری صورت بگیرد زیرا وزارت راه و ترابری وزارتخانه بسیار بزرگی است که دارای سازمان‌ها و زیر مجموعه‌های بسیاری است که هر کدام از نظر کارایی به اندازه یک وزارتخانه هستند؛ مثلا در حوزه زمینی ما راه آهن، شرکت پایانه‌ها، در حوزه هوایی شرکت‌های هواپیمایی و در حوزه دریایی کشتیرانی‌ها را داریم که هر کدام وظایف مجزا از هم را دارند و باید طوری اداره شوند که در روند هیچ‌یک اختلالی به‌وجود نیاید.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس افزود: من فکر می‌کنم اگر وزارت راه و ترابری با وزارتخانه دیگری ادغام نشود بهتر است، زیرا وزارت مسکن و شهرسازی سنخیتی با این وزارتخانه ندارد. البته وزارت صنایع و معادن و وزارت بازرگانی تا حدودی از نظر کارایی با هم مرتبط هستند.

نماینده مردم شهرستان بهار و کبودرآهنگ در ادامه گفت: ما باید برای ادغام وزارتخانه‌ها سعی کنیم آنهایی را با هم ادغام کنیم که از نظر کارایی با هم مرتبط باشند و باید این موضوع را در نظر داشته باشیم که بعضی از وزارتخانه‌ها نباید با هم ادغام شوند، مانند وزارت راه و ترابری.

عیسی جعفری اضافه کرد: هدف از ادغام وزارتخانه کوچک کردن بدنه دولت است که بخشی از امورات وزارتخانه‌ها را درصورت مرتبط بودن با هم یکی کنند تا میزان کارایی بالا برود. البته همه این کارها مستلزم بررسی‌های کارشناسانه است که باید انجام بگیرد در غیر این صورت کشور دچار مشکلات بسیاری می‌شود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet