هدر موبایل
1390/02/04 16:20:43
سرویس بین الملل
سروری:

اظهارات اوباما در رابطه با ایران فرار به جلو است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به سخنان اوباما مبنی بر اعزام نیرو از ایران به سوریه برای سرکوب معترضان در این کشور، گفت: اظهارات اوباما تنها در واکنش به شکست‌های آمریکا در منطقه بوده و بیشتر گواه فرافکنی و فرار به جلو سیاستمدارن این کشور است.
اظهارات اوباما در رابطه با ایران فرار به جلو است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به سخنان اوباما مبنی بر اعزام نیرو از ایران به سوریه برای سرکوب معترضان در این کشور، گفت: اظهارات اوباما تنها در واکنش به شکست‌های آمریکا در منطقه بوده و بیشتر گواه فرافکنی و فرار به جلو سیاستمدارن این کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/2230.jpg اظهارات,اوباما,در,رابطه,با,ایران,فرار,به,جلو,است Icana

" پرویز سروری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، گفت: دولتمردان آمریکا عادت کرده‌اند که شکست‌ها و نقاط ضعف خود را در منطقه با نسبت دادن اتهامات واهی و خلاف واقع به ایران جبران کنند. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام شهر افزود: تحولات در منطقه که برگرفته از گفتمان انقلاب اسلامی ایران است و حکومت‌های وابسته به آمریکا را در منطقه یکی پس از دیگری سرنگون کرده، موجب شده که مقامات آمریکایی سعی در متشنج کردن کشورهای مقاومت در منطقه کنند. 

وی با اشاره به وقایع پیش آمده در کشور سوریه، خاطرنشان ساخت: اعتراضاتی که در سوریه توسط گروه اندکی از مخالفان این کشور صورت گرفت به دخالت‌های مستقیم کشورهای حامی آمریکا و ارسال مقادیر زیادی سلاح از لبنان به این کشور به هرج و مرج و ناامنی تبدیل شد که این تحرکات گواه تلاش آمریکا بر ناامن کردن کشورهای حوزه مقاومت است.

سروی با بیان اینکه سخنان رئیس جمهور آمریکا مبنی بر دخالت ایران در سرکوب معترضان در سوریه، گفت: سخنان رئیس جمهور آمریکا بیشتر به یک لطیفه خنده دار شبیه است؛ زیرا کشوری که نزدیک به پنجاه سال در آمادگی کامل با جنگ علیه اسراییل قرار دارد چگونه ممکن است برای سرکوب عده قلیلی اغتشاش‌گر نیازمند کمک کشور دیگری باشد.

وی با اشاره به اقدامات آمریکا در منطقه تاکید کرد: کشوری که دو کشور عراق و افغانستان را در اشغال داشته و عربستان سعودی با چراغ سبز این کشور به خاک بحرین لشکر کشی کرده و مردم مظلوم بحرین را قتل عام کرده صلاحیت اظهار نظر در رابطه با تحولات منطقه را ندارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم سوریه خود به قدر کافی آمادگی مقابله با دشمنان داخلی و خارجی خود را داشته و نیازی به کمک کشوری دیگر ندارند و دخالت در حاکمیت ملی کشورها و اعزام نیرو برای سرکوب معترضان اقدامی است که توسط متحدان آمریکا در منطقه در حال اجرا است.

"باراک اوباما" رییس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه در رابطه با وقایع اخیر سوریه آن چه را "توسل به زور توسط دولت سوریه علیه تظاهرات کنندگان" خواند به شدت محکوم کرد و خواستار پایان دادن به "خشونت‌ برای فرونشاندن اعتراضات در این کشور شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet