هدر موبایل
1390/02/03 19:35:36
سرویس اقتصادی
انتقاد موسوی‌جرف از تشدید محدودیت‌ها علیه لنج‌داران؛

ته لنجی تهدیدی برای واردات نیست

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تشدید محدودیت‌ها برای لنج‌داران انتقاد کرد و گفت: گرایش مردم به لنج‌داری، از روی ناچاری و به‌منظور بیکار نبودن است، وگرنه درآمد این شغل، برای پوشش هزینه‌های یک خانواده کافی نیست.
ته لنجی تهدیدی برای واردات نیست سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تشدید محدودیت‌ها برای لنج‌داران انتقاد کرد و گفت: گرایش مردم به لنج‌داری، از روی ناچاری و به‌منظور بیکار نبودن است، وگرنه درآمد این شغل، برای پوشش هزینه‌های یک خانواده کافی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/2794.jpg ته,لنجی,تهدیدی,برای,واردات,نیست Icana

"سیدعلی موسوی جرف" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه‌ملت (www.icana.ir) افزود: این‌که ملوانی با لنج خود، دو کیسه برنج یا چای برای مصرف خانواده‌اش یا فروش آن به داخل کشور بیاورد، آسیبی به واردات پرحجم کشور نمی‌زند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بسیاری از نهادهای نظارتی مانند مرزبانی، سازمان بهداشت، گمرک و . . . محدودیت‌های شدیدی را بر ملوانان جنوبی برای بازآوردن ته‌لنجی‌ها اعمال می‌کنند و این موضوع، موجب نگرانی قشر وسیعی از مردم جنوب کشور شده است.

وی تأکید کرد: در صورت ادامه محدودیت‌ها و دامنگیر شدن فقر در میان قشر بیکار منطقه، اعتراض‌ به این محدودیت‌های قانونی از سوی صاحبان ته‌لنج‌های خالی آغاز خواهد شد.

موسوی‌جرف ادامه داد: درخواست ما از مسئولان مربوط این است که به لنج‌داران اجازه داده شود تا همچون گذشته، بتوانند به اندازه مصرف شخصی، کالاهای خارجی را بدون عوارض به کشور وارد کنند.

سخنگوی  کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار امیدواری کرد که با تعدیل قوانین و ایجاد انعطاف بیشتر در آن، لنج‌داران با لنج‌های پر از "دریای پربرکت" به خانه برگردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet