شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1390/02/03 19:01:00
سرویس سیاسی
لاریجانی:

تخلف از قانون باید قباحت داشته باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم قانون‌گرایی در کشور جاری و ساری باشد، تخلف از قانون باید قباحت داشته باشد.
تخلف از قانون باید قباحت داشته باشد رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم قانون‌گرایی در کشور جاری و ساری باشد، تخلف از قانون باید قباحت داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/3685.jpg تخلف,از,قانون,باید,قباحت,داشته,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "علی لاریجانی" عصر امروز (شنبه 3 اردیبهشت) در شانزدهمین نشست سراسری فرماندهان و معاونان نیروی انتظامی با بیان این که تحولات اخیر در منطقه و ایجاد شرایط متفاوت در آن با تعاریف مختلف سیاستمداران در ابتدا مواجه شده بود، تصریح کرد: پس از گذشت حدود پنج ماه واتفاق‌هایی که در تونس، مصر، بحرین و سایر کشورها روی داد، تا حد زیادی آشفتگی در آراء رنگ باخت و متن خود را نشان داد.

 

نظام اسلامی نگاه آزادسازی نسبت به مسلمانان دارد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه ما با مسلمانان هم‌سرنوشت‌ایم و در قبال آنها احساس مسئولیت می‌کنیم، تصریح کرد: درست است که جمهوری اسلامی ایران به عنوان ناظر است؛ اما ناظر بی‌طرفی نیست. نظام اسلامی نگاه آزادسازی نسبت به مسلمانان را در پیشانی خود دارد.
لاریجانی با توضیح این که برخی اتهام‌ها و حرف‌های بی‌خاصیت درباره جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، افزود: باوجود این مسائل، ما به مسئولیت‌مان عمل می‌کنیم.
وی ادامه داد: آنها در بحرین شنیع‌ترین رفتار را داشتند؛ اما مجامع بین‌المللی سخنی نمی‌گویند و گاها فلش‌های قلابی نشان می‌دهند، چرا باید مردم بحرین این ستم را تحمل کنند؟
رئیس مجلس با بیان این که کشورهای غربی‌ کشور دیگری را برای اعزام نیرو به بحرین تحریک کردند، تصریح کرد: اما رسانه‌هایشان ایران را متهم می‌کنند برای این‌که ظاهرپلشت‌شان نمایان نشود، ظاهر آن را بزک کرده‌اند که از این نیروها دعوت به عمل آمده است.
لاریجانی با بیان این که ایران خجالتی از دفاع ندارد و دفاع را وظیفه خود می‌داند خطاب به برخی قدرت‌های فرامنطقه‌ای، اظهار کرد: شما بی‌جا می‌کنید که به ملت‌های منطقه ظلم می‌کنید. ما از مردم تونس و مصر نیز که سنی بودند دفاع کردیم و لذا مساله ایران فرقه‌گرایی نیست و این شما هستید که فرقه‌گرایی می‌کنید.
وی با بیان این که دنبال کردن مشی عقیدتی و مسلکی ازجمله‌ اهداف ایران است، گفت: از ابتدای انقلاب نیز این روند بوده و ما از آن خجالت نمی‌کشیم، چرا که وظیفه انسانی و اسلامی ما همین است، کسانی که طرف ظالم راگرفته‌اند باید خجالت بکشند.
 
ما از همه ملت‌ها دفاع می‌کنیم
 لاریجانی با بیان این که برخی سفله‌گان منطقه فلش‌شان را به سمت ما می‌گیرند، اظهار کرد: ما دخالت به معنای متعارف امروزی نداریم بلکه از ملت‌ها دفاع می‌کنیم.
نماینده مردم قم در مجلس گفت: فشارها وظلم‌های صورت گرفته به ملت‌های منطقه در طی چند دهه گذشته، این موضوع را مورد بحث قرار داد که پس از جنگ جهانی دوم سیطره کاذبی بر منطقه حاکم شده تا مردم را ازحقوق‌شان منصرف کند.
وی با یادآوری این که در این زمینه ریاست جمهوری حسنی مبارک در کشور مصر درطول سه دهه احزاب را سرکوب کرده است، افزود: امروز مردم مصر حق دارند که در برابر چنین فرآیندی ایستادگی کنند.
لاریجانی ادامه داد: اگر ایران از رفتار ناپسند دیکتاتورهای منطقه انتقاد دارد این موضوع به مثابه دخالت نیست و باید مجامع بین‌المللی این صداها را بشنوند.
رئیس قوه مقننه با توضیح این که محدود کردن پیشرفت‌های علمی از جمله‌ اقدام‌های دشمنان است، ادامه داد: در زمان جنگ تحمیلی هشت ساله برخی دولت‌های منطقه علیه ایران تحرک‌هایی را داشتند؛ ما بعد از جنگ نخواستیم آن مسائل را تسویه کنیم و ملت ایران گذشت کرد، ولی باید توجه کرد که در بازی آمریکایی‌ها قرار نگیریم.
وی تصریح کرد: پس از این‌که حرف‌های آشفته بعد از انقلاب‌های منطقه را زدند، طرح نوینی را دنبال می‌کنند تا با ایجاد درگیری‌های تصنعی، شرایط را به سمتی در جهت منافع خود سوق دهند.
 
راه انداختن دعوای شیعه و سنی ترفند آمریکایی است
لاریجانی با بیان این که راه انداختن دعوای ایرانیان و اعراب و شیعیان و سنی‌ها در همین زمینه از جمله‌ ترفندهای آمریکایی‌ها است، افزود:نخبگان جهان اسلام اعلام خطر کرده‌اند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که باید مراقب رفتار آنها بود و آنها به این مساله واقفند که آن‌قدر حوادث منطقه‌ای عمیق است که با این رفتارهای تاکتیکی غلط نمی‌توانند اوضاع را تغییر دهند، تأکید کرد: آنها باید بدانند که مسلمانان شهروندان درجه دو نیستند و نباید به آنها زور بگویند.
نماینده مردم قم در مجلس با توضیح این که این مسئله همانند موضوع اتمی ایران نیست که بخواهند با دغل‌کاری آن را به پیش ببرند، تصریح کرد: توصیه ما خطاب به دولت‌های غربی این است که اگر در این ماجرا درست حرکت کنید به نفع شماست و آبروی رفته شما احیا می‌شود؛ اما اگر این روند را ادامه دهید، انقلاب‌ها عمیق‌تر شده و برای شما هزینه خواهد داشت؛ چرا که این حوادث ریشه‌ای، عمیق و مردمی است.
وی اتفاقات منطقه را برای ملت‌های مسلمان در سال جدید امر مبارکی دانست و افزود: آنها برای انحراف از موضوع به پدیده جدیدی دامن می‌زنند که ماجراجویی علیه ایران است و در این راستا به جای دادن پاسخ روشن به ملت‌ها، دریچه دیگری را باز می‌کنند که بچه‌گانه است.
لاریجانی با توضیح این که انجام برخی ترورها و اقدامات ایذایی در همین راستا دارای ارزش امنیتی نیست، گفت: یکسری ماجراجویی‌هایی است که کشورهای منطقه فکر کردند برای آنها مفری است، اما باید بدانند که اسرائیلی‌ها وآمریکایی‌ها به دنبال آن‌اند تا علامت‌هایی را بدهند.
وی با یادآوری این که برخی اخبار حکایت از آموزش افرادی در یکی از کشورهای منطقه از سوی آمریکایی‌ها برای آمدن به ایران و انجام برخی تحرکات دارد، ادامه داد: مقابله با این کار برای نیروی انتظامی امری ساده است، چون این نیرو ورزیده است و سلاح آن شهادت و مجاهدت می‌باشد و این تحرکات کار سستی است و تردیدی نیست که دست‌شان رو می‌شود.
لاریجانی گفت: آمریکایی‌ها فکر نکنند که این قبیل رفتارها برای آنها کم‌هزینه است.
وی با بیان این که تصور نکنید که این میدان بزن دررویی است و حتما به حساب‌تان گذاشته می‌شود، افزود: از این طریق نمی‌توانید سفره‌های انقلابی را جمع کنید.
رئیس مجلس با اعلام هشدار نسبت به پیگیری انجام اقدام‌های ایذایی در ایران، تصریح کرد: پس از حرکت‌های نویدبخش در منطقه، آنها به دنبال اقداماتی ایذایی در ایران هستند که باید هوشیار بود و جواب آنها را داد.
لاریجانی با تاکید بر فعالیت پلیس در حوزه قانون، خاطرنشان کرد: باید دستگاه‌ها به وظایف خود به موقع عمل نمایند تا این مسائل به امور نابهنجار تبدیل نشود، متاسفانه غفلت برخی از دستگاه‌ها باعث می‌شود که پلیس وارد موضوع شود.
 
تخلف ازقانون باید قباحت داشته باشد
وی با بیان این که نیروی انتظامی به عنوان یک ناظر است، بر سرمایه‌گذاری در بخش پیشگیری تأکید کرد.
لاریجانی افزود: ما در این زمینه نقصی داریم که باید پلیس جور آن را بکشد. برخورد‌ها باید به صورت ریشه‌ای با علت‌ها باشد؛ چرا که توفیق آن بیشتر از برخورد با معلول است به ویژه در جامعه‌ ما که تفکر اسلامی حاکم است.
وی با توصیه کردن به پلیس مبنی بر این که از بدنه فکری و دینی جامعه بهره گیرد و کاری کند که ریشه‌ها از بین برود، ادامه داد: این مسئله کمک می‌کند که تخلف ازقانون تمرین نشود و اگر می‌خواهیم قانون‌گرایی در کشور جاری و ساری باشد، تخلف ازقانون باید قباحت داشته باشد.
لاریجانی گفت: عده‌ای در معیارهای جامعه آشفته‌سازی می‌کنند، مصداق این مسئله را خالی کردن محتوای دینی از ارزش‌ها و تخریب همبستگی ملی عنوان کرد که احتیاج به هوشیاری دارد.
رئیس قوه مقننه ادامه داد: تضعیف ولایت فقیه دردوران دوم خرداد با انتشار برخی مقاله‌ها در راستای همین مسئله است.
 
ستون اصلی اقتدار نظام، ولایت فقیه است
وی تصریح کرد: ستون اصلی اقتدار نظام، ولایت فقیه است و برخی کاری را کردند که غربی‌ها انجاممی‌دادند.
نماینده مردم قم در مجلس برخی اظهارات در مورد تئوری‌سازی درمورد خبرگان و مصادف دانستن شجاعت و شهادت با برخی بیان‌های مسخره و بی‌غیرتی سیاسیرا مصداقی از خالی کردن ارزش‌ها از محتوای دینی توصیف کرد.
 لاریجانی با تأکید بر هوشیاری نیروهای خدوم، گفت: تا وقتی که روحانیت و دانشمندان اسلامی در بین مردم هستند آنهاموفق به این کار نمی‌شوند، چرا که این حرف‌ها با نوعی بی‌سوادی سیاسی عجین شده وحقه‌بازی است و اصالت ندارد.
وی ادامه داد: این شگردها غربی است و با هدف مخدودش کردن همبستگی و وحدت است که بارها رهبر معظم انقلاب و امام (ره) بر آن تاکید کردند.
لاریجانی با بیان این که همه باید توجه کنند که کار ورفتارشان به گونه‌ای باشد که همبستگی تقویت گردد، تصریح کرد: امروز در شرایط فعلی که غربی‌هادچار رسوایی بین‌المللی در منطقه شدند به دنبال دردسرها و تضعیف‌هایی در داخل به عنوان پدیده‌ای تصنعی هستند و باید همه نیروهای خبیر به صورت سازمان یافته عمل کنند.
وی افزود: بهره‌گیری از توصیه‌های مراجع تقلید به ویژه مقام معظم رهبری و روحانیت به عنوان معیار و میزان است که همه باید بر مبنایآن حرکت کنند.
لاریجانی تصریح کرد: برخی حرف‌ها در زمینه مسائل اسلامی گمراه کننده است.
وی ادامه داد: باید در سطوح ایدئولوژیک و مسائل عمیق و روزآمد سیاسی با تامل، اقدامات سنجیده صورت گیرد تا این افراد ناکام شوند.
لاریجانی با بیان این که نیروی انتظامی به لحاظ ممزوج شدن تمامی نیروها، دارای وظایف متنوعی است، ادامه داد: آسایش و امنیت مردم در گرو کار شبانه روزی نیروی انتظامی است.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: پلیس تکیه‌گاه ملت است و لذا ایجاد اطمینان در مردم در مورد رفتارشان بسیار پراهمیت است.
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet