خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/03 19:39:31
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آلیا:

از طریق بودجه نمی‌توانیم قانون‌گذاری کنیم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت وجود شورای عالی ایرانیان تصریح کرد: حذف شورای عالی ایرانیان خارج از کشور به صلاح هموطنان مقیم خارج از کشور نیست.
از طریق بودجه نمی‌توانیم قانون‌گذاری کنیم عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت وجود شورای عالی ایرانیان تصریح کرد: حذف شورای عالی ایرانیان خارج از کشور به صلاح هموطنان مقیم خارج از کشور نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/536.jpg از,طریق,بودجه,نمی‌توانیم,قانون‌گذاری,کنیم Icana

فاطمه آلیا در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه مقدمات و بررسی های تشکیل شورای عالی ایرانیان خارج از کشور به قبل از دولت های نهم و دهم برمی گردد، اظهار داشت: تشکیل این شورا به دلیل پراکندگی ایرانیانی است که در خارج از کشور زندگی می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت : بررسی ها نشان می دهد که ادارات کنسولی وزارت امور خارجه می توانند تنها به مشکلات اداری ایرانیان خارج از کشور مانند مسائل حقوقی و قضایی آنان رسیدگی کنند.

 

** شورای عالی ایرانیان خارج از کشور هماهنگ کننده است

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه اختیارات شورای عالی ایرانیان به این صورت نیست که بودجه های تخصیصی مجلس را راسا هزینه کند، تصریح کرد: شورای عالی ایرانیان هماهنگ کننده است و تشخیص ضرورت ها با دستگاه های ذی ربط مانند وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت و درمان، وزارت اقتصاد و سازمان فرهنگ و ارتباطات است.

 

** حذف بودجه شورای عالی ایرانیان خاستگاه منطقی ندارد

آلیا با تاکید بر اینکه حذف بودجه شورای عالی ایرانیان خاستگاه منطقی ندارد، تاکید کرد: این موضوع به نیازهای خانواده های ایرانی مقیم خارج از کشور لطمه وارد می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حذف بودجه دستگاهی را که در ساختار کشور جا افتاده است ، صلاح ندانست و اظهار داشت: با ابهاماتی که وجود داشت وزیر امور خارجه نیز مطرح کردند که این شورا وظایفی در موازات وزارت امور خارجه ندارد یعنی با توجه به وجود معاونت حقوقی، پارلمانی و کنسولی وزارت خارجه، وجود شورای عالی ایرانیان نیز ضروری است.

آلیا حذف ردیف بودجه شورای عالی ایرانیان خارج از کشور را در کمیسیون تلفیق نادرست خواند و افزود: نیاز است که در صحن علنی اطلاعات لازم در اختیار همکاران(نمایندگان) قرار گیرد و این بودجه‌ها بر اساس واقعیت تخصیص داده شود.

 

** از طریق بودجه نمی‌توانیم قانون‌گذاری کنیم

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه از طریق بودجه نمی توانیم قانون گذاری کنیم، تصریح کرد: در خلال تصویب بودجه ، اختیار حذف و یا ایجاد دستگاهی را نداریم و حذف بودجه شورای عالی ایرانیان جلوگیری از فعالیت آن تلقی می شود.

آلیا به کمیته تحقیق و تفحص مجلس از شورای عالی ایران خارج از کشور نیز اشاره کرد و اظهار داشت: این کمیته پس از بررسی به موقع گزارش خود را تقدیم می کند و اگر تخلفی هم صورت گرفته باشد مرجع رسیدگی کننده به آن رسیدگی خواهد کرد چرا که کشور ما بر محور قانون اداره می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet