حلول ماه ربیع الاول
1390/02/04 10:00:53
سرویس فرهنگی
مقدسی در آستانه برگزاری نخستین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای در کشور:

بازی‌های رایانه‌ای غربی ارزش‌های انقلاب را هدف قرار داده است

نایب رییس کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه کشور‌های غربی در راستای مقابله با ارزش‌های فرهنگی نظام جمهوری اسلامی از تمامی ظرفیت‌های خود برای ضربه زدن به اعتقادات نسل جوان استفاده می‌کند، گفت: راه‌اندازی کانال‌های ماهواره‌ای و تولید انبوه بازی‌های رایانه‌ای از ابزارهای جدید غرب در تهاجم فرهنگی است و ایجاب می کند که مسئولان با درک درست این بحران‌ها اقدامات موثری را در جهت خنثی‌سازی انجام دهند.
بازی‌های رایانه‌ای غربی ارزش‌های انقلاب را هدف قرار داده است نایب رییس کمیسیون اجتماعی با بیان اینکه کشور‌های غربی در راستای مقابله با ارزش‌های فرهنگی نظام جمهوری اسلامی از تمامی ظرفیت‌های خود برای ضربه زدن به اعتقادات نسل جوان استفاده می‌کند، گفت: راه‌اندازی کانال‌های ماهواره‌ای و تولید انبوه بازی‌های رایانه‌ای از ابزارهای جدید غرب در تهاجم فرهنگی است و ایجاب می کند که مسئولان با درک درست این بحران‌ها اقدامات موثری را در جهت خنثی‌سازی انجام دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/3714.jpg بازی‌های,رایانه‌ای,غربی,ارزش‌های,انقلاب,را,هدف,قرار,داده,است Icana

"هادی مقدسی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان اینکه در مقابله با هجمه‌های فرهنگی انفعال و نادیده انگاری عامل اصلی شکست در جنگ نرم خواهد بود، گفت: کشور‌های غربی در راستای مقابله با ارزش‌های فرهنگی نظام جمهوری اسلامی از تمامی ظرفیت‌های خود برای ضربه زدن به اعتقادات نسل جوان استفاده می‌کند و بازی‌های رایانه‌ای با جذابیت‌های بالایی که در بین این گروه سنی دارد، ابزار مناسبی برای تحقق اهداف پنهان جنگ نرم است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ماهیت این برنامه‌های کامپیوتری را منطبق بر اهداف صهیونیستی و در جهت سست نمودن بنیاد‌های ارزشی و اسلامی عنوان کرد و افزود: کشورهای غربی از  تمامی ظرفیت‌های خود برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی استفاده می کنند، راه‌اندازی کانال‌های ماهواره‌ای و تولید انبوه بازی‌های رایانه‌ای از ابزارهای جدید غرب در  تهاجم فرهنگی  است.

وی تصریح کرد: این کشورها  مانند گذشته به طور مستقیم ارزش‌ها و اعتقادات را به سخره نمی‌گیرند و یا با آنها مخالفت عینی و ملموس نمی‌کنند بلکه به طور غیر مستقیم و از طریق روش‌هایی منطبق بر تحقیقات روان‌شناسی به طور غیر مستقیم اعتقادات را متزلزل ساخته و هویت غربی را راه موفقیت بیان می‌کنند.

وی با تاکید بر لزوم به کارگیری اعتبارات و امکانات برای مقابله با این هجوم فرهنگی ادامه داد: متاسفانه این بازی‌های رایانه‌ای، فیلم‌ها و...به صورت انبوه  و غیر قانونی در اختیار نسل جوان قرار گرفته و نظارتی برای کنترل و جمع آوری نمونه‌های غربی بدون مجوز آن‌ها از بازار و مراکز بازی دیده نمی‌شود.

مقدسی تصریح کرد: این بازی‌ها با مطالعه و برنامه تدوین شده‌اند به همین دلیل مقابله با آن‌ها تنها از طریق شعار امکان پذیر نیست و نیازمند مطالعه و تحقیق در کنار برنامه ریزی و واقع بینی است.

وی با تاکید براینکه دشمنان ارزش‌های ریشه دار ، اعتقادات دینی و فرهنگ ایرانیان را هدف قرار داده‌اند، گفت: بهترین راه مقابله با اینگونه هجمه‌ها ساخت بازی‌ها و فیلم‌هایی با هدف اشاعه و ترویج‌‌ ارزش‌های دینی و ایرانی  و منطبق بر اعتقاداتی است که غربی‌ها در پی تضعیف آن هستند.

مقدسی عدم درک به موقع از بحران، کوچک انگاشتن چالش‌های فرهنگی و اعمال سلیقه‌ها را ازنقاط ضعف متولیان و مسئولان اصلی مقابله با هجمه‌های فرهنگی دانست و افزود: اعتبارات برای ساماندهی عرصه فرهنگی کافی است اما نحوه مدیریت، توزیع و اعمال سلیقه در تخصیص این اعتبارات باعث فراموش شدن اعتبار لازم و کافی برای ساخت بازی‌های داخلی شده است.

وی ادامه داد: در صورت نادیده انگاشتن تاثیرات این بازی‌ها بر نسل جوان، در آینده باید بسیار بیش از اعتبارات لازم فعلی هزینه بحران‌های هویتی نسل جوان کنیم.

نخستین جشنواره و نمایشگاه بازی های رایانه ای تهران از 8 الی 12 اردیبهشت ماه در سالن همایش های برج میلاد ، با رقابت 246 اثر در بخش های اصلی و جنبی  و با هدف توسعه عرصه بازی های رایانه ای داخلی و پوشش وسیع سلیقه های مخاطبان برگزار می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet