خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/04 08:21:40
سرویس صحن

آغاز جلسه علنی 4 اردیبهشت‌ماه مجلس

جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی شروع شد.
آغاز جلسه علنی 4 اردیبهشت‌ماه مجلس جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی شروع شد. https://cdn.icana.ir/d/019/2176.jpg آغاز,جلسه,علنی,4,اردیبهشت‌ماه,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، جلسه علنی امروز یکشنبه- 4 اردیبهشت ماه-  ساعت 8 و 22 دقیقه به ریاست "علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی شروع  و با اعلام دستور کارهای جلسه و قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید و ترجمه آیات، کارخود را آغاز کرد.

نمایندگان در جلسه‌های علنی هفته پیش خود گزارش کمیسیون انرژی درمورد طرح قانون نفت و گاز را بررسی و این طرح یک فوریتی را تصویب نهایی کردند.

نمایندگان همچنین در این جلسه‌ها، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد رفع ایرادات شورای نگهبان در طرح اصلاح ماده 101 قانون شهرداری و همچنین ایرادات شورای نگهبان درمورد طرح دوفوریتی اصلاح تبصره 2 ماده 28 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مصوب 1378 و اصلاحات بعدی را بررسی و اصلاح کردند.

بررسی ایرادات شورای نگهبان درمورد طرح دوفوریتی تمدید قانون استفاده از تسهیلات حساب ذخیره ارزی برای حمل و نقل ریلی و عمومی شهرها مصوب 1388 از دیگر دستورکارهای نمایندگان در هفته پیش بود که مورد بررسی قرار گرفت.

نمایندگان همچنین در جلسه‌های هفته پیش خود گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی درمورد رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه تشکیلات دادسرا و دادگاه عالی و نظارت انتظامی بر رفتار قضایی را بررسی و آنرا اصلاح کردند.

نمایندگان همچنین در این جلسه‌ها، گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی درمورد رفع ایرادات شورای نگهبان درطرح رسیدگی به دارایی مقامات ، مسؤلان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران را بررسی و با اصرار بر مصوبه پیشین خود، این طرح را برای تعیین تکلیف به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.

در این جلسه همچنین سؤال "علی‌اکبر اولیاء" نماینده یزد و صدوق از وزیر جهاد‌کشاورزیدر دستور کار مجلس قرار گرفت که پس از طرح سوال با وجود اینکه نماینده سوال کننده اعلام کرد که از پاسخ وزیر قانع نشده است، اکثریت نمایندگان پاسخ وزیر را قانع کننده تشخیص دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet