خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1390/02/04 13:20:42
سرویس سیاسی

استعفای اعتراض آمیز 2 نماینده پارلمان سوریه

دو نماینده پارلمان سوریه در اعتراض به کشته شدن شماری از معترضین در این کشور استعفا دادند.
استعفای اعتراض آمیز 2 نماینده پارلمان سوریه دو نماینده پارلمان سوریه در اعتراض به کشته شدن شماری از معترضین در این کشور استعفا دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/2081.jpg استعفای,اعتراض,آمیز,2,نماینده,پارلمان,سوریه Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از شبکه الجزیره، "ناصر حریری" و "خلیل الرفاعی" نمایندگان شهر "درعا" در پارلمان سوریه دلیل استعفای خود را ناتوانی نیروهای امنیتی در حمایت از مردم در ناآرامی ها ی اخیر این کشور اعلام کردند.
حریری در اظهاراتی اعلام داشت: آنچه که در شهر درعا و دیگر شهرهای سوریه روی می دهد ناشی از ناتوانی نیروهای امنیتی در کنترل و برقراری امنیت است. به استناد اظهارات "بشار اسد" رئیس جمهور که گفته بود "هر کسی در حق مردم کوتاهی کند باید مورد بازخواست قرار بگیرد" از وی می خواهم به این حوادث پایان دهد زیرا تنها خود شخص رئیس جمهور توانایی متوقف کردن این روند را دارد.
حریری افزود: می دانیم که خود رئیس جمهور مایل به ادامه این حوادث و ناآرامی ها نیست. راه حل هایی که اکنون شاهد آن هستیم امنیتی است نه سیاسی. از رئیس جمهور می خواهم دستور اجرای تحقیقات در این مورد را بدهد و راه حل های دیگری جایگزین برخورد نیروهای امنیتی کند.
سوریه در چند هفته اخیر شاهد ناآرامی هایی بود که از سوی دولت این کشور به افراد مسلح و هرج و مرج طلب نسبت داده می شود.
در روزهای جمعه و شنبه گذشته حدود یکصد نفر از مردم سوریه در ناآرامی های اخیر این کشور جان باخته اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet