هدر موبایل
1390/02/04 09:27:58
سرویس صحن
با موافقت نمایندگان

نظر شورای نگهبان در طرح تسری آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران تأمین شد

نمایندگان مجلس برای تأمین نظر شورای نگهبان، طرح تسری آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران به شهرداری شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت (کلان‌شهر) و مراکز استان‌ها را اصلاح کردند.
نظر شورای نگهبان در طرح تسری آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران تأمین شد نمایندگان مجلس برای تأمین نظر شورای نگهبان، طرح تسری آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران به شهرداری شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت (کلان‌شهر) و مراکز استان‌ها را اصلاح کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/1446.jpg نظر,شورای,نگهبان,در,طرح,تسری,آیین‌نامه,معاملات,شهرداری,تهران,تأمین,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، در جلسه علنی امروز (یکشنبه چهارم اردیبهشت)، 9 ماده و تبصره طرح اصلاح و تسری آیین‌نامه معاملات شهرداری‌های تهران برای تأمین نظر شورای نگبهان اصلاح شد.

بر این اساس ماده واحده این طرح با این عبارت «آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران مصوب 25/1/1355 با اصلاحات بعدی به شرح زیر اصلاح و احکام آن به معاملات شهرداری‌های مراکز استان‌ها، کلان‌شهرها و شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت تسری می‌یابد.»

همچنین در ماده 6 طرح تسری آیین‌نامه معاملات شهرداری تهران اصلاح و مقرر شد که آگهی مناقصه یک نوبت در روزنامه رسمی کشور و از یک تا سه نوبت به اقتضای اهمیت معامله در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار تهران باید منتشر شود.

همچنین تاریخ صدر آیین‌نامه که به اشتباه 25/1/2535 چاپ شده بود به تاریخ 25/1/1355 تغییر یافت.

در تبصره 3 به این صورت اصلاح شد اگر به تشخیص شهرداری موضوع این قانون موضوع معامله ایجاب کند که افزون بر نشر آگهی در داخل کشور موضوع به اطلاع فروشندگان کالا یا انجام دهندگان کار یا خدمت در خارج از کشور هم برسد یک نسخه از آگاهی باید به وسیله وزارت امور خارجه به هر یک از سفارتخانه‌های ممالک مربوط در تهران و یک نسخه هم به سفارتخانه‌‌های جمهوری اسلامی ایران در ممالک مربوط از طریق وزارت یاد شده فرستاده شود.

در مواد 14 و 18 و تبصره آن و ماده 38 با موافقت نمایندگان عبارت «انجمن شهر» به عبارت «شورای اسلامی شهر» تغییر کرد و در بندهای اصلاحی (ب) و (ج) ماده 33 عبارت «شورای شهر» با عبارت «شورای اسلامی شهر» اصلاح شد.

همچنین بند 12 ماده 23 با این عبارت اصلاح شد: «اقرار به عدم شمول ممنوعیت موضوع قانون راجع به منع مداخله وزیران و نمایندگان مجلس و کارکنان دولت در معاملات دولتی و کشوری مصوب دی ماه 1337».

نمایندگان موافقت کردند عبارت اوراق قرضه دولتی در ماده 35 به عبارت اوراق مشارکت تغییر کند.

در اصلاحات بعدی این طرح ماده 38 نیز تغییر کرد؛ در اصلاح این ماده آمده است که اختلاف ناشی از معاملات موضوع این آیین نامه در هیئت حل اختلافی با عضویت یک نفر قاضی دادگستری با انتخاب رئیس دادگستری شهرستان، یک نفر از اعضای شورای اسلامی شهر با انتخاب شورای مربوط، نماینده شهرداری به انتخاب شهردار، نماینده بخشدار یا فرماندار حسب مورد و نماینده قانونی طرف قرارداد، قابل رسیدگی و حکم صادره از طرف قاضی جلسه برای طرفین لازم الاجراء است.

همچنین در ماده 39 عنوان شهرداری پایتخت که در آیین نامه آمده است با عبارت شهرداری تهران جایگزین شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet