خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/02/04 10:56:30
سرویس صحن

موافقت مجلس با افزایش حقوق کارمندان ‌پزشکی قانونی‌ با ‌ضرایب فوق‌العاده و خاص

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضرایبی فوق‌العاده خاصی را برای افزایش حقوق کارمندان این سازمان از ابتدای سال ۱۳۹۰ تعیین کردند.
موافقت مجلس با افزایش حقوق کارمندان ‌پزشکی قانونی‌ با ‌ضرایب فوق‌العاده و خاص نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضرایبی فوق‌العاده خاصی را برای افزایش حقوق کارمندان این سازمان از ابتدای سال 1390 تعیین کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/1446.jpg موافقت,مجلس,با,افزایش,حقوق,کارمندان,‌پزشکی,قانونی‌,با,‌ضرایب,فوق‌العاده,و,خاص Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، نمایندگان در جلسه علنی امروز یکشنبه (4 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی طرح فوق‌العاده خاص پرسنل سازمان پزشکی قانونی ماده واحده و تبصره این طرح را با 145 رای موافق، 5 رای مخالف و 5 رای ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در صحن تصویب کردند.

بر اساس مصوبه مجلس نظر به سختی کار در سازمان پزشکی قانونی ضرایبی به عنوان فوق‌العاده خاص از ابتدای سال 1390 در حقوق و مزایای کارمندان اعمال می‌شود.

نمایندگان مجلس در خصوص ضرایب فوق‌العاده خاص مقرر کردند، امتیاز شغل شاغل برای دکترای تخصصی و PHD با ضریب 4، دکترای حرفه‌ای با ضریب 3.5، کارشناس ارشد و کارشناس بخش فنی با ضریب 3، کاردان و تکنسین بخش فنی با ضریب 2.5، پرسنل اداری شاغل در بخش فنی با ضریب 2 و سایر کارکنان با ضریب 1 درنظر گرفته ‌شود.

نمایندگان همچنین مصوب کردند؛ اعتبار این طرح از محل درآمدهای اختصاصی سازمان بر اساس ماده 3 قانون تشکیل سازمان پزشکی قانونی کشور مصوب 1372 تأمین ‌شود.

بر اساس این مصوبه مجلس، بخش فنی شامل معاینه بالینی، کمیسیون تخصصی، معاینه جسد، سالن تشریح و آزمایشگاه است.

همچنین به موجب بند ب این طرح مصوب، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است؛ نسبت به تامین نیروی انسانی مورد نیاز سازمان پزشکی قانونی از میان فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی قانونی و رشته‌های مورد نیاز براساس اعلام نیاز سازمان جهت طی طرح خدمت پزشکان (ضریب K) در آن سازمان، اقدام نماید.

براساس تبصره این ماده واحده مصوب، پرسنل و پزشکان سازمان انتقال خون با استفاده از درآمدهای سازمان از حقوق و مزایای این قانون بهره‌مند می‌شوند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet