انتخابات ریاست جمهوری
1390/02/04 10:47:47
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ به اخطار قانون اساسی نماینده دشتستان:

در نظر گرفتن شرایط ویژه برای پزشک قانونی تبعیض نیست

رئیس مجلس در پاسخ به اخطار قانون اساسی نماینده مردم دشتستان مبنی بر تبعیض قایل شدن برای پزشک قانونی خلاف قانون است، گفت: مجلس می تواند برای بخشی که احساس می کند کار سختی دارد، شرایط ویژه ای در نظر بگیرد.
در نظر گرفتن شرایط ویژه برای پزشک قانونی تبعیض نیست رئیس مجلس در پاسخ به اخطار قانون اساسی نماینده مردم دشتستان مبنی بر تبعیض قایل شدن برای پزشک قانونی خلاف قانون است، گفت: مجلس می تواند برای بخشی که احساس می کند کار سختی دارد، شرایط ویژه ای در نظر بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2176.jpg در,نظر,گرفتن,شرایط,ویژه,برای,پزشک,قانونی,تبعیض,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، در جلسه علنی امروز (یکشنبه چهارم اردیبهشت)، ایوب پاپری مقدم در ادامه بررسی تبصره 2 ماده واحده طرح فوق‍‌العاده خاص پرسنل پزشکی قانونی طی اخطار قانون اساسی اظهار کرد: با استناد به بند 9 اصل 3 قانون اساسی حذف این تبصره به معنی تبعیض قائل شدن بین شغل های سخت است.

عضو کمیسیون شوراها و آیین نامه داخلی تصریح کرد: اگر به سختی کار باشد، کار کارگران شهرداری که دو ماه است، حقوق نگرفته‌اند، سخت تر است.

به گفته این نماینده، کارگران ذوب آهن و پتروشیمی ها نیز در شرایط سختی به سر می برند و باید برای آنها نیز شرایط ویژه ای در نظر گرفت.

ایوب پاپری مقدم در اخطار قانون اساسی، با حذف تبصره 2 از طرح فوق‌العاده خاص پرسنل سازمان پزشکی قانونی مخالفت و تَأکید کرد: حقوق پزشکان این سازمان نباید بیشتر از پزشکان خانواده باشد، بود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که اخطار وارد نیست، توضیح داد: کارگران کارخانه دریافت سختی کار دارند و این تبعیض که می گویید با این شرایط مطابق نیست.

رئیس مجلس تاکید کرد: نمایندگان و مجلس زمانی که احساس کنند کار بخشی از اقشار جامعه سخت است می‌توانند شرایط ویژه ای برای آن در نظر بگیرند.

در بند 9 اصل 3 قانون اساسی آمده که برطرف کردن تبعیض‌های ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه‌های مادی و معنوی از وظایف دولت جمهوری اسلامی ایران است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet