هدر موبایل
1390/02/09 11:25:10
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری در ارزیابی بحران حقوقی فعالان تئا‌تر:

مسئولان وظیفه رسیدگی به حقوق فعالان تئا‌تر را به هم پاس ندهند

عضو کارگروه هنر و رسانه مجلس کم توجهی به حقوق مادی فعالان تئا‌تر را عامل محدود شدن فعالیت و گستره این حوزه هنری معرفی و تاکیدکرد: فعالان تئا‌تر کشور برای دریافت حقوق معوقه خود درگیر مشکلات بسیاری هستند و مسئولان و متولیان اصلی موضوع مسئولیت رسیدگی به مشکلات تئاتری‌ها را به هم پاس می‌دهند.
مسئولان وظیفه رسیدگی به حقوق فعالان تئا‌تر را به هم پاس ندهند عضو کارگروه هنر و رسانه مجلس کم توجهی به حقوق مادی فعالان تئا‌تر را عامل محدود شدن فعالیت و گستره این حوزه هنری معرفی و تاکیدکرد: فعالان تئا‌تر کشور برای دریافت حقوق معوقه خود درگیر مشکلات بسیاری هستند و مسئولان و متولیان اصلی موضوع مسئولیت رسیدگی به مشکلات تئاتری‌ها را به هم پاس می‌دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/3812.jpg مسئولان,وظیفه,رسیدگی,به,حقوق,فعالان,تئا‌تر,را,به,هم,پاس,ندهند Icana

"سید رمضان شجاعی کیاسری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، تئا‌تر را مادر تمامی هنر‌ها و بی‌اعتنایی به آن را بی‌اعتنایی به اهمیت هنر و جایگاه آن در جامعه دانست و گفت: هنر تئا‌تر در دنیا و در ایران دارای اهمیت هنری، فرهنگی و اجتماعی زیادی است و کشور ما در زمینه‌های مختلفی از تئا‌تر سابقه قوی دارد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی اصحاب تئا‌تر را جماعت مهجور و از یاد رفته توصیف و تصریح کرد: حمایت‌های مالی و معنوی از فعالان این حوزه کم رنگ است و این گروه برای تحقق خواسته و حقوق مسلم خود در گیر مشکلات بسیاری هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی کم توجهی به حقوق مادی فعالان تئا‌تر را عامل محدود شدن فعالیت و گستره این حوزه هنری دانست و افزود: شنیده‌ها حاکی از این است که فعالان تئا‌تر کشور برای دریافت حقوق معوقه خود درگیر مشکلات بسیاری هستند و مسئولان و متولیان اصلی موضوع مسئولیت رسیدگی به مشکلات تئاتری‌ها را به هم پاس می‌دهند.

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما حمایت مالی و معنوی دستگاه‌ها ذی ربط را عامل تقویت پایه و اساس حوزه تئا‌تر در کشور معرفی و تاکید کرد: زمانی که به حقوق مسلم یک گروه توجه نمی‌شود و افراد فعال یک حوزه برای دریافت دستمزد خود باید نامه نگاری کنند و وقت بگذارند نمی‌توانیم توقع پیشرفت آن عرصه را هم داشته باشیم.

شجاعی کیاسری با اشاره به ‌شان نظارتی مجلس تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی در ارتباط با این موضوع نظارت بیشتری را اعمال خواهد کرد.

وی بودجه اختصاص یافته به حوزه فرهنگ و به خصوص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در لایحه بودجه 90 را چشم گیر ارزیابی و با اشاره به مشکلات موجود این بخش تاکید کرد: مدیریت مالی مشکل دارد چرا که اعتبار اختصاص یافته رقم پایینی نبوده است.

فعالان حوزه تئا‌تر مدت زیادی است از پرداخت حقوق معوقه خود گله دارند و مراجعات مکرر آن‌ها به مسئولان نتیجه‌ای را در پی نداشته است. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet