ایام محرم 1398
1390/02/04 12:48:32
سرویس صحن
ابطحی در نطق میان دستور:

سخنان حکیمانه رهبری معظم در فارس، توطئه دشمنان را خنثی کرد

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با بیان اینکه سخنان حکیمانه رهبر فزانه انقلاب در استان فارس توطئه دشمنان را خنثی کرد، حاطرنشان ساخت: چرا بعد از اظهارنظر صریح ولایت امر باز شایعه پراکنان میدان سخن را آلوده کرده‌اند تا دشمنان را شاد کنند.
سخنان حکیمانه رهبری معظم در فارس، توطئه دشمنان را خنثی کرد نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با بیان اینکه سخنان حکیمانه رهبر فزانه انقلاب در استان فارس توطئه دشمنان را خنثی کرد، حاطرنشان ساخت: چرا بعد از اظهارنظر صریح ولایت امر باز شایعه پراکنان میدان سخن را آلوده کرده‌اند تا دشمنان را شاد کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/478.jpg سخنان,حکیمانه,رهبری,معظم,در,فارس،,توطئه,دشمنان,را,خنثی,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir)، "سید محمدجواد ابطحی" در جلسه علنی امروز مجلس-یکشنبه ۴ اردیبهشت- در نطق میان دستور خود گفت: سخنان حکیمانه رهبر انقلاب در جمع مردم فارس توطئه بعضی از اصحاب فتنه و منحرفین را خنثی کرد و نمی‌دانم با وجود اینکه می‌دانیم در روز قیامت از نعمت ولایت سوال می‌شود چرا هنوز کسانی هستند بعد از سخنان حکیمانه ایشان سخنان بیهوده بر زبان می‌آورند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان دستور دینی که «در فتنه‌ها باید به قرآن رجوع کرد» افزود: مگر نه اینکه خداوند در قرآن دستور داده است که در امور نگران کننده باید به پیامبر و اولی الامر مراجعه نمود پس چرا بعد از اظهارنظر صریح ولایت امر باز شایعه پراکنان میدان سخن را آلوده کرده‌اند تا دشمنان را شاد کنند.

وی با اشاره به تقدیر همیشگی مقام ولایت از دولت نهم و دهم به دلیل پرکاری، احیا گفتمان عدالت و ولایت پذیری گفت: فریب شیاطین را در لباس‌های متفاوت نباید خورد و باید به محکمات رجوع کنیم و نه به شبهات.

ابطحی به نقل از فرمایش مقام رهبری در 19 تیر ماه سال 86، گفت: «فقط باید معیار، قانون باشد و گاهی ممکن است انسان به نظرش برسد رعایت قانون مصلحت نباشد در حالیکه در‌‌ همان مورد رعایت قانون از رعایت مصلحت واجب‌تر است».

وی با استناد به این سخن رهبری ادامه داد: یکی از علل مهم کاستی‌ها و نارسایی‌ها در بخش‌های مختلف عدم اجرای قوانین است و شان مهم مجلس نیز نظارت بر حسن اجرای قوانین است که نباید فراموش شود.

ابطحی به بیان یکی از موارد کوتاهی نظارتی و قانون گذاری مجلس پرداخت و تصریح کرد: قانون بازنشستگی پیش از موعد در مجلس هفتم برای سه سال وضع شد و این وضع قانون بدون بررسی دقیق و آسیب‌شناسی اجرا شد که فقط در آموزش و پرورش حدود ۶۰ هزار نیروی کارآمد و مجرب خارج شد و مجددا مجلس هشتم این قانون را برای ۵ سال تمدید نمود.

وی ادامه داد: آیا برای اجرای این قانون بودجه کافی در نظر گرفته شد؟ آیا کسی که با ۳۰ سال کار بازنشسته می‌شود با کسی که ۲۵ سال سابقه خدمت دارد باید در اخذ پاداش بازنشستگی مساوی باشد؟ آیا این عدالت که کارگری با ۳۰ سال سابقه خدمت برای آنکه سن وی به ۵۰ سال نرسیده نمی‌تواند بازنشسته شود ولی فرد دیگری با ۲۵ سال سابقه و بدون شرط سن ۵ سال هم ارفاقی بگیرد و بازنشسته شود؟

ابطحی ضمن درخواست توجه به آثار و تبعات اجتماعی در حین قانون گذاری افزود: باید در نحوه وضع قانون در مجلس تجدید نظر اساسی نمود و آیین نامه داخلی مجلس مجددا باز بینی شود.

استان اصفهان در گیر مشکل «آب» در بخش‌های مختلف است

نماینده خمینی شهر در ادامه کمبود آب را مشکل بزرگ حوزه انتخابیه خود  در بخش‌های مختلف به ویژه بخش کشاورزی معرفی و تاکید کرد: آیا بهتر نیست دولت، برای تامین آب استان چهار محال بختیاری و اصفهان از زاینده رود استفاده کنند؟

وی خواستار اهتمام بیشتر دولت جهت افتتاح تونل سوم کوهرنگ شد و گفت: خواهان تلاش و توجه بیشتر دوستان در دولت هستیم تا بهره برداری این تونل تا پایان امسال محقق شود.

عضو کمیسیون شوراها ضمن گلایه از عدم توجه به درخواست‌های مکرر وی در جلسات هیئت دولت و جلسات مجلس پیرامون مشکلات شهرستان خمینی شهر افزود: توزیع اعتبارات استانی نشان می‌دهد شهرستان خمینی شهر یک شهرستان بدون مشکل و برخوردار از تمامی مزایا تصور می‌شود وگرنه چگونه روا است که اعتبارات عمرانی شهرستان با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت و ۱۷۵ کیلومتر مربع مساحت از شهرستانی با ۸۰ هزار نفر جمعیت و بیش از ۳۰ هزار کیلومتر مربع یکسان و گاهی کمتر باشد؟

وی نرخ بیکاری را در شهرستان بالا توصیف و تصریح کرد: تنها با اجرای مصوبات هیئت دولت نظیر شهرک صنعتی صنایع غذایی کاهش می‌یابد و با این مبلغ ناچیز در بودجه گویا باید افتتاح و بهره برداری از این شهرک به دولت‌های یازده و دوازده سپرده شود.

وی در ارتباط با بیمارستان خمینی شهر گفت: با وجود آنکه عملیات ساختمانی متوقف شده این بیمارستان بعد از دوازده سال در دولت نهم شروع مجدد شد اما آن طور که باید این عملیات پیش نمی‌رود.

ابطحی در تذکری به وزیر صنایع تاکید کرد: امروز تعدادی از خانواده‌های جانباز و شهدای ذوب آهن در مقابل مجلس خواهان ارسال هیئت ویژه‌ای برای رسیدگی به امور آن‌ها هستند.

ابطحی خواستار توجه سازمان آب منطقه اصفهان به باغات خمینی شهر، توجه به تاثیرات افزایش قیمت سوخت بر شهرداری‌ها، توجه وزارت کشور به رعایت عدالت در توزیع اعتبارات شد وهفته آتی را به عنوان هفته شورا‌ها و هفته معلم به تمامی فعالان این حوزه‌ها تبریک گفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet