ایام محرم 1398
1390/02/06 09:18:21
سرویس سیاسی

انتقاد پارلمان کویت از بحرین: ایران همسایه ای محترم است

چند نماینده پارلمان کویت از مصوبه اخیر پارلمان بحرین در مورد ایجاد کنفدرالی متشکل از ۶ کشور جنوب خلیج فارس برای مقابله با ایران به شدت انتقاد کردند.
انتقاد پارلمان کویت از بحرین: ایران همسایه ای محترم است چند نماینده پارلمان کویت از مصوبه اخیر پارلمان بحرین در مورد ایجاد کنفدرالی متشکل از 6 کشور جنوب خلیج فارس برای مقابله با ایران به شدت انتقاد کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/3754.jpg انتقاد,پارلمان,کویت,از,بحرین:,ایران,همسایه,ای,محترم,است Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از پایگاه خبری "مباشر" کویت، "حسن جوهر" نماینده پارلمان کویت دراین باره گفت: نباید ایجاد اتحادیه کنفدرالی میان کشورهای جنوب خلیج فارس را با دخالت ایران در امور بحرین بیامیزیم. اگر پارلمان بحرین به دنبال ایجاد کنفدارلی است باید هدف آن برقراری وحدت میان کشورهای جنوب خلیج فارس باشد نه اینکه با این وسیله بخواهیم با ایران مقابله کنیم. این مصوبه اهداف متناقضی از سوی بحرین را خاطر نشان می سازد.
" عبدالرحمن العنجری" دیگر نماینده پارلمان کویت اظهار داشت: ایران ربطی به این پیشنهاد ندارد. ما کشورهای جنوب خلیج فارس باید به دنبال وحدت باشیم و در این راه نباید به مواضع خاص دیگران (بحرین) توجه کنیم. ایران همسایه ای است که از نظر ما بسیار مورد احترام است و امیدواریم اعتماد میان کشورهای جنوب خلیج فارس و ایران بیش از پیش افزایش پیدا کند.
وی همچنین از پارلمان و دولت بحرین خواست تا با مسائل مختلف به شیوه متمدنانه تری برخورد کنند وآنها را به فتنه ای در منطقه تبدیل نکنند.
"صالح الملا" هم دراین باره گفت: ایجاد اتحاد کنفدرالی در شرایط کنونی که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس اتهامات مختلفی را به ایران وارد ساخته اند به هیچ وجه مناسب نیست. نباید تلاش برای برقراری وحدت میان خودمان را به تلاش برای مقابله با کشوری دیگر تبدیل کنیم.
لازم به ذکر است پارلمان بحرین در هفه گذشته به اتفاق آرا طرحی مبنی بر لزوم ایجاد کنفدارلی میان 6 کشور جنوب خلیج فارس تصویب کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet