خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/04 16:19:54
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ابراهیمی:

کناره‌گیری عبدالله صالح یکی از مطالبات مردم یمن است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کنار رفتن علی عبدالله صالح یکی از مطالبات مردم یمن است و در صورت تحقق این خواسته، مردم این کشور باید از طریق روش‌های دموکراتیک برای آینده خود تصمیم بگیرند.
کناره‌گیری عبدالله صالح یکی از مطالبات مردم یمن است نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کنار رفتن علی عبدالله صالح یکی از مطالبات مردم یمن است و در صورت تحقق این خواسته، مردم این کشور باید از طریق روش‌های دموکراتیک برای آینده خود تصمیم بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/2073.jpg کناره‌گیری,عبدالله,صالح,یکی,از,مطالبات,مردم,یمن,است Icana

حسین ابراهیمی روز یکشنبه در گفت‌وگو با  ایرنا، درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر احتمال کناره‌گیری علی عبدالله صالح رییس‌جمهوری یمن از قدرت اظهار داشت: اصل تحولات منطقه غیرقابل کنترل است و ملت‌ها مطالباتی دارند که خواهان تحقق آن هستند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس افزود: ملت‌هایی که امروز به پا خاسته‌اند سال‌ها تحت ستم دیکتاتورها قرار داشتند و امروز برای رهایی از این وضعیت به صحنه آمده‌اند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه قدرت‌های منطقه باید تسلیم اراده‌های مردم شوند، گفت: برای نمونه کناره‌گیری عبدالله صالح از قدرت یکی از مطالبات مردم یمن است و در صورتی که او از قدرت کنار برود، مردم در یک فرآیند دموکراتیک برای آینده خود تصمیم خواهند گرفت.

ابراهیمی در ادامه یادآور شد که مردم مصر نیز همین رویه را در پیش گرفته‌اند و پس از برکناری مبارک، قانون اساسی این کشور تغییر کرد و اکنون نیز پیگیر برگزاری این انتخابات و انتخاب رییس‌جمهوری جدید هستند.

ابراهیمی همچنین تحولات بحرین را مورد اشاره قرار داد و ادعای اعضای شورای همکاری خلیج فارس مبنی بر دخالت ایران در بحرین را نوعی فرافکنی توصیف کرد.

وی خاطرنشان کرد: همه می‌دانند که چه کشورهایی به بحرین لشکرکشی کرده‌اند و اکنون به دستگیری و شکنجه کردن بحرینیان روی آورده‌اند.

نماینده مردم بیرجند در مجلس تاکید کرد که رفتارهای انجام شده توسط رژیم آل خلیفه و آل سعود در نزد افکار عمومی جهان اسلام و آزادیخواهان دنیا محکوم است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به تظاهرات‌های مردمی در کشورهای پاکستان، عراق، ایران، عربستان و ترکیه در محکومیت کشتار مردم بی‌دفاع بحرین اشاره کرد و گفت: جنایاتی که در این کشور رخ داده است قابل دفاع نیست و آنان نمی‌توانند این شیوه را ادامه دهند.

ابراهیمی در ادامه عملکرد سازمان کنفرانس اسلامی را در قبال کشتار مسلمانان مورد انتقاد قرار داد و افزود: در حالی که این سازمان وظیفه داشت به مسائل منطقه ورود کند و جلوی جنایات را بگیرد اما بسیاری از اعضای این سازمان به دلیل آنکه تحت تاثیر سیاست‌های آمریکا هستند، در قبال این جنایات سکوت کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet