هدر اصلی
1390/02/05 21:08:00
سرویس اقتصادی
کعبی تأکید کرد:

لزوم حمایت از شرکت‌های داخلی برای انتقال دانش نوین نفت

نایب‌رئیس کمیسیون انرژی، عبور صنعت نفت از شرایط تحریم را نیازمند انتقال دانش نوین حوزه انرژی به کشور اعلام کرد و گفت: باید از تمام ظرفیت‌های کشور برای کمک به شرکت‌های داخلی فعال در صنعت نفت کمک کرد تا این شرکت‌ها بتوانند دانش نوین حوزه انرژی را وارد کشور کنند.
لزوم حمایت از شرکت‌های داخلی برای انتقال دانش نوین نفت نایب‌رئیس کمیسیون انرژی، عبور صنعت نفت از شرایط تحریم را نیازمند انتقال دانش نوین حوزه انرژی به کشور اعلام کرد و گفت: باید از تمام ظرفیت‌های کشور برای کمک به شرکت‌های داخلی فعال در صنعت نفت کمک کرد تا این شرکت‌ها بتوانند دانش نوین حوزه انرژی را وارد کشور کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/3475.jpg لزوم,حمایت,از,شرکت‌های,داخلی,برای,انتقال,دانش,نوین,نفت Icana

"عبدالله کعبی" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با تأکید بر لزوم حمایت از شرکت‌های داخلی فعال در حوزه نفت برای انتقال دانش نوین حوزه انرژی به کشور و بومی‌سازی این دانش با تربیت متخصصان داخلی، گفت: شرکت های نفتی داخل کشور نمی‌توانند و نباید فعالیت خود را از فعالیت شرکت‌های نفتی خارجی جدا کنند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نزدیکترین راه عبور از تحریم‌ها خودکفایی و بومی‌سازی دانش‌های نوین حوزه انرژی است، تصریح کرد: باید با حمایت از شرکت‌های داخلی فعال در حوزه انرژی و بویژه نفت، شرایط استفاده از دانش و تکنولوژی روز شرکت‌های خارجی را فراهم کنیم و با همکاری با این شرکت‌ها سطح علمی و فنی خود را ارتقا بدهیم.

وی همچنین افزود: باید تمام تلاش خود را بکنیم که نیروی متخصص بیشتری در زمینه صنعت نفت و گاز تربیت کنیم تا اینکه روزی به خودکفایی کامل در این صنعت برسیم و نیازهای خود را در عرصه نفت و گاز به طور کامل از منابع داخلی تأمین کنیم.

نایب رئیس کمیسیون انرژی با تأکید بر نقش فعال شرکت‌های داخلی در بومی‌سازی دانش نوین نفت و گاز در کشور، تصریح کرد: همکاری شرکت‌های داخلی فعال در حوزه نفت با شرکت های خارجی بهترین راه انتقال دانش نوین صنعت نفت و فناوری‌های مربوط به آن در سال‌های اخیر بوده است و به همین دلیل دولت باید از تمام ظرفیت‌های خود برای حمایت از این شرکت‌ها استفاده کند تا روند انتقال دانش به کشور ساده‌تر و سریع‌تر شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet