ایام محرم 1398
1390/02/05 07:36:33
سرویس سیاسی

نماینده پارلمان سوئد: آمریکا باید نسل‌کشی ارامنه را به رسمیت بشناسد

یک نماینده پارلمان سوئد از آمریکا خواست تا نسل‌کشی ارمنستان را به رسمیت بشناسد.
نماینده پارلمان سوئد: آمریکا باید نسل‌کشی ارامنه را به رسمیت بشناسد یک نماینده پارلمان سوئد از آمریکا خواست تا نسل‌کشی ارمنستان را به رسمیت بشناسد. https://cdn.icana.ir/d/019/3224.jpg نماینده,پارلمان,سوئد:,آمریکا,باید,نسل‌کشی,ارامنه,را,به,رسمیت,بشناسد Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از سایت خبری ارمنستان  نیوز، آنلی انوکسون  نماینده پارلمان سوئد و رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان دیروز یکشنبه بعد از بازدید از محل یادبود نسل‌کشی ارامنه در ایروان گفت: آمریکا باید نسل‌کشی ارامنه را بپذیرد.
این عضو حزب دموکرات مسیح سوئد با بیان اینکه جناح حاکم پارلمان سوئد برای پذیرش به رسمیت شناختن نسل‌کشی ارامنه تلاش می‌کند، افزود: ترکیه و سوئد روابط خوبی با یکدیگر دارند ولی ما با شجاعت این اقدام را انجام می‌دهیم و از کشورهای دیگر نیز می‌خواهیم که همین راه را در پیش بگیرند.
فردریک مالم دیگرنماینده حزب دموکرات سوئد هم گفت: ترکیه نسل‌کشی ارامنه را در چند سال آینده نیز قبول نخواهد کرد. اما واقعیت در آینده دور مشخص خواهد شد.
طبق گزارش‌های اخیر پایگاه خبری ارمنستان نیوز، مجمع ملی (پارلمان) ارمنستان با اهدای مدال افتخار به فردریک مالم و آنلی انوکسون به خاطر فعالیتشان برای به رسمیت شناختن نسل‌کشی ارامنه و سهم قابل توجه آنها در توسعه و تقویت روابط بین سوئد و ارمنستان از آنها تقدیر کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet