خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/02/04 16:39:45
سرویس سیاسی
عابدی:

شکست آمریکا در طبس اقتدار جمهوری اسلامی را تحکیم بخشید

نماینده طبس با اشاره به شکست آمریکا در عملیات پنجه عقاب (طبس)، یادآور شد: محصول این شکست تحکیم اقتدار جمهوری اسلامی بود.
شکست آمریکا در طبس اقتدار جمهوری اسلامی را تحکیم بخشید نماینده طبس با اشاره به شکست آمریکا در عملیات پنجه عقاب (طبس)، یادآور شد: محصول این شکست تحکیم اقتدار جمهوری اسلامی بود. https://cdn.icana.ir/d/019/3602.jpg شکست,آمریکا,در,طبس,اقتدار,جمهوری,اسلامی,را,تحکیم,بخشید Icana

"محمدکریم عابدی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، راجع به حادثه طبس، گفت: عملیات "پنجه عقاب" از سوی واشنگتن با فرماندهی مستقیم "کار‌تر" رئیس جمهور ایالات متحده برنامه ریزی شد تا ابهت ترک خورده آمریکا در تسخیر لانه جاسوسی احیا شود.
نماینده فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نیروهای کماندو آمریکا به همراه ارتشی‌های فراری رژیم شاه، شش ماه به طور مستمر و شبانه روز در صحرای نوادای این کشور با مدرن‌ترین بالگرد‌ها و هواپیماهای سوخت رسان تمرین کردند.
وی افزود: این عملیات با ۸ فروند بالگرد Rh3D، چهار فروند هواپیمای سوخت رسان KC و هواپیمای ترابریC۱۳۰ در صحرای طبس انجام شد. اما به علت اشتباه خلبان هنگام طوفان شن یک بالگرد از زمین بلند شد و به هواپیمای سوخت رسان برخورد کرد و منفجر شد. بر اثر این حادثه ۹ نفر کشته شدند، عملیات شکست خورد و مابقی افراد با هواپیمای C۱۳۰ به آمریکا بازگشتند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: محصول این شکست تحکیم اقتدار جمهوری اسلامی بود که کاخ سفید این مسئله را تاب نیاورد و صدام را تحریک به جنگ با ایران کرد. در عرصه ۸ سال دفاع مقدس نیز جمهوری اسلامی اقتدار خود را به رخ جهانیان کشید.
وی ادامه داد: واقعه طبس این پیام را به قدرت‌های جهانی داد که قیام در راه خدا، یاری او را در پی دارد، از این رو قیام‌های امروز منطقه که با هدف اخراج استکبار و ایادی آن صورت گرفته، قطعا به پیروزی می‌رسند و بساط آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی از خاورمیانه بر پیچیده خواهد شد.
پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در سال ۵۹، آمریکا به فعالیت بسیار گسترده سیاسی و نظامی دست زد. آمریکا با اعزام ناوگان نظامی‎خود به خلیج فارس، وانمود کرد که هر لحظه آماده حمله به ایران است.
البته هنگامی که از حل بحران گروگان گیری از راه سیاسی و خط و نشان کشیدن نظامی ناامید شد، به فکر اجرای طرح نجات گروگان‌ها و در کنار آن، براندازی نظام جمهوری اسلامی افتاد.
آمریکا برای دستیابی به اهداف خود طرح حمله کماندویی به ایران و به قتل رسانیدن رهبران اصلی انقلاب را مطرح کرد، طرحی که با زمین‎گیر شدن نیروهای کماندویی آمریکا درتاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۵۹، در صحرای طبس، موجب سر افکندگی آمریکا واقتدار ایران شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet