خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/04 16:34:17
سرویس استان ها
کریمی‌فیروزجایی با تشریح کم‌آبی شدید شهرستان بابل:

انتقال آب سد البرز به بابل پایان‌بخش بسیاری از سختی‌هاست

نماینده مردم بابل با بیان اینکه مشکلات کم‌آبی شهر بابل از دوره‌های گذشته تا الان ادامه داشته است، گفت: انتقال آب از سد البرز به شهر بابل تمام مشکلات کم‌آبی را برطرف می‌کند.
انتقال آب سد البرز به بابل پایان‌بخش بسیاری از سختی‌هاست نماینده مردم بابل با بیان اینکه مشکلات کم‌آبی شهر بابل از دوره‌های گذشته تا الان ادامه داشته است، گفت: انتقال آب از سد البرز به شهر بابل تمام مشکلات کم‌آبی را برطرف می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/3373.jpg انتقال,آب,سد,البرز,به,بابل,پایان‌بخش,بسیاری,از,سختی‌هاست Icana

"علی کریمی‌فیروزجایی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مردم مشکل کم‌آبی بوده که تا الان هم ادامه داشته است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، افزود: در بحث مدیریت منابع آبی به عنوان یکی از گام‌های موثر در کاهش هدررفت آب در سال‌های قبل شاهد تحول چشمگیری نبودیم.

کریمی افزود: به عنوان نمونه در بابل که دارای یک رودخانه بزرگ به نام بابل‌رود و دورودخانه به نام‌های آق‌رود و ارباب‌رود است هنوز برنامه جدی برای استفاده بهینه از آب‌ها وجود ندارد.

وی در ادامه اظهار داشت: میانگین کشوری در بحث سد‌سازی و مهار آب‌های سطحی 35 درصد است؛ اما متاسفانه در استان مازندران این میانگین به ده درصد رسیده است.

 نماینده بابل تصریح کرد: با توجه به اینکه سد البرز افتتاح شده و حدود صد میلیون متر مکعب آب در خود جای داده است، امیدواریم تا دو ماه آینده انتقال آب از سد البرز به شهر بابل صورت بگیرد تا شاهد از بین رفتن معضل کم‌آبی در این شهر باشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس خاطرنشان کرد: از مشکلات دیگر این شهر، وجود شبکه‌های فرسوده آبرسانی است که باتوجه به اعتبارات تخصیصی، میزان اندکی در طول سال قابل اصلاح خواهد بود که در سال 89 حدود سه هزار متر اصلاح شبکه آبرسانی در بابل اجرا شده است.

این در حالی است که شهر بابل دارای نیاز آبی هزار و 175 لیتر در ثانیه بوده که به دلیل محدودیت تامین،400 لیتر در ثانیه با کمبود آب مواجه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet