انتخابات ریاست جمهوری
1390/02/05 10:13:00
سرویس سیاسی

وزارت دفاع انگلیس متهم به گمراهی نمایندگان پارلمان

وزارت دفاع انگلیس به گمراه کردن نمایندگان پارلمان در مورد خطرات ناشی از رآکتورهای هسته‌ای زیردریایی ها ارتش این کشور متهم شده است.
وزارت دفاع انگلیس متهم به گمراهی نمایندگان پارلمان وزارت دفاع انگلیس به گمراه کردن نمایندگان پارلمان در مورد خطرات ناشی از رآکتورهای هسته‌ای زیردریایی ها ارتش این کشور متهم شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/666.jpg وزارت,دفاع,انگلیس,متهم,به,گمراهی,نمایندگان,پارلمان Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از سایت اطلاع‌رسانی هرالد اسکاتلند، "پیتر لوف " وزیر دفاع  انگلیس به مخفی کاری در مورد خطرات ناشی از رآکتورهای هسته‌‌ای زیردریایی های این کشور متهم شده است.
این رآکتورها قادرند فجایعی همچون فوکوشیمای ژاپن را به همراه داشته باشد.
در پرسش و پاسخی که اوایل ماه آوریل در پارلمان انگلیس صورت گرفت وزیر دفاع از پاسخ به سوال آنگوس روبرتسون، سخنگوی حزب ملی اسکاتلند (SNP) مبنی بر الزام سیستم خنک‌کننده مورد نیاز بخش سوخت هسته ای زیردریایی‌ها بازماند.
سوال رابرتسون برای اطمینان از یک سیستم تزریق مواد خنک‌کننده به سرمخزن رآکتور زیردریایی بود که وزیر دفاع در پاسخ به آن گفت: تمام زیردریایی‌های نیروی دریایی سلطنتی انگلیس قابلیت تزریق مواد خنک‌کننده به مخزن را دارند. اما چیزی که در جواب او دیده نمی‌شد وجود یک سیستم اتوماتیک برای تزریق مواد خنک‌کننده به مخزن در مواقع اضطراری بود.
رابرتسون دیروز یکشنبه در گفتگو با هرالد گفت: وزارت دفاع به پنهان‌کاری درمورد مسائل امنیتی و گمراه کردن نمایندگان پارلمان در مورد میزان خطرات ناشی از این رآکتورها متهم است.
وزیر دفاع از پاسخ به سوالاتی در مورد گمراهی نمایندگان پارلمان خودداری کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet