خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/05 07:53:00
سرویس فرهنگی
هدایت‌خواه با انتقاد از چند شغله بودن برخی مدیران عرصه فرهنگ و هنر:

چند شغله بودن مدیران در همه حوزه‌ها مغایر قانون اساسی است

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از چند شغله بودن برخی مدیران عرصه فرهنگ و هنر، خواستار نظارت جدی‌تر دستگاه‌های نظارتی برای رفع این معضل از سیستم اداری کشور شد.
چند شغله بودن مدیران در همه حوزه‌ها مغایر قانون اساسی است سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از چند شغله بودن برخی مدیران عرصه فرهنگ و هنر، خواستار نظارت جدی‌تر دستگاه‌های نظارتی برای رفع این معضل از سیستم اداری کشور شد. https://cdn.icana.ir/d/019/2403.jpg چند,شغله,بودن,مدیران,در,همه,حوزه‌ها,مغایر,قانون,اساسی,است Icana

"ستار هدایت خواه" در گفت‌و‌گو با خبرنگارخانه ملت (www.icana.ir)، چند شغله بودن را در هر یک از حوزه‌های دولتی مغایر با قانون اساسی دانست و گفت: فعالیت در چند پست دولتی مغایرت جدی با قانون اساسی دارد و براساس قانون این موضوع ممنوع است و حتی فعالیت در یک پست دولتی و چند پست غیر دولتی باعث کاهش کیفیت اجرای وظایف می‌شود.

نماینده بویر احمد و دنا در مجلس، با تاکید بر اینکه در نظام اداری کشور ما اصل بر تک شغله بودن است، افزود: وقتی یک فرد در چند پست فعالیت دارد، بدیهی است که نمی‌تواند در تمامی موارد به انجام فعالیت‌های موظف خود در ساعات اداری بپردازد و این موضوع نقص عملکرد فرد و دستگاه را در پی دارد.

وی با تاکید براینکه دستگاه‌های نظارتی موظف به رفع این معضل از سیستم  اداری کشور در تمامی حوزه‌ها هستند، تاکید کرد: این معضل سال‌هاست که باعث کاهش راندمان عملکرد دستگاه‌های کشور شده است که خوشبختانه در سال‌های اخیر با پیگیری‌های نظارتی دستگاه‌های متولی این موضوع در رسانه‌ها و مجلس بیش از پیش بیان می‌شود و باید با پیگیری‌های بیشتر معایب این مسئله را هرچه سریعتر مرتفع کرد.

هدایت خواه خاطرنشان ساخت: پیگیری‌های دستگاه‌های نظارتی باید به رفع این نقیصه از تمامی دستگا‌های و ادارات کشور بیانجامد.

چند شغله بودن مدیران دولتی سال‌ها است که به عنوان آفت عملکردی ادارات و مراکز دولتی مطرح است. حوزه فرهنگ و هنر کشور نیز اخیرا با این معضل روبرو شده است. در راستای همین موضوع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تازگی از انتصاب «رحمت امینی» به جای «مسعود عابدین‌نژاد» به عنوان مدیر بخش نظارت و ارزشیابی اداره کل هنرهای نمایشی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داده است. امینی در حالی به این سمت منصوب می‌شود که در حال حاضر قائم مقام مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و رییس گروه تئا‌تر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز است و پذیرش پست جدید او را به طور کامل در زمرهٔ مدیران چند شغله عرصه فرهنگ و هنر قرار می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet