خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/04 17:06:35
سرویس بین الملل
ابراهیمی:

سرکوب ملت بحرین به دلیل وحشت از فروپاشی نظام‌های مرتجع است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر همراهی کشورهای غربی با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس گفت: اهمیت استراتژیک کشور بحرین برای کشورهای این منطقه و آمریکا موجب نادیده گرفتن حقوق طبیعی ملت بحرین شده است.
سرکوب ملت بحرین به دلیل وحشت از فروپاشی نظام‌های مرتجع است نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر همراهی کشورهای غربی با کشورهای عربی حوزه خلیج فارس گفت: اهمیت استراتژیک کشور بحرین برای کشورهای این منطقه و آمریکا موجب نادیده گرفتن حقوق طبیعی ملت بحرین شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3380.jpg سرکوب,ملت,بحرین,به,دلیل,وحشت,از,فروپاشی,نظام‌های,مرتجع,است Icana

"حسین ابراهیمی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، گفت: در حال حاضر شاهد همکاری و همراهی برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و کشورهای غربی برای سرکوب ملت مظلوم بحرین هستیم.

نماینده مردم بیرجند و در میان افزود: بحرین تنها کشوری است که با شروع اعتراضات مردمی در این کشور بعد از آغاز موج بیداری اسلامی در کشورهای عربی توسط نیروهای نظامی کشورهای دیگر اشغال شد و این اشغال با همکاری و هماهنگی کشورهای عربی و غربی صورت گرفته است. 

وی با اشاره به تلاش کشورهای غربی برای سرکوب ملت بحرین، گفت: اهمیت کشور بحرین به دلیل واقع شدن در قلب کشورهای حاشیه خلیج فارس، هم مرز بودن با کشور عربستان و قرار گرفتن پایگاه ویژه نیروهای آمریکایی در این کشور است، موضوعی که موجبات هجوم وحشیانه نیروهای خارجی برای سرکوب ملت بحرین را فراهم آورده است. 

ابراهیمی با تاکید بر پیروزی ملت بحرین، خاطرنشان ساخت: پیروزی ملت بحرین و سرنگونی حکومت استبدادی این کشور، حوزه خلیج فارس را تحت تاثیر قرار داده و ضربات اساسی بر پیکره نظام‌های مرتجع این منطقه وارد می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هجوم نظامیان عربستان و امارات به بحرین و عدم واکنش کشورهای غربی به این هجوم و سرکوب وحشیانه ملت بحرین به دلیل وحشت از فروپاشی نظام‌های مرتجع و پوشالی کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس است کشورهایی که از متحدان استراتژیک آمریکا در این منطقه حساس محسوب می‌شوند.

پس از قیام مردم بحرین علیه حکومت آل خلیفه، کشورهای عربستان و امارات با اعزام نیرو به این کشور در حال سرکوب این قیام مردمی هستند و این در حالی است که کشورهای غربی در مقابل این کشتارها سکوت اختیار کرده‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet