خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1390/02/04 17:14:14
سرویس اجتماعی
مقدسی تاکید کرد:

پدیده ریزگرد، سوغات کشورهای همسایه

بحث ریزگردها یک بحث بین‌المللی است که فقط هم کشور ما را تحت‌تأثیر قرار نمی‌دهد.
پدیده ریزگرد، سوغات کشورهای همسایه بحث ریزگردها یک بحث بین‌المللی است که فقط هم کشور ما را تحت‌تأثیر قرار نمی‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/3604.jpg پدیده,ریزگرد،,سوغات,کشورهای,همسایه Icana

"هادی مقدسی" نماینده مردم بروجرد در گفت‌وگو با نشریه شهاب آسمانی با بیان این موضع پیرامون مشکل ریزگردها که امسال زودتر از همیشه موجب بروز برای هموطنان استان‌های غربی کشور و نیز استان لرستان شده است، گفت: پدیده ریزگردها ناشی از خشکسالی‌های متوالی و نیز کوتاهی‌هایی است که کشورهای همسایه ما در مقابله با این آلودگی‌ها انجام می‌دهند.

وی تاکید کرد: مجلس هم قبلا نهادهای مسئول مانند وزارت امور خارجه و سازمان حفاظت محیط‌زیست را به مجلس احضار کرده و ضمن پرسشگری در این رابطه برنامه‌ها و تکالیفی را نیز برای آنها در نظر گرفته بود و در حال حاضر هم ضمن اینکه مجلس پیگیر مطالبات خود از وزارت امور خارجه و سازمان حفاظت از محیط‌زیست برای تعامل با کشورهای منطقه و فراخواندن آنهاست، اما دولت و مجلس باید به این موضوع یک توجه ویژه و خاص نشان دهند.

نماینده مردم بروجرد خاطر نشان کرد: در حال حاضر استان‌هایی مانند لرستان هم به‌دلیل خشکسالی و هم به‌دلیل پدیده ریزگردها دچار مشکلات فراوانی هستند که برای چنین استان‌هایی باید با در نظر گرفتن اعتبارات ویژه به مردم و کشاورزان کمک کنیم تا این بحران را هم به خوبی پشت سر بگذارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet