هدر موبایل
1390/02/04 20:57:19
سرویس اجتماعی
زمانی:

تغییر ساعات کار اداری باید با مصوبه قانونی باشد

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: کاهش ساعت کار اداری خلاف قانون است و هرگونه تغییر در این مورد باید با مصوبه قانونی اجرایی شود.
تغییر ساعات کار اداری باید با مصوبه قانونی باشد سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: کاهش ساعت کار اداری خلاف قانون است و هرگونه تغییر در این مورد باید با مصوبه قانونی اجرایی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/296.jpg تغییر,ساعات,کار,اداری,باید,با,مصوبه,قانونی,باشد Icana

 "سید جواد زمانی" در گفت‌وگو با خبرنگارخانه ملت (www.icana.ir)، تصریح کرد: تغییرساعت کار اداره به این دلیل است که برخی دستگاه‌های اجرایی برداشت خود را از قانون دارند و همین مساله مشکلاتی را به وجود آورده است.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به همین دلیل سازمان بازرسی کشور و دیوان عدالت اداری مسئول بررسی کاهش ساعت کار اداری کارمندان هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: اگر در اداره و یا سازمانی اقدامی برخلاف قانون صورت گیرد وظیفه سازمان بازرسی کشور و دیوان عدالت اداری است که آن را پیگیری کنند و اگر خلافی را مشاهده می‌کند گزارشی را تهیه و مستندات خود را بیان کند.

وی همچنین افزود: براساس قانون مدیریت خدمات کشوری باید کارمندان 44 ساعت در هفته کار کنند، اگر غیر از آنچه که قانون بدون مصوبه قانونی می‌گوید، انجام شود  خلاف است.

این نماینده مجلس ادامه داد: مطمئنا سازمان بازرسی کل کشور بر اساس قانون عمل می‌کند که قصد پیگیری آن را دارد و وظیفه خود را به درستی انجام می‌دهد.

هفته‌گذشته  سازمان بازرسی کل کشور خواستار بازگرداندن ساعات کار کارکنان دولت به وضعیت قبل از آلودگی هوا شد. "مصطفی پورمحمدی" رئیس این سازمان اعلام کرده بود که از دیوان عدالت اداری خواسته است مصوبه دولت برای تغییر ساعت کار ادارات دولتی را لغو کند. این درحالی است  "لطف الله فروزنده"، معاون توسعه مدیریت وسرمایه انسانی رئیس‌جمهورامروز در این رابطه گفت: کاهش ساعات کار در تهران باید در دیوان عدالت اداری بررسی شود اما از نظر ما تخلف نیست. لطف الله فروزنده افزود: دولت بر اساس قانون مبارزه با فضای آلوده در شورای ترافیک و محیط زیست در موارد به خطر افتادن سلامت مردم تصمیم اتخاذ می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet