خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1390/02/04 20:44:00
سرویس بین الملل
نماینده پلدختر:

جهان اسلام باید مقابل آل‌سعود موضع‌گیری کند

نماینده پلدختر در مجلس شورای اسلامی خواستار موضع‌گیری جهان اسلام در مقابل اقدمات آل سعد در بحرین شد.
جهان اسلام باید مقابل آل‌سعود موضع‌گیری کند نماینده پلدختر در مجلس شورای اسلامی خواستار موضع‌گیری جهان اسلام در مقابل اقدمات آل سعد در بحرین شد. https://cdn.icana.ir/d/019/708.jpg جهان,اسلام,باید,مقابل,آل‌سعود,موضع‌گیری,کند Icana

به گزارش خبر گزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "علی کاییدی" در گفت وگو با نشریه "بامداد" درباره جنایت آل سعود و آل خلیفه در تخریب مساجد و حسینیه‌ها، قتل عام و بازداشت‌های گسترده و اخراج شیعیان از مناصب مختلف در بحرین به جرم شرکت در راهپیمایی‌های مخالف حکومت دیکتاتوری، گفت: تمام مسلمانان و همه کسانی که قلم در دست دارند یا کاری از دست شان بر می‌آید یا سازمان و نهادی در اختیار دارند ازجمله سازمان کنفرانس اسلامی و مجموعه‌های دیگری که در دنیا فعالیت می‌کنند، باید مقابل حرکت فجیع دولت عربستان در تخریب مساجد و قتل عام مردم در بحرین موضع‌گیری کنند.

نماینده ملاوی و پلدختر تصریح کرد: با تمام این فشارها و استفاده از زور و خشونت توسط حکومت‌ها، خیزش انقلابی و اسلامی مردم خاورمیانه و شمال آفریقا شدت گرفته و حکومت‌های دیکتاتوری به‌نظر می‌رسد که به آخر خط رسیده‌اند و به‌زودی شاهد پایان حکومت شان هستیم. وقتی در زمان شاه مخلوع، رژیم ستمشاهی روش توهین به مساجد و روحانیت و مراجع را در پیش گرفت، مردم ایران با اتحاد و یکپارچگی شان، آن رژیم منحوس را سرنگون کردند. اکنون نیز یک بسیج عمومی نیاز است تا با همصدایی در جهان اسلام و همکاری نهادهایی نظیر سازمان کنفرانس اسلامی، مقابل آل سعود موضع‌گیری شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره رخدادهای اخیر بحرین و اعزام بیش از هزار نیروی ارتش عربستان سعودی با تجهیزات کامل نظامی از قبیل تانک و نفربر، به خاک همسایه تصریح کرد: در دنیا وقتی تعهدات نظامی میان کشورها منعقد می‌شود، طرفین متعهد می‌شوند که اگر کشور سومی به یکی از این کشورها حمله کرد، کشور دیگر نیروی نظامی‌اش را در اختیار متعهد خود قرار دهد اما در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست ک یک کشور برای دخالت در امور داخلی کشور دیگر به آن لشکرکشی کند.

نماینده پلدختر ادامه داد: با تمام این احوال مردم دنیا و خاورمیانه دیگر به این رژیم‌های پادشاهی و ریاست‌جمهوری مادام‌العمر اعتقادی ندارند و خودشان می‌خواهند درباره خود تصمیم بگیرند؛ کما اینکه آنها جمهوری اسلامی ایران را رصد می‌کنند و می‌بینند که یک کشور با انتخاب عنوان جمهوری اسلامی، 33 سال عمر کرده و مردم هر زمانی تشخیص داده‌اند چه کسی برای انقلاب شان مفیدتر است و با رای مردم چندین دولت با سلایق مختلف و طرز تفکرهای گوناگون در این کشور آمده‌اند و رفته‌اند.

کاییدی در پایان خواستار تشکیل جلسه فوق‌العاده سازمان کنفرانس اسلامی شد و بیان کرد: باید ایران دیپلماسی خود را تقویت کندو از طریق سازمان‌های جهانی و سازمان ملل متحد یا نهادهای بین‌المللی اسلامی دیگر کشورهای جهان را هم در جریان وقایع پیش آمده در بحرین کند تا با استفاده از ظرفیت بین‌المللی بتوان جلوی اقدامات وحشیانه دولت عربستان در بحرین را گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet