هدر موبایل
1390/02/04 20:53:00
سرویس استان ها
نصرالله ترابی‌قهفرحی:

وزارت نیرو به ساخت سدها شتاب دهد

نماینده مردم شهرکرد در مجلس با بیان این که دولت باید برای ساخت پروژه‌های سدسازی اولویت‌بندی بکند، گفت: مسئولان باید نخست، سد‌هایی را بسازند که توجیه اقتصادی دارند.
وزارت نیرو به ساخت سدها شتاب دهد نماینده مردم شهرکرد در مجلس با بیان این که دولت باید برای ساخت پروژه‌های سدسازی اولویت‌بندی بکند، گفت: مسئولان باید نخست، سد‌هایی را بسازند که توجیه اقتصادی دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/3375.jpg وزارت,نیرو,به,ساخت,سدها,شتاب,دهد Icana

"نصرالله ترابی‌قهفرحی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: با توجه به این که بیشتر مردم شهرکرد به کار کشاورزی مشغول هستند برای امرار معاش خود به آب نیاز دارند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، افزود: پروژه‌های سد‌سازی خراسان 1 و 2  که در شهرکرد وجود دارد، به علت این که بر روی رودخانه کارون است، توجیه اقتصادی بالایی دارند.

وی با بیان این که دادن کد اجرایی به سد‌ها بدون مطالعات کارشناسی صورت می‌گیرد، افزود: مسئولان باید برای دادن کد اجرایی به سد‌ها اولویت‌بندی بکنند، به این صورت که به سد‌هایی که صرفه اقتصادی بیشتری دارند زود‌تر کد اجرایی بدهند.

وی ادامه داد: شهرکرد با داشتن مزایای طبیعی بسیار مناسب، ظرفیت‌های بالایی دارد و در این راستا مسئولان باید از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در باره افتتاح سد باید حمایت کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی در کمیسیون، اظهار کرد: برای کمک به کشاورزان که نقش مؤثری در چرخه اقتصادی کشور و خودکفایی محصولات راهبردی دارند، برنامه‌ریزی‌های مؤثری در استان آغاز شده که یکی از برنامه‌ریزی‌ها ساخت سد است.

ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی در دسته کشورهای گرم و خشک یا کم آب قرار دارد و متوسط بارش ایران حدود یک سوم میانگین جهانی است، در پهنای سرزمین‌مان 130  میلیارد مترمکعب آب در 16 رودخانه اصلی کشور جریان دارد که تنها 20 درصد انرژی برق مصرفی کشور از این حجم آب تولید می‌شود، اگرچه کشورمان 66 سد بزرگ و متوسط از انواع مختلف دارد، اما با توجه به آمار منتشر شده ایران تنها 15 صدم درصد سهم جهانی سدهای ساخته شده را در اختیار دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet