هدر موبایل
1390/02/05 07:03:00
سرویس اقتصادی
حسین نژاد با انتقاد از فضاسازی برخی‌ رسانه‌ها:

افزایش 25 درصدی اجاره‌خانه واقعی نیست

سخنگوی کمیسیون عمران با غیرواقعی خواندن افزایش ۲۵ درصدی نرخ اجاره بهای منازل، گفت: افزایش نرخ اجاره‌ها بر اساس روال منطقی سال‌های گذشته بوده و گسترش برخی شایعه‌ها دراین‌باره تنها یک فضاسازی خبری است.
افزایش 25 درصدی اجاره‌خانه واقعی نیست سخنگوی کمیسیون عمران با غیرواقعی خواندن افزایش 25 درصدی نرخ اجاره بهای منازل، گفت: افزایش نرخ اجاره‌ها بر اساس روال منطقی سال‌های گذشته بوده و گسترش برخی شایعه‌ها دراین‌باره تنها یک فضاسازی خبری است. https://cdn.icana.ir/d/019/764.jpg افزایش,25,درصدی,اجاره‌خانه,واقعی,نیست Icana

"محمدرضا حسین نژاد دوین" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) افزود: با توجه به این که بیشتر قراردادهای اجاره املاک مسکونی یک‌ساله است، نمی‌توان انتظار داشت که کاهش یکی دو درصدی نرخ سود سپرده بانکی، تأثیر زیادی بر کاهش انگیزه آنان برای سرمایه‌گذاری در بانک داشته باشد.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که کاهش نرخ سود سپرده بانکی در کاهش یا افزایش اجاره بهای خانه تأثیری ندارد، گفت: بیشتر مالکان واحدهای مسکونی رهن منازل اجاره‌ای را برای برطرف کردن مشکل‌های اقتصادی خود صرف می‌کنند و نه سرمایه‌گذاری یک‌ساله در بانک.

 

بعضی‌ها به هر قیمتی به دنبال افزایش اجاره‌ها هستند

حسین‌نژاد، تصریح کرد: مالکان واحدهای مسکونی، به دنبال بهانه‌ای برای افزایش نرخ اجاره‌ها هستند و متأسفانه برخی از مراکز اطلاع رسانی نیز در گسترش چنین فضاهای خبری، تأثیر مستقیم دارند.

به گفته این نماینده، بعضی وقت‌ها با شکل‌گیری یک فضای رسانه‌ای که واقعیت هم ندارد، نرخ اجاره مسکن بالا و پایین می‌رود و به همین ترتیب برخی‌ها خانه به دوش می‌شوند و برخی نیز ثروتمند.

وی ادامه داد: با پیشرفت بسیاری از پروژه‌های مسکن مهر در شهرستان‌ها، نرخ اجاره و فروش خانه هم‌زمان کاهش یافته است؛ برای مثال در استان‌های ایلام، خراسان شمالی و چندین استان دیگر نیز به پایان رسیدن برخی پروژه‌های مسکن مهر تأثیر مطلوبی در کاهش قیمت‌ها داشته است.

 

لزوم توسعه امکانات شهری در اطراف مجموعه‌های مسکن مهر

نماینده دورهشتم مجلس، با اعلام مناسب بودن عملکرد دولت در فراهم کردن زمینه‌های توسعه شهری در مجموعه‌های مسکن مهر، یادآور شد: با توسعه امکانات شهری مانند خطوط حمل و نقل عمومی و فضاهای تفریحی و رفاهی در محوطه‌ ساخت این پروژه‌ها و اقبال عمومی از این خانه‌ها، نرخ اجاره و فروش منازل مسکونی در آینده نزدیک، کاهش می‌یابد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با یادآوری بازدید این کمیسیون از برخی پروژه‌های در حال ساخت مسکن مهر، گفت: در یک‌سال گذشته این پروژه در بسیاری از شهرهای ایران پیشرفت خوبی داشته است و با تکمیل شدن آن در یکی دو سال آینده، بخش بزرگی از مشکل مسکن در کشور برطرف می‌شود.

برخی از کارشناسان مسکن بر یان باورند که کاهش سود سپرده بانکی به طور مستقیم بر افزایش اجاره بها و کاهش رهن خانه اثر دارد.

خبر افزایش نرخ اجاره بهای خانه به علت کاهش سود سپرده بانکی در حالی در رسانه‌ها منتشر شده که با نزدیک شدن ماه خرداد؛ فصل خانه‌ به دوشی، بسیاری از مستأجران، به دنبال یافتن خانه‌های اجاره‌ای هستند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet