خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/02/04 20:49:00
سرویس استان ها

گرد و غبار به کشاورزان هم رحم نکرد

نماینده مردم مریوان و سروآباد از تخریب محصولات کشاورزی در غرب و جنوب کشور خبر داد و تأکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی، خسارت کشاورزان متضرر را پرداخت کند.
گرد و غبار به کشاورزان هم رحم نکرد نماینده مردم مریوان و سروآباد از تخریب محصولات کشاورزی در غرب و جنوب کشور خبر داد و تأکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی، خسارت کشاورزان متضرر را پرداخت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/1756.jpg گرد,و,غبار,به,کشاورزان,هم,رحم,نکرد Icana

"اقبال محمدی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، گفت: وضعیت بحرانی آب و هوای غرب کشور زمین‌های کشاورزی به خصوص محصولاتی مانند توت فرنگی را کاملا نابود کرده است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که محصولاتی که در نواحی سردسیر رشد می‌کنند، آسیب چندانی ندیدند، تصریح کرد: محصولات گرمسیری مناطق غربی مانند توت فرنگی به کلی نابود شدند.

وی یادآور شد: اگر پیشگیری‌های لازم برای ورود این گرد و غبار به ایران صورت می‌گرفت، اکنون کشاورزان منطقه خسارت نمی‌دیدند؛ وزارت جهاد کشاورزی باید خسارت وارد شده به زارعان را از صندوق بیمه‌های کشاورزی پرداخت کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی افزود: وزارت جهاد کشاورزی باید با اعزام تیمی به مناطق زیان ‌دیده خسارت وارده به کشاورزان را برآورد کند.

محمدی در باره نامه هفته گذشته خود به وزیر امور خارجه توضیح داد: در این نامه بر تسریع اجرایی شدن قول‌های داده شده از سوی سازمان محیط زیست و وزارت امور خارجه تاکید شده است.

"اقبال محمدی" و "امین شعبانی" نمایندگان مریوان و سروآباد و سنندجهمچنین در تذکری کتبی امروز (یکشنبه چهارم اردیبهشت) به وزیر جهاد کشاورزی، تسریع جبران خسارت‌های وارده به کشاورزان در جریان گرد و غبارهای غرب کشور را خواستار شدند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet