هدر موبایل
1390/02/04 18:20:44
سرویس اجتماعی

تذکر حیدری به وزیر آموزش و پرورش

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، خواستار بازبینی کتب درسی سال سوم دبیرستان در رابطه با مباحث اهل سنت شد.
تذکر حیدری به وزیر آموزش و پرورش نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، خواستار بازبینی کتب درسی سال سوم دبیرستان در رابطه با مباحث اهل سنت شد. https://cdn.icana.ir/d/019/1596.jpg تذکر,حیدری,به,وزیر,آموزش,و,پرورش Icana

"فخرالدین حیدری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، در تشریح تذکر کتبی خود به وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: در مناطق اهل سنت کتابچه اهل سنت وجود دارد که در آن مباحث مذهب شافعی مطرح شده است؛ اما مسئولان آموزش و پرورش در کتاب سال سوم دبیرستان و خارج از چهارچوب مسائل اهل سنت، مطالب اعتقادی اهل سنت را مطرح کرده‌اند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، افزود: از مسئولان آموزش و پرورش خواستیم تا این مسئله را که موجب نارضایتی بزرگان اهل سنت و همچنین معلمان سنی شده است را بررسی کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه هر سال 2 تا سه سئوال کنکور سراسری به مذهب و حوزه دینی اختصاص دارد، تصریح کرد: جامعه اهل سنت به واسطه آنکه کتابچه اهل سنت را می‌خوانند نمی‌توانند به این سئوال‌ها پاسخ دهند، از وزارت علوم و آموزش و پرورش می‌خواهیم که این مورد را تصحیح کنند تا داوطلبان اهل سنت نیز بتوانند به سئوال‌ها پاسخ دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet