شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1390/02/04 18:18:32
سرویس کمیسیون ها

کمیسیون اصل 90 پرونده وزارت ورزش را به مراجع ذی‌صلاح ارجاع می‌دهد

بر اساس نظر اعضای کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، پرونده تشکیل نشدن وزارت ورزش و جوانان از سوی دولت، به مراجع ذی‌صلاح ارجاع می‌شود.
کمیسیون اصل 90 پرونده وزارت ورزش را به مراجع ذی‌صلاح ارجاع می‌دهد بر اساس نظر اعضای کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، پرونده تشکیل نشدن وزارت ورزش و جوانان از سوی دولت، به مراجع ذی‌صلاح ارجاع می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/960.jpg کمیسیون,اصل,90,پرونده,وزارت,ورزش,را,به,مراجع,ذی‌صلاح,ارجاع,می‌دهد Icana

"سید فاضل موسوی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، در تشریح جلسه امروز( 4 اردیبهشت) کمیسیون اصل نود، گفت: در جلسه امروز پرونده تشکیل وزارت ورزش و جوانان که از طرف ریاست مجلس به این کمیسیون ارجاع داده شد، مورد بررسی و کار کارشناسی قرار گرفت.

نماینده مردم خدابنده تاکید کرد: زوایای قانونی این پرونده مورد بحث و بررسی اعضای کمیسیون  قرار گرفت و تصمیماتی در این رابطه اتخاذ شد.

عضو کمیسیون اصل نود با اشاره به نتایج این جلسه، گفت: بعد از بحث و بررسی نمایندگان و مطرح شدن دیدگاه‌های مختلف در رابطه با پرونده تشکیل وزارت ورزش و جوانان تصمیم نهایی در این رابطه اتخاذ و پرونده به مراجع ذی‌صلاح ارجاع می‌شود.

پس از آنکه مجلس شورای اسلامی در روز 12 دی ماه سال گذشته قانون "تبدیل سازمان‌های تربیت بدنی و ملی جوانان به وزارت ورزش و جوانان" را تصویب کرد و شورای نگهبان در 29 دی ماه 1389، با اعلام عدم مغایرت آن با شرع و قانون و اساسی، این مصوبه را نهایی کرد، "علی لاریجانی" رییس قوه مقننه جمهوری اسلامی در روز بعد یعنی 30 دی 1389 آن را به عنوان قانون رسمی کشور و در اجرای اصل 123 قانون اساسی برای اجرا به رییس جمهور ابلاغ کرد.

با وجود آنکه فرصت قانونی رییس جمهور برای تشکیل وزارتخانه ورزش و جوانان و معرفی وزیر مربوطه رو به پایان است اما تاکنون هیچ گونه اقدامی از جانب هیئت دولت برای عملیاتی شدن این مصوبه مجلس صورت نگرفته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet