هدر موبایل
1390/02/05 16:58:00
سرویس استان ها
میرزایی فلاح‌آبادی:

مشاغل باید به طرف روستاها هدایت شوند

نماینده مردم شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی، گفت: تمام وقت خود را برای مردم شهرستان‌های فومن و شفت که برای من گریه و نذر کرده بودند و تلاششان را به کاربستند تا به‌عنوان نماینده آنان در مجلس از حقوقشان دفاع کنم، صرف می‌کنم.
مشاغل باید به طرف روستاها هدایت شوند نماینده مردم شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی، گفت: تمام وقت خود را برای مردم شهرستان‌های فومن و شفت که برای من گریه و نذر کرده بودند و تلاششان را به کاربستند تا به‌عنوان نماینده آنان در مجلس از حقوقشان دفاع کنم، صرف می‌کنم. https://cdn.icana.ir/d/019/306.jpg مشاغل,باید,به,طرف,روستاها,هدایت,شوند Icana

"علی میرزایی فلاح‌آبادی"در نشست با جمعی از مردم فومن و مسئولان این شهرستان با اشاره به عهد خود برای تلاش و گذاشتن وقت در دوران نمایندگی جهت ایجاد اشتغال و تحول در اقتصاد منطقه، اظهار داشت: این وفای به عهد سبب شد تا بتوان به‌درستی از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این حوزه انتخابیه استفاده بشود و امروز شاهد افتتاح نخستین مرکز رشد و توسعه روستایی در گیلان و فومن باشیم.

وی هدف از مرکز رشد و توسعه روستایی در فومن را سبب فراهم آوردن زیر‌ساخت‌ها و تحول در اقتصاد منطقه عنوان و افزود: این مرکز نه تنها می‌تواند باعث نقش‌آفرینی در فرهنگ‌سازی فومن بشود، بلکه در گیلان به‌عنوان یک شهرستان استراتژیک و تعیین‌کننده در اقتصاد، سیاست کاری و فرهنگ‌سازی نقش خود را به‌خوبی ایفا بکند.

عضو کمیسیون آب، منابع طبیعی و کشاورزی مجلس، متذکر شد: در یک‌سال و نیم گذشته این مرکز با همکاری دکتر متقی‌طلب رئیس پارک علم و فناوری گیلان و اخذ موافقت از وزارت علوم به نتیجه رسید وزیر نظر این پارک فعالیت خواهد کرد.

میرزایی مهم‌ترین برنامه کاری خود را در مجلس رفع معضل بیکاری ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان‌های فومن و شفت اعلام و معتقد است به‌عنوان نماینده شریف، نجیب و بزرگوار این حوزه انتخابیه که یک کرسی در قوه مقننه اشغال کرده به هر قیمتی زندگی نکنیم و طوری زندگی نماییم که قیمت پیداکند.

وی با تاکید که بر این برای من مهم نیست که باقی بمانم، تصریح کرد: باید منشأ خیرباشم و تمام وقت خود را برای مردم شهرستان‌های فومن و شفت که برای من گریه و نذر کردند و همه تلاششان را به‌کار بستند تا به‌عنوان نماینده آنان در مجلس از حقوقشان دفاع کنم، صرف کنم.

این نماینده مجلس با بیان این‌که خود را به هیچ وجه هم رنگ جماعت نمی‌دانم، اذعان داشت: در طول تاریخ آدم‌ها‌ ای منشأ خیر شدند که هم‌رنگ جماعت نشدند و خلاف حرکت آب شنا کردند.

میرزایی، متذکر شد: من آدم مردم گریزی نبوده ولی زمان نمایندگی مردم در مجلس به قدری کوتاه است که اگر این وقت را به بطالت بگذرانید و بی‌حاصل خرج بکنید نتیجه‌ای به‌دنبال نخواهد شد.

او به بطالت صرف کردن وقت نماینده را باعث افزایش بی‌کاری، درهم ریخته شدن اقتصاد و از بین رفتن اشتغال دانست.

عضو کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس معتقد است. برای این‌که اشتغال را پایدار، اقتصاد را پویا و زمان را به نفع مردم استفاده نماییم باید وظیفه ذاتی و قانونی را در قبال مردم به‌عنوان ولی نعمتان و صاحبان اصلی انقلاب به نحو احسن انجام بدهیم.

میرزایی به هیچ‌وجه خود را به‌دلیل عدم‌راهیابی به خانه ملت در زمان برگزاری آینده انتخابات مجلس نهم ندانست و اظهار داشت: در حال حاضر بسیار راحت و آسوده هستم و به آن چیزی فکر نمی‌کنم انتخابات دوره نهم مجلس می‌باشم چون آن چیزی که خواستم به دست آوردم و آن زیرساخت‌های لازم برای توسعه همه‌جانبه و متوازن شهرستان‌های شفت و فومن اجرایی کردم.

نماینده شفت و فومن از اجرایی کردن 20 هزار میلیارد تومان طرح در زمان نمایندگی خود در مجلس خبر داد نماینده شفت و فومن افزود: این طرح‌ها در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی، اشتغال در خانه، صنعت، عمران روستایی و شهری و همچنین آموزش عالی است.

میرزایی از جمله این طرح‌ها را: جاده سه‌راه ملاسرا، شفت به زنجان، سد خالصان، باغ بانان، آلیا ن وگشت رودخان، جاده ویسرود به رودبار، کارخانه فولادسازی، کاغذسازی، داروسازی، بلبرینگ‌سازی، شهرک تخصصی مواد غذایی و 4خطه کردن جاده‌های فومن به قلعه رودخان و ماسوله برشمرد.

وی در پایان با اشاره به‌وجود 23هزار خانوار در فومن، تصریح کرد: تحت‌پوشش قرار داشتن 8 هزار و 300 خانوار این شهرستان از کمک‌های کمیته امداد به هیچ وجه زیبنده نیست و وقتی این موضوع را در محافل عنوان می‌کنیم سبب کسرشان می‌شود و باید زندگی را طوری برای شهروندان فراهم کنیم که آنان از تحت‌پوشش کمیته امداد بیرون بیایند و یک زندگی آبرومندانه داشته باشند.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان نیز با تاکید بر این‌که این نهاد علمی با راه‌اندازی مراکز رشد و توسعه روستایی به هیچ‌وجه به‌دنبال متولی شدن امور دستگاه‌های اجرایی نظیر تعاون و جهاد کشاورزی نیست، اظهار داشت: این پارک براساس وظیفه ذاتی و قانونی پل ارتباط‌دهنده بین مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی با اجرا و تولیدی است.

دکتر مجید متقی‌طلب به‌دلایل عدم‌ توسعه‌یافتگی در برخی از کشورهای دنیا و در حال توسعه اشاره و خاطر‌نشان کرد: اینگونه کشورها دانش دارند و از آن استفاده نمی‌کنند، دانش دارند ولی تبدیل به عمل نمی‌کنند یا عمل می‌کنند ولی دانش ندارند.

وی با ابراز خرسندی شدید از اینکه طی سالیان اخیر در کشورمان بنا و دیدگاه توسعه مبتنی بر دانش از برنامه چهارم توسعه گنجانده شده و در برنامه پنجم نیز مورد تاکید قرار گرفته است، افزود: که حرکت و توسعه باید دانایی محور و دانش بنیان باشد و به تازگی قانون شرکت‌های دانش بنیان به تصویب شده و برای اجرا ابلاغ شده است.

این مقام عالی پارک علم و فناوری گیلان توسعه روستایی و ایجاد زیرساخت‌ها در روستاها را از نکات بسیار مهم در کشور دانست و گفت: مشاغل باید به طرف روستاها هدایت شوند و این امر از مهاجرت جوانان روستایی به شهر جلوگیری می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet